Вашій увазі пропонується деяка інформація про свіжовичавлені соки, або фреші, як прийнято їх називати. Вони користуються все більшою популярністю серед людей в усьому світі. І це абсолютно не дарма!

Свіжовичавлені соки, користь свіжовижатих соків, густий томатний сік

Свіжовичавлені соки

Не тільки відомо, а й доведено, що сік, вичавлений з фрукта екологічно чистіше, ніж сам фрукт. Це пояснюється тим, що більша частина нітратів і пестицидів залишається в почавленій масі. До того ж свіжовижатий сік може зберігати всі вітаміни і корисні речовини протягом доби, тому думка, що сік необхідно вжити протягом півгодини є помилковою.

Для того, щоб сік засвоївся в організмі, приносячи йому найбільшу користь, його необхідно приймати окремо від їжі. Найкраще за півгодини до прийому їжі. Це пов’язано з тим, що сік не повинен знаходитися в шлунку разом з рештою продуктів, чекаючи своєї переробки. Він повинен перетравитися шлунком самостійно.

Користь свіжовижатих соків

Чи корисні соки для організму людини? Відповідь однозначна — так! Сокотерапія це:

  1. Абрикосовий сік покращує стан шкіри, сприятливо впливає на органи шлунково-кишкового тракту.
  2. Ананасовий сік розщеплює жири, до того ж він загострює бажання і почуття (здогадатись які нескладно).
  3. Гранатовий сік бере участь у процесі кровотворення, має імунно-стимулюючий ефект.
  4. Персиковий сік містить калій, чим позитивно впливає на серцевий м’яз.

Фреш — це продукт, який очищає організм. Він прискорює обмінні процеси, чим стимулює виведення шлаків.

Сік морквяний із апельсиновою цедрою

Чистимо і миємо моркву, тремо на дрібній терці. На 1 кг тертої моркви додаємо 0,5 л води, апельсинову цедру і настоюємо 2 години. Потім із цієї маси вичавлюємо сік, додаємо цукор (50 г на 1 кг маси), трохи лимонної кислоти, нагріваємо до 80°C. Гарячий сік стерилізуємо: банки місткістю 0,5 л — 20 хвилин, 1 л — 30 хвилин. Банки закупорюємо, закутуємо в тепле і залишаємо так до повного охолодження.

Густий томатний сік

Помідори нарізати на шматочки, покласти у велику каструлю, поставити її на слабкий вогонь і, час від часу помішуючи, варити близько години. Протерти через дротяне сито у гарячому вигляді, додати цукор і сіль, довести до кипіння, зняти піну, розлити в стерилізовані банки, законсервувати, перевернути й укутати. Зберігати в прохолодному місці

Продукти:

  • 9 кг помідорів;
  • 100 г цукру;
  • сіль.

От і все коротенько про свіжовичавлені соки.

Поділитись: