Настав час докладніше розібратися, що таке вегетативне розмноження плодових дерев та які має переваги цей спосіб?

Що таке вегетативне розмноження, переваги вегетативного розмноження, гілки не гнуться, коли висаджувати живці

Що таке вегетативне розмноження плодових дерев?

Перевага вегетативного розмноження плодових дерев у тому, що цей спосіб дозволяє повністю зберігати в потомстві властивості сорту материнської рослини. А також:

  1. Прискорювати плодоношення.
  2. Отримувати кореневласні дерева.

Однак живці яблуні, груші вкорінюються погано. Та й справа ця клопітка.

Для укорінення зрізаних зелених живців необхідна теплиця зі штучним туманом. Простіше було б розмножувати яблуню відведеннями, але гілки не завжди вдається пришпилити до землі. Що робити?

Якщо гілки не гнуться до землі

Винахідливості садівникам не позичати. Перефразовуючи відому приказку про Магомета та гору, вони міркують так: якщо гілка не гнеться до землі, земля піднімається до гілки.

До геніального все дуже просто. Достатньо прив’язати трохи землі до гілки та пристосувати гніт з водою. Звичайно, кожен може втілювати цей принцип по-своєму.

Що таке вегетативне розмноження плодових дерев? Робиться це так. У другій половині червня, коли пагони досягають довжини в 10 см і більше, в основи одного з них потрібно зняти кору до деревини кільцем шириною 3–4 мм. На корі знизу і зверху вирізу зіскобити такої самої ширини верхній тонкий шар кори-лубу до камбію. Це місце обкласти вологим перегноєм або торфом із землею і обмотати марлієвим бинтом, залишаючи висіти кінець бинта — гніт. Забинтоване місце з гнітом помістити в поліетиленовий мішечок з водою і закрити. Один-два рази на місяць за допомогою медичної голки або спринцівки підливати воду в мішечок, не розв’язуючи його.

Коли висаджувати живці

Через 1,5–2 місяці на місці, де було пошкоджено кору, утворюються зачатки коренів. Восени живець із землею, не оголюючи зачатки коріння, відрізати і зберегти до весни в поліетиленовому вологому мішку при температурі +3°C.

Наступної весни живці потрібно висадити в школку з тією ж грудкою перегною або торфу із землею, залишаючи дві-три бруньки. Висаджені живці необхідно тримати під плівкою, дотримуючись умов високої вологості. Знімати плівку можна тоді, коли утвориться листя і встановиться тепла погода. Подальший догляд такий самий, як за сіянцями:

  • полив;
  • прополювання;
  • розпушування.

І виростають кореневласні сортові саджанці. Тепер ви в курсі, що таке вегетативне розмноження плодових дерев.

Поділитись: