Друзі, самим ефективним способом корегування своєї діяльності в саду та на городі, це створений власними руками травневий календар. За його допомогою ви не пропустите важливі моменти роботи і вчасно будете виконувати намічене.

Травневий календар: що робити на дачі в подробицях

Для садівників і городників останній місяць весни вважається найбільш напруженим. Погода вже дозволяє проводити посів овочевих культур і квітів у відкритий ґрунт. Однак перед цим необхідно провести цілий ряд важливих процедур, щоб підготувати сад і город, а також ґрунт на клумбах.

Травневий календар, догляд за присадибною ділянкою, догляд за декоративними квітами, догляд за багаторічними рослинами, що садити в травні, що робити на дачі

З чого варто починати посівний сезон

Весняні роботи в саду повинні включати в себе планомірну підготовку до майбутнього літнього періоду. Травневий календар передбачає наступні роботи на дачі:

  • обробки грядок і ґрунту;
  • перевірки рослин в теплицях;
  • мульчування ґрунту навколо плодово-ягідних дерев, а також чагарників;
  • догляд за декоративними квітами.

Починаються роботи в саду в травні з генерального прибирання. Навіть якщо ви його провели перед початком зими, процедуру потрібно повторити, щоб прибрати залишки рослин і позбутися від можливих шкідників, які заселили сміття. Наступним етапом догляду за дачею в травні є обробка ґрунту. Для цього можна придбати спеціальні засоби, що продаються в більшості садівничих магазинів.

Що садити в травні

Догляд за дачею в травні — це не тільки висадка декоративних, а також плодово-ягідних культур, а й підготовка до городнього сезону. Вона починається зі складання плану розташування окремих видів овочів і зелені. Щоб урожай в кінці сезону вас порадував, важливо перед посадкою правильно скласти схему розташування культур відповідно з їх особливостями і вимогами. Наприклад, сонячні місця городу краще підійдуть для кабачків, огірків і томатів, а затемнені ділянки можна використовувати для висадки капусти, моркви або цибулі.

Травневий календар, догляд за присадибною ділянкою, догляд за декоративними квітами, догляд за багаторічними рослинами, що садити в травні, що робити на дачі

Наступним етапом робіт, що пропонує травневий календар на дачі стає підготовка грядок. Їх потрібно перекопати, розпушити і внести органічні добрива (наприклад, перепрілий компост). Після цього можна приступати до висадки овочів. Якщо у вас високі грядки, то потрібно перевірити стан бортиків, і можливо досипати землі.

Календар на травень варто вибудувати таким чином.

  1. Перша декада місяця. У цей період можна приступити до висадки теплолюбних культур. Незважаючи на те, що Україна відрізняється м’яким кліматом, заморозки в травні все одно ще можливі, тому баклажани, перець, огірки і томати варто посадити в теплиці. Якщо ви думаєте, щось садити на городі в травні у відкритий ґрунт, то зверніть увагу на культури, які вважаються морозостійкими: білокачанна капуста, кабачки.
  2. Друга декада місяця. У цей період можна висаджувати савойську, цвітну капусту, а також кольрабі. У той же час посівний календар на травень допускає посадку редиски, ріпи, цибулі, моркви, а також буряків і зелені.
  3. Третя декада місяця. В цей час садять бульби картоплі. Дана процедура повинна завершитися не пізніше 25 числа.

Після того як ми розібралися, що садити на городі в травні, можна поговорити і про сад, квітник і роботах на цих ділянках в останній весняний місяць. Щодо догляду за квітами, то вам в нагоді буде місячний календар квітникаря на травень.

Календар на травень: догляд за багаторічними рослинами в травні

Весняних робіт в саду вдосталь: належна турбота потрібна плодово-ягідним деревам, квітам, клумбам. Починати догляд за дачею в травні варто з ґрунту. Ось що рекомендує календар на травень:

  • розпушування ґрунту біля коріння дерев і багаторічних чагарників;
  • поливання;
  • мульчування тирсою або тріскою.

Полив особливо важливий, так як можливі заморозки плодові та ягідні культури зможуть перенести легше у вологому ґрунті. Такий повільніше остигає, а значить пом’якшує перепади температур.

Травневий календар, догляд за присадибною ділянкою, догляд за декоративними квітами, догляд за багаторічними рослинами, що садити в травні, що робити на дачі

Далі роботи в саду, мають на увазі обробку дерев від можливих шкідників, якщо ви це не встигли зробити в квітні. Для цього необхідно провести обприскування груш і яблунь спеціальними розчинами, які можна придбати в садівничих магазинах. Робити це потрібно на початку місяця, до розпускання бруньок.

Добрива в ґрунт можна вносити в кінці квітня, наприклад, зробити підживлення троянд весною. Якщо ви цього ще не зробили, включіть цей захід в свій травневий календар дачних робіт на поточний місяць. Для тих дерев, які тільки посаджені важливою умовою ще є і рясний полив. Зрошувати ґрунт краще відразу добре, ніж кілька разів, але потроху.

У цьому місяці також необхідно висадити нові чагарники, які були вирощені в контейнерах. Такі роботи в саду в травні в Україні краще робити в похмурі дні, щоб надмірно активне сонце не зашкодило рослинам, які і без того переживають стрес.

В кінці місяця у фруктових дерев потрібно зробити проріджування зав’язі, тобто видалити частину з них. Це дозволить їм плодоносити щорічно.

Догляд за декоративними квітами

Також травневий календар рекомендує весняні роботи в саду можна почати з посадки однорічних рослин. Молоді сходи багаторічних квітів варто оберігати від заморозків. Зробити це можна за допомогою плівки або картонних коробок. Що стосовно витких рослин, то їх пагони потрібно підв’язати, так як вони занадто слабкі для того, щоб встояти перед поривами вітру.

Робота в саду в травні копітка і вимагає ретельної уваги до цибулинних рослин. У цей період закінчується етап їх інтенсивного росту. Щоб рослини відчували себе добре, важливо регулярно розпушувати ґрунт і видаляти бур’яни. Можна внести складні, але просто засвоювані добрива.

Що стосується густоростучих квітів і чагарників, то крону потрібно регулярно підстригати. Адже рослини повинні отримувати достатньо світла, а з загущеною кроною це буде вельми проблематично.

Догляд за присадибною ділянкою та дачею в травні

Травневий календар не обмежує роботи на дачі в травні тільки підготовкою грядок або ж посадкою овочів, квітів. Не меншої уваги в цей період заслуговує декоративне оздоблення (газон, ставки та інше).

Як правило, весна в Україні тепла і сонячна, що сприяє активному росту водоростей в заплавах. Особливо це актуально для невеликих ставків, де вода швидко прогрівається. Важливо нитчасті водорості видалити, намотавши їх на палицю. Решта будуть служити в якості корму для риб. У цей період важливо не перегодувати таких мешканців. Тому корми рибам можна давати в трохи меншому обсязі.

Травневий календар, догляд за присадибною ділянкою, догляд за декоративними квітами, догляд за багаторічними рослинами, що садити в травні, що робити на дачі

Травневий календар не обходить своєю увагою і газон. Дуже часто навесні на ньому з’являється мох. В цьому випадку краще видалити його вилами або голчастим роликом. Оголені ділянки варто засіяти новим газоном.

Перешкодити проведенню весняних робіт в саду можуть кроти. У боротьбі з ними варто пам’ятати, що такі тварини є корисними. Тому в прагненні домогтися того, щоб кроти не руйнували газон, важливо не перестаратися. Краще просто наставити відлякувачів і прогнати їх з ділянки, вбивати цих корисних тварин не варто.

Але, і в травні, крім робіт, ви обов’язково повинні знайти час для себе, щоб встигнути насолодитися квітучою красою навколо. Зробити красиві фото, запросити друзів, посмажити шашлик або просто полежати на зеленій травичці. Травень не тільки для роботи…

Якщо у вас є чим доповнити травневий календар із власного досвіду, то напишіть про це в коментарях.

Поділитись: