Свята — це весело і чудово! І менш за все ми замислюємося про те, що ці гастрономічні дні будуть великим стресом для нашого організму. Тому готуємо організм до свят заздалегідь. Бо це все пов’язано з безсонними ночами, великою кількістю їжі та напоїв… Як же підготувати організм до свята, щоб воно пройшло без наслідків для нашого здоров’я?

Організм до свят, скласти новорічне меню, як не переїдати на свята, сміятися не гріх

Готуємо організм до свят

Кожен із нас у новорічну ніч здатний з’їсти тижневу норму забороненої смакоти і випити зайвого. Під час такої нестриманості напружуються всі внутрішні системи організму:

  • травна система;
  • нервова;
  • серцево-судинна;
  • сечовидільна;
  • печінка.

Важливо не сідати за святковий стіл натщесерце. Рекомендується випити сире яйце, склянку молока, з’їсти кілька варених картоплин. Ці продукти уповільнюють всмоктування алкоголю і запобігають швидкому настанню сп’яніння. Шкідливий вплив спиртного на організм також можна послабити, випивши велику кількість рідини до і після застілля. Алкоголь призводить до зневоднення клітин організму (першою ознакою похмілля є сильна спрага), тому до і після застілля бажано випити по півтори-дві склянки води, соку або молока.

Не слід запивати алкоголь напоями (особливо газованими — вуглекислий газ, що там міститься, помітно прискорює швидкість всмоктування алкоголю в кров), а взагалі краще закушувати.

Як скласти новорічне меню або як не переїдати на свята

Складаючи новорічне меню, жирне м’ясо краще замінити жирними сортами риби (вона корисна завдяки вмісту в ній омега-3 жирних кислот). Віддавайте перевагу стравам із пісного м’яса (яловичина, курятина), стравам із бобових. Не випускайте із уваги салат зі свіжої капусти.

Щоб не втратити голову від великої кількості смачної їжі та не переїсти, рекомендується до того, як сідати за стіл (приблизно за – годину), з’їсти 1-2 ст. л. висівок, запивши 1 склянкою води. Доведено, що при цьому знижується потреба в їжі на 20%. До речі, між зміною страв можна пити зелений чай без цукру. Він активує рецептори жирових клітин і сприяє їх розпаду (завдяки кофеїну і катехінам).

Забудьте про дієти і розвантажувальні дні безпосередньо перед святом. Розвантажувальний день буде доречним після святкових застіль. Отже, готуємо організм до свят правильно.

Сміятися не гріх над тим, що видається нам смішним

Цікаво, скільки потрібно мати грошей, аби зрозуміти, що не в них щастя?

Зберіть 500 обгорток від кубиків Maggy і виграйте безкоштовне лікування виразки шлунку!

— Матусю, можна я піду погуляю?
— Із брудними вухами?
— Ні, з товаришами…

Чоботар відкрив майстерню і написав: «Кращий чоботар у місті», поряд поселився інший чоботар і написав: «Кращий чоботар у світі». Третій подумав і над своєю майстернею вивів такі слова: «Кращий чоботар на цій вулиці».

— Коханий, у неділю наш ювілей подружнього життя. Може порося заколемо?
— А при чому тут порося? Нас же твій брат познайомив…

Поділитись: