В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа! 7 квітня — свято Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Благовіщення Пресвятої Богородиці, блага вість, значення Благовіщення

Сім’я жони зітре голову змія.
Біблія.

Благовіщення Пресвятої Богородиці: блага вість

Це свято відзначається всім православним світом. Ще в дохристиянську епоху люди намагалися якось звернутися до Бога. Вони бачили сонце, гори, хмари, тремтіли перед громом, блискавкою та іншими природними явищами, надаючи всьому образності, вважаючи це виявом вищої сили. Незважаючи на всі забобони, це був шлях до пізнання Бога, істинного Творця світу і природи.

Забобони обожнювали грізні явища природи і навіть саму людину. Але те, що сталося в момент Благовіщення — зачаття Господа від Духа Святого і Пречистої Діви, привело до народження немовляти — Божого Сина, Який став Сином Людським. У ньому як в Єдинородному і Єдиносущному з Богом Отцем перебуває вся повнота Божества. Великий Бог, незбагненний і невидимий, з’явився людям як людина. Якби в його народження, втілення як Духу не була включена природа людини, то таке було б неможливим за самою природою речей. Але для Бога все є можливим. Якщо він захоче, то перемагається чин єства. Тобто відбувається те, що вище розуму людського.

Проте людську природу Ісус Христос міг отримати тільки від людини. Це потрібно було і тому, що наша гріховна природа хотіла і прагнула до пришестя Бога на землю. Вона нудилася в очікуванні спокути і відновлення. Людина вже на той час зрозуміла, що це найвища чистота на землі. Подвиг віри, посту і молитви в особі Іоанна (пророка і Предтечі Господнього) не могли відновити занепалу природу людей. Таким представником роду людського стала Дів Марія. Спочатку — Пресвята Пречиста, Преблагословенна, а потім уже — Богородиця.

Значення Благовіщення

Благовіщення Пресвятої Богородиці — свято значиме. Це наче другий Великдень. Блага вість про пришестя Спасителя світу є найбільшим одкровенням. І нині зі смиренням і любов’ю ми схиляємо голову перед цим таїнством, перед Пресвятою Дівою Марією і просимо у Неї підтримки у наших добрих устремліннях.

Цариця неба і землі — Вона від нашого роду людського. Ближче до Бога, ніж Діва Марія, немає нікого. Тому вона прихилить милість Свою до нас, до нашої землі православної без усякого сумніву, раз ми просимо Її про це. головне — нам усім зберігати вірність Їй і втіленому Синові Божому. Ми віримо в її заступництво. Багато чудес видимих і невидимих відбувалося і відбувається під її Покровом на нашій землі. Та й спочатку, якби Благовіщенню не послужила Діва Марія, важко навіть уявити, як розвивалася б уся історія людства. Немає віри без образу Христа Спасителя, народженого від Діви Марії. Амінь.

Поділитись: