Незабаром Великдень, і кожна господиня до цього великого свята старається приготувати щось нове, незвичайне. Тому вашій увазі пропонуються традиційні великодні страви та рецепти їх приготування.
Традиційні великодні страви
В невеличку збірку рецептів і способів приготування страв до Великоднього столу увійшли салати, блюда з морепродуктів, свинини, курятини та Українська ковбаса, бо без неї не обійдеться жоден святковий стіл українців.
Салат-коктейль «Фруктовий»
Філе курки, ківі та банан нарізаємо кубиками. Викладаємо в келихи шарами: курку, ківі, банан. Кожен шар поливаємо сметаною, змішаною із сіллю і цукром. Перед подачею салат-коктейль прикрашаємо полуницею.
Продукти:
- 300 г відвареного курячого філе;
- 3 ківі;
- 2 банани;
- 4 ст. л. сметани;
- 100 г полуниці (можна замороженої);
- сіль, цукор — за смаком.
Крес-салат із буряком і грудинкою
Буряки натираємо на грубій терці. Солимо, перчимо, поливаємо лимонним соком і оливковою олією. На пательні обсмажуємо скибочки грудинки. Нарізаємо крес-салат, змішуємо його з буряками. Зверху викладаємо скибочки грудинки.
Продукти:
- 2 невеликих буряки;
- 1 пучок крес-салату;
- 10 тонких скибочок грудинки;
- 1 ст. л. лимонного соку;
- 2 ст. л. оливкової олії;
- сіль, перець.
Грибне рагу
Гриби нарізаємо скибочками, шинку — соломкою, цибулю — дрібними кубиками. Усе це обсмажуємо на вершковому маслі. Додаємо вершки, сіль, перець, тушкуємо 10-15 хвилин. Викладаємо рагу у формочки для суфле, робимо всередині заглиблення і вбиваємо по яйцю. Солимо, посипаємо сиром, запікаємо у духовці. Готове рагу прикрашаємо зеленню.
Продукти:
- 0,5 кг свіжих грибів;
- 250 г шинки;
- 2 цибулини;
- 1 склянка вершків;
- яйця;
- сіль, перець, зелень — за смаком.
Ну а зараз до вашої уваги м’ясні традиційні великодні страви. Дуже смачно!
Традиційні великодні страви: ковбаса «Українська»
Дві частини м’яса й одну частину сала подрібнюємо, солимо, перчимо. Цим фаршем наповнюємо підготовлені кишки. Наповнювати можна вручну або при допомозі спеціальної насадки на м’ясорубку, чи то лійки з великим отвором. Готові ковбасні кілечка кладемо в емальовану каструлю, заливаємо підсоленою водою, додаємо лавровий лист, перець горошком і варимо впродовж 30 хвилин. Затим обсмажуємо ковбасу і подаємо до столу.
Свинина з чорносливом
М’ясо відбити, натерти сіллю і гірчицею. Із заздалегідь замоченого чорносливу видалити кісточки. Викласти його на м’ясо, згорнути рулетом і перев’язати ниткою. Запекти в духовці, періодично поливаючи бульйоном або гарячою водою. Готове м’ясо викласти на блюдо, нарізати порційними шматками. Співвідношення продуктів довільне.
Курчата фаршировані
Тушки курчат миємо, солимо, перчимо зовні і зсередини. Начиняємо їх подрібненою цибулею і печерицями, нарізаними скибочками. Покриваємо курчат тонкими пластинками свіжого сала і запікаємо в духовці до готовності. Подаємо їх зі смаженою картоплею і маринованими овочами. Співвідношення продуктів довільне.
Традиційні великодні страви з морепродуктів
Традиційні великодні страви з морепродуктів теж займають чільне місце на Великодньому столі українців. Адже на території України безліч зариблених ставків і водоймищ, річок, а також наша Ненька омивається морями, де є багато різноманітної риби.
Судак з яблуками
Рибу почистити, нарізати порційними шматками, полити лимонним соком і залишити на 10–15 хвилин. Цибулю дрібно нарізати, злегка обсмажити на олії. Яблука нарізати скибочками, додати до цибулі, потушкувати впродовж 10 хвилин. Рибу посолити, злегка обсмажити, з’єднати з яблуками і цибулею, влити сметану, потушкувати під кришкою. При подачі страву прикрасити зеленню.
Продукти:
- 1 кг судака;
- 2 цибулини;
- 4 яблука;
- 1 склянка сметани;
- сіль, лимонний сік.
Рулетики із сьомги
Дрібно нарізати петрушку, змішати її з м’яким сиром і лимонною цедрою. Скибочки сьомги збризнути соком лимона, викласти на них сирну масу і згорнути рулетики. Закрити страву плівкою і поставити в холодильник на 2 години.
Продукти (на 4 порції):
- 150 г слабосолоної сьомги;
- 150 г м’якого сиру;
- 1 пучок петрушки;
- сік і цедра 1 лимона.
Готуємо крабові палички із «секретом»
Беремо 300 г курячої печінки, миємо, смажимо до готовності. Варимо 2 яйця. Білки подрібнюємо. А жовтки разом із печінкою, 150 г ядер горіхів пропускаємо через м’ясорубку, солимо, перчимо, збризкуємо лимонним соком. Крабові палички акуратно розгортаємо, кладемо на них начинку і знову загортаємо в трубочки. Викладаємо їх на листя салату, притрушуємо подрібненими білками, прикрашаємо петрушкою.
От і всі на цей раз традиційні великодні страви. Смачного!
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.