Чому потрібна осіння підтримка росту коренів дерев або як коріння дерев підживити восени. Приблизно з другої половини вересня у дерев починається інтенсивний ріст коренів. Тому у цей період вони потребують підживлень органічними і фосфорно-калійними добривами, які краще за все вносити у вологу землю.

Як коріння дерев підживити восени

Приблизна доза на 1 м2 пристовбурного круга дорослого дерева яблуні, груші, абрикоса і черешні віком 5–10 років — 3–5 кг органічних, 15–20 г калійних і 30–40 г фосфорних добрив. У середньому при площі пристовбурного круга 9–10 м2 норма витрати добрив приблизно становить 30–50 кг гною, перегною або компосту, близько 400 г суперфосфату і 135–200 г хлористого калію.

Як коріння дерев

Для вишні і сливи зазначені норми слід зменшити вдвічі. А ось груша пред’являє підвищені вимоги до калію. Тому на ґрунтах, збіднених цим елементом, дози калійних добрив необхідно збільшити приблизно на 20%.

Добрива слід рівномірно розподілити по всій площі проекції крони і загорнути їх у ґрунт шляхом перекопування або глибокого розпушування, особливо зі створенням брилуватої поверхні, сприяє кращій вологозатримці і знищенню шкідників, що приготувалися до зимівлі. Грудомахи краще промерзають, завдяки чому личинки, які зимують у ґрунті, гинуть.

Саду необхідне вологозарядження

Іноді садівники-любителі, особливо початківці, не навчені ще гірким досвідом вирощування свого саду, з недовірою ставляться до рекомендацій поливати плодово-ягідні рослини восени, після завершення падолисту. Мовляв, навіщо це їм потрібно? Ні плодів, ні листя все одно немає, а вода — дорога. Ось навесні — інша річ. А восени для чого? Ця хибна думка може дорого коштувати занадто економним господарям.

Дефіцит води у ґрунті викликає і її нестачу в кореневій та надземній частинах дерева. А це особливо небезпечно для рослин, які приготувалися до зимівлі. Найбільше реагують на нестачу вологи ягідні культури, коренева система яких розміщена у верхньому, пересихаючому шарі землі. Норма осіннього поливу ягідників — 3–4 відра води на 1 м2.

Аби достатньо забезпечити вологою плодоносні дерева з довгими коренями, необхідно ретельно зволожувати шар ґрунту на глибині 0,9–1,2 м. У погано забезпечених вологою рослин можливе пригнічення окремих гілок або всієї надземної частини, а також зростає ризик ураження сонячними опіками кори на штамбах і скелетних гілках крони. Застосування вологозаряджальних поливів усуває ці небажані явища і зменшує ризик ушкодження коренів морозами. Крім цього, осінні поливи є гарним додатковим засобом боротьби з мишами, а також підтримкою росту коренів дерев.

Дуже важливо і те, що такі поливи забезпечують більш стійкий водний режим саду в першій половині вегетаційного періоду наступного року. А також сприяють формуванню у плодових дерев глибокої кореневої системи. Тому в окремі роки вологозаряджання можна виконувати й узимку, у так звані періоди відлиг — при незамерзлому ґрунті.

У більшості випадків норми вологозарядження коливаються від 10 до 16 відер на 1 м2. Однак змикання поливних і ґрунтових вод допускати не можна. На ґрунтах, під якими неглибоко залягають галечникові відкладення і щільні шари глини, вологозаряджальний полив варто застосовувати лише в роки з дуже сухою осінню.

Тепер ви знаєте як коріння дерев підживити восени.

Поділитись: