Хотілося б знати, які страви на новорічному столі найчастіше хочуть бачити українці на свято Нового року. Було б дуже добре, якби ви не тільки читали, але й ділились своїми враженнями в коментарях до цього допису. А я в цей час пропоную вам власне бачення святкового столу.
Нехай прийдешній рік принесе вам здоров’я, мир, щастя і достаток
Ось вже майже прожитий нами ще один рік. Невідворотно і хвилююче настає час підготовки до зустрічі Нового року. Запашна ошатна ялинка з різнокольоровими іграшками, сяючими та блискучими! Бризки шампанського, смачні страви на новорічному столі, пожвавлення, піднесення і радість! Щасливий дитячий сміх, подарунки, добрі побажання! І наша постійна віра в новорічну казку. Це дає приємну можливість побажати усім такого ж життя в новому році — яскравого, багатообіцяючого і щедрого як Новий рік!
Вітаю з Новим роком своїх постійних читачів, теперішніх і майбутніх авторів, друзів і партнерів! Спасибі усім, хто щедро ділиться своїм досвідом і знаннями в галузі туризму, цікавих подорожей та корисних порад. Спасибі за дуже корисні, а головне — прості, практичні, та своєчасні поради, котрі допомагають моїм читачам якісно готуватись до подорожей та безтурботно подорожувати, експериментувати, створювати нові напрямки туризму.
Нехай у прийдешньому році нас в усьому супроводжує успіх! Нехай все добре у вашому житті росте, цвіте і примножується, а погане (куди ж без нього) одразу ж гине на корені остаточно і безповоротно! Бажаю, щоб погодні сюрпризи були лише приємними. Хай побільше буде погожих літніх днів і теплих дощів, а зимові заметілі нехай несуть у ваші сади та двори тільки добро. Від усього серця бажаю вам здоров’я, миру, любові, благополуччя, процвітання, чудових подій і визначних перемог. Нехай улюблені страви на новорічному столі прийдуться вам до смаку, і так само супроводжують вас протягом всього року. А в якості подарунка прийміть новорічний рецепт. Обов’язково скуштуйте!
Щасливе життя
Беремо 12 місяців року і добре очищуємо їх:
- від заздрощів;
- ненависті;
- розчарувань;
- жадібності;
- впертості;
- егоїзму;
- байдужості.
Додаємо три повні ложки (з верхом) оптимізму, велику жменю віри, ложечку терпіння, декілька зерняток терпеливості і, нарешті (за смаком), ввічливості. Одержану суміш заливаємо зверху любов’ю. Тепер, коли страва готова, прикрашаємо її пелюстками доброти та уваги. Подавати щодня з гарніром із теплих слів і сердечних посмішок, що зігрівають душу!
Улюблені страви на новорічному столі українців
Друзі, пропоную вам цікаві рецепти до новорічного столу, серед яких в обов’язковому порядку є м’ясні блюда, пісні страви, різноманітні солодощі та смаколики.
Запечена індичка з мандаринами
Як відомо, і індичка, і мандарини в нас асоціюються з Новим роком. На святковому новорічному столі це завжди коронна страва. Головними її інгредієнтами є філе індички, мандарини, мед. Філе індички нарізаємо на довгі порційні шматки, обкачуємо їх у суміші солі, мускатного горіха, кориці й перцю. Залишаємо на годину для того, аби філе просочилося.
Вимиті й обсушені мандарини (5 шт.) разом із цедрою, нарізаємо кружальцями. З інших вичавлюємо сік, котрий змішуємо з медом. У кожному шматку м’яса робимо по кілька надрізів і вставляємо в них по кружальцю мандарина, обв’язуємо кулінарною ниткою. Загортаємо філе у фольгу і ставимо у розігріту духовку.
Запікаємо впродовж години. Затим виймаємо його з духовки, відкриваємо фольгу, поливаємо мандариновим соком із медом і знову ставимо в духовку на 15—20 хвилин. Готову індичку подаємо до столу.
Продукти: на 1 кг філе індички — 8 мандаринів, 50 мл меду, сіль, кориця, мускатний горіх, чорний мелений перець — до смаку.
Рулети з індички з пореєм і абрикосами
Нам всім добре відомо, що м’ясні страви на новорічному столі українців завжди повинні бути в переважній більшості. Що для цього потрібно зробити? А ось що.
Нарізати одне стебло цибулі-порею кілечками завтовшки в палець, а абрикоси — часточками, сир — брусочками. Шніцелі посолити і поперчити. Викласти на м’ясо порей, часточки абрикосів, брусочки сиру. Згорнути рулети, загорнути їх смужками бекону і закріпити зубочистками. Обсмажити на сковороді. Перекласти в сотейник, улити вино і бульйон. Накрити кришкою і тушкувати 35—40 хвилин.
Нарізати друге стебло порею. При подачі викласти рулети на спасерований порей і полити соком, що виділився під час смажіння.
Продукти:
- 8 тонких шніцелів з індички;
- 2 стебла цибулі-порею;
- 4—5 консервованих абрикосів;
- 100 г твердого сиру;
- 50 мл білого вина;
- 8 смужок бекону;
- 250 мл бульйону;
- сіль, перець — до смаку.
Смачного вам!
М’ясні страви на новорічному столі: качка з червоним вином
Підготовлену тушку качки розрізати на шматки, посолити, злегка обсмажити, покласти в посуд для тушкування, влити м’ясний бульйон, додати цибулю, коріння, лимонну цедру і тушкувати до готовності.
Затим м’ясо вийняти, а до соку, що залишився, додати обсмажене борошно, сіль, червоне вино і сік лимона. Усе ретельно перемішати, щоб не було грудочок. Покласти качку в соус і ще трохи потушкувати. Подавати з рисом і овочами.
Продукти:
- 1 качка;
- 1 склянка бульйону або води;
- 1 цибулина;
- 0,5 кореня селери;
- 1 корінь петрушки;
- 0,5 лимона;
- 1 склянка червоного вина;
- 2 ст. л. борошна;
- сіль — на ваш смак.
Смакуйте на здоров’я!
Свинина з виноградом
Які ж страви на новорічному столі українців без свинини? Отож бо!
М’ясо нарізаємо шматочками, злегка притрушуємо перцем, обсмажуємо в розігрітій олії. Готове м’ясо викладаємо на блюдо. Частину жиру, що утворився при смажінні, зливаємо. Нарізаємо цибулю, кладемо в сотейник, додаємо ягоди винограду і смажимо 4—5 хвилин. Посипаємо цукром, уливаємо оцет, тушкуємо 5 хвилин.
Повертаємо в сотейник м’ясо, вливаємо 2 склянки води, кладемо подрібнену зелень, сіль. Доводимо до кипіння. Зменшуємо вогонь і тушкуємо все разом під кришкою 30—40 хвилин. Подаємо м’ясо, поливши соусом, що утворився.
Продукти:
- 1,5 кг свинячої шийки;
- 3 цибулини;
- 0,5 кг чорного винограду без кісточок;
- 0,5 склянки яблучного оцту;
- зелень, сіль, перець — до смаку.
Грудинка курчати з лаймом і лікером
А якщо до цього всього будуть ще й з курятини страви на новорічному столі, то взагалі можна буде задовольнити смаки всіх гостей.
Імбир очищаємо і нарізаємо тоненькими скибочками, гострий перець — кілечками, часник подрібнюємо. Лайм миємо, обсушуємо. Зрізаємо цедру, відтискуємо сік. М’ясо солимо і перчимо, обсмажуємо в олії.
У підсолену воду кладемо шафран, даємо покипіти. У цій воді відварюємо локшину, відкидаємо на друшляк. До м’яса додаємо імбир, часник і перець. Уливаємо лікер, бульйон, сік лайма і соєвий соус. Накриваємо кришкою і тушкуємо 8—10 хвилин. Подаємо з локшиною. Смачного!
Продукти:
- 4 філе із грудини курчати;
- 50 г свіжого імбиру;
- 1 стручок гострого перцю;
- 2 зубчики часнику;
- 2 лайма;
- 0,5 кг локшини;
- 4 ст. л. медового лікеру;
- 0,5 склянки курячого бульйону;
- 2 ст. л. соєвого соусу;
- сіль, перець, шафран — до смаку.
Рибні страви на новорічному столі: риба з беконом
Цибулю, картоплю і моркву нарізати тоненькими шматочками і злегка обсмажити в олії. Залити водою, довести до кипіння, додати приправи. Філе збризнути лимонним соком, обгорнути кожне з них смужкою бекону і викласти на овочі. Тушкувати 30 хвилин.
Продукти:
- 600 г рибного філе (4 шматочки по 150 г);
- 4 смужки бекону;
- 0,5 кг картоплі;
- 1 цибулина;
- 2 морквини;
- суміш приправ.
Завиванець із судака
Рибу чистять, миють, відрізають голову, розрізають тушку вздовж, виймають хребетні та реберні кістки. Черевну порожнину фарширують масою з посічених яєць, перцю, солі, зелені петрушки. Згортають рибу рулетом і перев’язують ниткою.
У киплячу воду додають оцет, перець, цибулю, лаврове листя й опускають підготовлену рибу. Варять до готовності, охолоджують, нарізають порційними шматочками.
Подають із соусом. Для цього жовтки круто зварених яєць розтирають з олією, оцтом, гірчицею, цукром і сіллю. Додають нарізані солоні огірки і сметану.
Продукти для соусу:
- 2 жовтки;
- 2 ст. л. олії без запаху;
- 1 ч. л. гірчиці;
- 0,5 ст. л оцту;
- 2 ст. л. сметани;
- сіль і цукор — до смаку.
Солодкі страви на новорічному столі: ананаси в шампанському
Ананас очистити, нарізати тоненькими скибочками, засипати цукром, залити вишневим сиропом, апельсиновим лікером і сухим вином. Потримати дві години в холодильнику. Влити шампанське, додати лід і подати до столу. Розливаючи напій у келихи, покласти в кожен по 2 шматочки ананаса.
Продукти:
- 1 пляшка шампанського;
- 1 ананас;
- 0,5 л сухого білого вина;
- 40 мл вишневого сиропу;
- 40 мл апельсинового лікеру;
- 150 г цукру.
Торт «Новорічна ніч»
Не обійдуться страви на новорічному столі і без торта.
Розм’якшене вершкове масло розтираємо з цукром, додаємо яйця і дрібку солі. Усе гарненько перемішуємо. В одержану суміш усипаємо борошно з розпушувачем, замішуємо тісто. Ділимо його на п’ять частин і кожну з них тонко розкачуємо, присипаючи борошном (діаметр коржа — 22 см), випікаємо. Даємо коржам вистигнути.
Готуємо крем. Для цього молоко, жовтки, цукор перемішуємо і ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, варимо 5 хвилин. Охолоджуємо. Збиваємо масло, поступово додаючи в нього молочну суміш, ванілін. Наприкінці вливаємо лікер. Кілька шматочків бісквіта кришимо, підсушуємо в духовці до рум’яного кольору.
Готуємо помадку: в гарячу воду всипаємо цукрову пудру і перемішуємо до розчинення, доводимо до кипіння і, закривши кришкою, уварюємо сироп. Швидко охолоджуємо, збиваємо, підфарбовуємо харчовою фарбою.
Промащуємо коржі кремом. Верх торта змазуємо гарячим абрикосовим джемом. Затим, коли джем застигне, заливаємо помадкою (двічі). Прикрашаємо торт.
Продукти для бісквіта:
- 300 г борошна;
- 180 г вершкового масла;
- 0,5 склянки цукру;
- 2 яйця;
- 1 ч. л. розпушувача.
Продукти для крему:
- 200 мл молока;
- 4 жовтки;
- 200 г цукру;
- 200 г вершкового масла;
- 2 ст. л. фруктового лікеру;
- дрібка ваніліну.
Продукти для помадки:
- 4 ст. л. цукрової пудри;
- 2 ст. л. води;
- жовтий харчовий барвник.
А які ваші улюблені страви на новорічному столі? Поділіться, будь ласка, ними в коментарях до цього допису.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.