Новий рік для багатьох людей — яскрава подія зими, навіть якщо з погодою не пощастило. Коли вона не бере участь у створенні атмосфери свята, залишається надія на подарунки. Їх вибір і покупка нерідко перетворюються в приємний, але дорогий квест. Як не вилетіти в трубу замість Санти? Щоб цього не відбулось, запам’ятайте 7 способів як уникнути зайвих витрат під час зимових свят.

Як уникнути зайвих витрат, установіть бюджет, відстежуйте витрати, шукайте способи заощадити, скільки коштів передбачили на новорічні витрати, маркетингові хитрощі, протистояти тиску з боку оточуючих

7 способів як уникнути зайвих витрат під час зимових свят

Підготовка до Нового року зазвичай починається задовго до нього. У містах наряджають ялинки, прикрашають вулиці і вітрини, а магазини оголошують про передсвяткові розпродажі. Здавалося б, як це гуманно: список тих, кого неодмінно потрібно привітати, часто значний. Як і витрачена на подарунки, всупереч численним акціям, сума.

Зрештою, шампанське буде випито, салати з’їдені, ялинка осиплеться, а діра в особистому бюджеті (або навіть кредит) залишиться на найближчі пару-трійку місяців. Як влаштувати свято і не піти в мінус? Візьміть на озброєння кілька способів.

Установіть бюджет

Подбайте про себе, свої фінанси і власний емоційний стан заздалегідь. Уникнути боргів і непотрібних переживань після свят допоможе попереднє планування бюджету, а також 7 способів, як уникнути зайвих витрат під час зимових свят. Завчасно, поки сезон покупок до Нового року не почався, вирішите, з якою сумою готові розлучитися. Подумайте про всі складові свята:

  • подарунки;
  • подорожі;
  • їжу;
  • ялинку;
  • прикраси інтер’єру.

Після цього визначте, скільки грошей ви можете витратити на товари і послуги з кожної категорії, тобто, вирішити питання, як уникнути зайвих витрат.

Виявивши, що вийшли за рамки святкового бюджету, викресліть зі списку покупок те, без чого можна обійтися. Для цього розставте пріоритети. Комусь важливіше накрити грандіозний стіл, комусь — купити більш цінні подарунки, а хтось вважає, що в Новий рік головне — порадувати в першу чергу дітей.

Відстежуйте витрати

Спланувати бюджет, побачивши адекватний список з вивіреними сумами, — половина справи. І це найпростіше. Набагато важче слідувати своїй же «інструкції» з витратами. Відстежувати, куди і скільки йде грошей, корисно в принципі, а у випадку з зимовими святами особливо. Щоб не вийти за рамки новорічного бюджету, фіксуйте всі покупки і ввечері кожного дня підраховуйте, скільки було витрачено. Це можна робити за допомогою спеціальних мобільних додатків, але ручка і листок теж цілком підійдуть.

Шукайте способи заощадити

Для того, щоб ви не перенапружували власний мозок, і публікуються 7 способів, як уникнути зайвих витрат під час зимових свят. Передсвяткова суєта відсуває думки про повсякденні витрати на другий план. Однак отримати додаткові кошти, які підуть на підготовку до Нового року, можна, переглянувши саме статті буденного бюджету. За деякий час до свят спробуйте перестати витрачати гроші на те, без чого можете обійтися. Наприклад, відмовтеся від кави з кав’ярень, таксі, ряду платних підписок…

Напередодні свят ми також здійснюємо багато покупок, про які навіть не замислюємося. Прикиньте, скільки грошей ви витратили на перекушування і напої, поки годинами ходили по торговим центрам, вибираючи подарунки. Спробуйте робити короткі вилазки і уникати фуд-кортів. Те ж стосується і витрат на їжу, яку ми часто замовляємо додому, коли з-за передноворічної метушні не встигаємо готувати вдома.

До числа святкових відчутних витрат відноситься і традиційна для деяких подорож на зимові канікули. Відсвяткувати Новий рік з рідними або друзями в незвичній обстановці як мінімум цікаво. Однак не забувайте про способи, як уникнути зайвих витрат на подібній поїздці: можна вибрати менш дорогий напрям подорожі, забронювати квитки на літак і готель заздалегідь, не брати з собою багато речей, уникаючи переплати за провезення важкого багажу, і т. п.

Скільки коштів передбачили на новорічні витрати

Вирішивши контролювати новорічні витрати, ви неминуче зіткнетеся з обмеженням кількості і / або вартості подарунків, які збираєтеся вручити рідним і друзям. Якщо це нова схема, краще попередити близьких заздалегідь, особливо дітей. У випадку з останніми можна обмежити число презентів, скажімо, трьома, подарувавши дитині те, що вона хоче, і саме те, що їй потрібно, а також організувавши сімейний вихід куди-небудь.

Як уникнути зайвих витрат, установіть бюджет, відстежуйте витрати, шукайте способи заощадити, скільки коштів передбачили на новорічні витрати, маркетингові хитрощі, протистояти тиску з боку оточуючих

Не попадайтеся на маркетингові хитрощі

Якби трюк з обмеженим бюджетом завжди спрацьовував, жити було б набагато простіше, хоч і нудніше. Але дуже часто виходять навіть за найжорсткіші фінансові рамки. І справа не тільки в схильності порушувати свої ж правила. Продавці знають безліч прийомів, які змушують нас розщедритися. Згадайте «чорну п’ятницю», «кіберпонеділок», «обвал цін», «божевільні знижки» для власників карток. Перед святами вашу електронну пошту традиційно завалюють листами з небувало щедрими пропозиціями, а соцмережі наводнює реклама «усіма бажаних» святкових товарів і послуг.

Якщо ви знаєте, що легко піддаєтеся на такі хитрощі, і не знаєте, як уникнути зайвих витрат, то будьте уважні або взагалі влаштуйте цифровий детокс, переглядаючи тільки робочу пошту і месенджери. Відчуваючи, що не можете протистояти натиску хитромудрих маркетологів і піарників, попросіть надійну перевірену людину: дружину, друга або колегу — бути вашим «голосом розуму» і нагадувати про неприпустимість надмірних імпульсивних витрат. Або декілька разів прочитайте цей опус про 7 способів уникнути надмірних витрат під час зимових свят.

Протистояти тиску з боку оточуючих

Впливати на наше бажання купити якомога більше будь-якої «мішури» здатні не тільки талановиті продавці, а й друзі і колеги. Святкові плани оточуючих можуть здаватися настільки вражаючими і грандіозними, що в порівнянні з ними ваші власні затьмаряться. Як уникнути зайвих витрат? Дуже просто! Не дозволяйте іншим людям диктувати вам сценарій Нового року, і не включайтеся в змагання «най-най».

Обмежте подарунки собі

В останні роки намітилася тенденція купувати щось для себе разом з подарунками рідним і близьким.

Дійсно, на полицях і вішалках в магазинах, на прилавках передсвяткових базарів і на сайтах в Інтернеті так багато чудових — і, звичайно ж, корисних — речей. Що поганого в тому, щоб порадувати і себе перед Новим роком? Нічого, крім додаткових витрат. Хтось обурено помітить, що не можна тримати себе «в чорному тілі». Але краще згадати, що подарунки вам готують рідні та близькі — так само, як і ви їм.

P. S. Уникнути зайвих витрат до і під час новорічних канікул нелегко, але можливо. Правда, доведеться витратити додаткові зусилля і час. Але такі витрати все ж таки не утворять значну діру в бюджеті, а значить, ви гарантовано будете винагородженні за працю.

Тому слід вивчити, як мантру, ці 7 способів як уникнути зайвих витрат під час зимових свят.

Поділитись: