У той час, коли Новий рік крокує по планеті, у різних країнах світу його святкують не тільки інакше, ніж ми, а навіть зустрічають у різний час.

Новий рік крокує по планеті, святкування Нового року в Японії

Новий рік крокує по планеті

Українці, росіяни, білоруси зустрічають Новий рік і святкову ніч з традиційним застіллям з 31 грудня на 1 січня. Вважається, що Новий рік треба зустрічати в новій сукні, новому взутті — тоді і весь рік ходитимеш в обновках. Зазвичай перед Новим роком віддавали всі борги, прощали всі образи, ті, хто знаходився у сварці, зобов’язані були помиритися, тому просили один у одного прощення.

Зустріч Нового року мусульманами

А ось мусульмани використовують місячний календар, тому дата Нового року у них щороку зсувається на 11 днів уперед. Перський Новий рік відзначається 21 березня — у перший день весни, і називається він Навруз (новий день). Це національне свято, якому 2500 років.

Святкування Нового року в Японії

В Японії Новий рік святкується 1 січня. Поки Новий рік крокує по планеті, то підготовка до нього знаменується яскравим оздобленням магазинних вітрин з традиційною ялинкою і Дідом Морозом. У новорічну північ у храмах відбивають 108 ударів. У момент початку Нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм удачу в Новому році.

Зустріч Нового року індусами

Коли Новий рік крокує по планеті і заходить до Індії, то індуси, в залежності від місця проживання, святкують його по-різному. Жителі північної Індії прикрашають себе квітами рожевих, червоних, фіолетових, або білих відтінків. У західній Індії Новий рік святкується в кінці жовтня. На дахах будинків запалюють маленькі вогники.

Новорічне свято в Греції

У Греції існує звичай, згідно з яким рівно опівночі глава сімейства виходить у двір і розбиває об стіну плід граната. Якщо його зернятка розлетяться по двору — у новому році сім’я житиме щасливо. Відправляючись у гості, греки приносять з собою в подарунок покритий мохом камінчик і залишають його у кімнаті господарів. Говорять: «Хай гроші господарів будуть такими ж важкими, як цей камінь».

Новорічний В’єтнам

У В’єтнамі Новий рік називається «тет». Його зустрічають між 21 січня і 19 лютого. Дата свята щороку міняється. В’єтнамці вважають, що в кожному домі живе бог, і на Новий рік цей бог відправляється на небеса, щоб там розповісти, як провів минаючий рік кожен із членів сім’ї.

Як європейці зустрічають Новий рік

Коли Новий рік крокує по планеті, то не забуває заглянути і до Європи, де його зустрічають більш традиційно. Німці люблять приходити до Бранденбурзьких воріт у центрі Берліна. А опівночі там запускають декілька тисяч ракет і влаштовують святковий новорічний концерт.

Парижани традиційно гуляють на Єлисейських полях, а лондонці — на Трафальгарській площі. Жителів столиці Італії традиційною новорічною проповіддю, що закликає до миру і злагоди, вітає Папа.

Новорічна Бразилія

Напередодні Нового року в Бразилії на океанському пляжі загоряються тисячі свічок. Жінки в довгих сукнях заходять у воду і кидають пелюстки квітів у хвилі океанського прибою.

Новорічна екзотика в Австралії

Екзотично новорічні урочистості проходять в Австралії через відсутність снігу, ялинок, оленів та інших звичних атрибутів свята. Там Дід Мороз з’являється на пляжах Сіднея в плавальному костюмі, на спеціальному яскраво прикрашеному серфі.

Але скрізь і всюди по всьому світу у цей час святковий настрій. Прикрашені вулиці й будинки, вбрані ялинки й Санта Клауси усіх національностей разом з Дідами Морозами роздають подарунки і бажають щастя! Новий рік крокує по планеті.

Поділитись: