Мабуть, я не відкрию Америки, якщо скажу, що з варениками українці завели дружні стосунки з давніх давен. Тому не буде зайвим поділитись власним досвідом про те, як приготувати вареники в домашніх умовах та ще й такі, щоб вас навіть за вуха неможливо було відтягти від макітри з варениками.
Як приготувати вареники в домашніх умовах
Вареники — на всі часи. Я не спроста почав подальшу нашу бесіду з цих слів. Бо вареники в Україні справді любили в усі часи: їх готували наші мами і бабусі, ними частували своїх домашніх наші прабабусі і пра… пра… пра… Це одна із найбільш специфічних українських страв. Вони доречні будь-якої пори року, смачні з будь-якими начинками: м’ясом, сиром, грибами, ягодами, фруктами… Недарма наші вареники оспівані поетами, про них розповідається в повістях та романах багатьох письменників, досить згадати того ж Миколу Гоголя. Але по-справжньому смачні вареники можна приготувати лише ретельно дотримуючись усіх деталей технології. Тому ця стаття допоможе вам у цьому. Особливо це стане в нагоді молодим господарочкам.
Як правильно приготувати тісто на вареники
Насамперед, слід сказати, що для вареників використовують лише бездріжджове тісто. Його готують із пшеничного (або пшеничного пополам із гречаним) борошна із доданням води, яєць, солі. При цьому воду беруть якомога холоднішу, навіть крижану (її можна охолодити в холодильнику), позаяк це сприяє меншому висиханню тіста під час приготування вареників і підвищує його клейкі властивості. Борошно треба брати вищого ґатунку і не дуже сухе, аби вареники не розварювались.
За звичайною рецептурою на тісто для вареників беруть 3 склянки пшеничного борошна, від 0,5 до 0,75 склянки води, 2 яйця, 0,5 ч. л. солі
Супер тісто на вареники виходить, якщо скористатися такою рецептурою:
- 600 г борошна;
- 250 мл молока;
- 3 яйця;
- 20 г цукру;
- 40 г вершкового масла;
- сіль — до смаку.
Замішуємо тісто середньої густоти, розкачуємо на пласт завтовшки 1,5 мм (для вареників з фруктами — 2,5 мм), вирізаємо тонкою склянкою кружальця.
У центр кожного кружальця кладемо начинку (не більше 1 ч. л.) і защипуємо краї, аби вийшли напівкруглі вареники. Шов стараємося зробити якомога тоншим і міцнішим.
Підготовлені вареники варимо у великій кількості киплячої підсоленої води (розрахунок: 1 ч. л. солі на 3 склянки води). Варимо вареники не більше 10 хвилин (залежно від начинки). Готові вареники зазвичай спливають на поверхню. Їх виймаємо шумівкою, поливаємо розтопленим вершковим маслом.
При подачі на стіл додатково поливаємо сметаною. Вареники з капустою засмачуємо олією разом із пасерованою цибулею. Вареники з ягодами та фруктами, а також із маком подаємо у фруктовому сиропі або з медом. Прийнято подавати вареники гарячими. А далі декілька рецептів, як приготувати вареники в домашніх умовах.
Вареники з квасолею та грибами
Квасолю перебрати, помити, замочити на кілька годин, відварити до готовності, відцідити і протерти крізь сито або пропустити через м’ясорубку. Додати у фарш злегка підсмажену цибулю, відварені нарізані гриби, перець, сіль і все перемішати.
Із підготовленого тіста розкачати пласт завтовшки приблизно 1,5 мм, вирізати кружки, покласти начинку, защипнути і відварити у підсоленій воді. При подачі полити розтопленим вершковим маслом.
Продукти для тіста:
- 3 склянки борошна;
- ¾ склянки холодної води;
- 1 яйце;
- сіль.
Продукти для начинки:
Вареники з печінкою
Отже, як приготувати вареники в домашніх умовах з начинкою печінки? Спочатку приготувати тісто і дати постояти йому 30-40 хвилин. У цей час дрібно нарізати та обсмажити на вершковому маслі разом із цибулею печінку. Охолодити її, пропустити крізь м’ясорубку. Додати зелень. Тісто тонко розкачати, вирізати кружальця. На кожне кружальце покласти начинку, краї защипнути. Відварити в підсоленій воді. Подавати можна зі сметаною, маслом, пасерованою цибулею.
Продукти для тіста:
- 1,5 склянки борошна;
- 0,5 склянки води;
- 1 яйце;
- 2 ст. л. вершкового масла;
- сіль.
Продукти для фаршу:
- 400 г печінки;
- 3 цибулини;
- 1 ст. л. вершкового масла;
- сіль;
- перець;
- зелень.
Вареники з рибою
Приготувати тісто для вареників. Філе судака або іншої пісної риби пропустити крізь м’ясорубку разом із пасерованою цибулею, замоченим у молоці або воді білим хлібом. Посолити, поперчити, добре вимішати. Тісто розкачати на пласт, вирізати склянкою кружальця. На кожне кружальце покласти фарш і защипнути. Відварити у підсоленій воді. Подавати з пасерованою в олії цибулею.
Продукти для фаршу:
- 800 г рибного філе;
- 2 цибулини;
- 50 г білого хліба;
- 80 мл соняшникової олії;
- сіль, перець — до смаку.
Вареники з картоплею та горохом
Для приготування фаршу намочений на ніч горох зварити в підсоленому окропі, відцідити й охолодити. Очищену картоплю так само зварити і відцідити. Спасерувати на олії цибулю. Усі компоненти фаршу пропустити через м’ясорубку разом із цибулею, добре вимішати, посолити, поперчити і виліпити з цією начинкою вареники.
Тісто готується звичайним способом, описаним на початку цього допису.
Готові вареники при подачі на стіл притрусити підсмаженою на олії цибулею.
Продукти для начинки:
- 500 г картоплі;
- 230 г гороху;
- 2 цибулини для фаршу;
- 2 цибулини для засмачування готових вареників;
- соняшникова олія;
- сіль, перець — до смаку.
Вареники з капустою
Тепер дійшла черга до того, як приготувати вареники в домашніх умовах з начинкою із капусти. Зі свіжої білоголової капусти приготувати фарш, додати сіль, цукор, перець, олію. Капусту протушкувати, засмачити цибулею, пасерованою в томатному пюре.
Замісити прісне тісто. У просіяне борошно влити гарячу воду, після ретельного перемішування додати ще воду кімнатної температури, сіль, яйця. Знову ретельно вимісити тісто і залишити на 30 хвилин, потім розкачати на пласт завтовшки 1,5 мм. Вирізати кружальця, викласти на кожне фарш і защипнути.
У киплячу воду опустити по одному підготовлені вареники, обережно відділяючи їх від дна посуду, і варити 6–8 хвилин на слабкому вогні. Подавати з цибулею, смаженою на олії.
Продукти для тіста:
- 2 склянки борошна;
- 150 мл води;
- 1 яйце;
- сіль — до смаку.
Продукти для фаршу:
- 1 головка капусти;
- 0,5 ст. л. цукру;
- 2–3 головки цибулі;
- 100 г томату-пюре;
- 100 мл олії;
- перець, оцет, сіль — на ваш смак.
Пухкі вареники з сиром та родзинками
Замісити тісто. Родзинки промити, ошпарити окропом, обсушити, змішати з сиром, додати сіль, цукор, яйце і ретельно вимішати. Можна сирну начинку готувати без родзинок, із сіллю.
Тісто розкачати на пласт завтовшки 1,5 мм, нарізати на квадрати або вирізати тонкою склянкою кружки. У центр покласти начинку і защипнути. Відварити в злегка підсоленій воді, подавати зі сметаною.
Рецепт тіста на вареники з сиром і родзинками:
- 3 склянки борошна;
- ¾ склянки холодної води;
- 1 яйце;
- сіль — до смаку.
Продукти для фаршу:
- 500 г сиру;
- 1 яйце;
- 3 ст. л. родзинок;
- 2 ст. л. цукру;
- сіль — до смаку.
Рецепт вареників з вишнями
Вареники з вишнями — це класика. Але оскільки холодної пори року свіжих вишень немає, такі вареники ми готуємо із консервованими або замороженими вишнями. Тісто готуємо за традиційною технологією. Із вишень видаляємо кісточки, додаємо цукор, перемішуємо, залишаємо на 30 хвилин. Потім сік відціджуємо. Ліпимо вареники, варимо, як зазвичай. У цей час готуємо підливку: у сік додаємо цукор та уварюємо до густоти сиропу. Вареники подаємо з підливою і сметаною.
Співвідношення продуктів довільне. От і все. Тепер ви знаєте, як приготувати вареники в домашніх умовах.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.