Свята — це весело і чудово! І менш за все ми замислюємося про те, що ці гастрономічні дні будуть великим стресом для нашого організму. Тому готуємо організм до свят заздалегідь. Бо це все пов’язано з безсонними ночами, великою кількістю їжі та напоїв… Як же підготувати організм до свята, щоб воно пройшло без наслідків для нашого здоров’я?

Готуємо організм до свят: корисні поради від діда та баби, новорічне меню або, як не переїдати на свята
Як не переїдати на свята

Готуємо організм до свят

Кожен із нас у новорічну ніч здатний з’їсти тижневу норму забороненої смакоти і випити зайвого. Під час такої нестриманності напружуються всі внутрішні системи організму:

  • травна система;
  • нервова;
  • серцево-судинна;
  • сечовидільна;
  • печінка.

Важливо не сідати за святковий стіл натщесерце. Рекомендується випити сире яйце, склянку молока, з’їсти кілька варених картоплин. Ці продукти уповільнюють всмоктування алкоголю і запобігають швидкому настанню сп’яніння. Шкідливий вплив спиртного на організм також можна послабити, випивши велику кількість рідини до і після застілля. Алкоголь призводить до зневоднення клітин організму (першою ознакою похмілля є сильна спрага), тому до і після застілля бажано випити по півтори-дві склянки води, соку або молока.

Не слід запивати алкоголь напоями (особливо газованими — вуглекислий газ, що там міститься, помітно прискорює швидкість всмоктування алкоголю в кров), а взагалі краще закушувати.

Новорічне меню або як не переїдати на свята

Складаючи новорічне меню, жирне м’ясо краще замінити жирними сортами риби (вона корисна завдяки вмісту в ній омега-3 жирних кислот). Віддавайте перевагу стравам із пісного м’яса (яловичина, курятина), стравам із бобових. Не випускайте із уваги салат зі свіжої капусти.

Сміхотерапія. Якщо ви набрали кілька зайвих кілограмів, не поспішайте їх скидати. Можливо, наступного року вони стануть у нагоді…

Щоб не втратити голову від великої кількості смачної їжі та не переїсти, рекомендується до того, як сідати за стіл (приблизно за – годину), з’їсти 1-2 ст. л. висівок, запивши 1 склянкою води. Доведено, що при цьому знижується потреба в їжі на 20%. До речі, між зміною страв можна пити зелений чай без цукру. Він активує рецептори жирових клітин і сприяє їх розпаду (завдяки кофеїну і катехінам).

Забудьте про дієти і розвантажувальні дні безпосередньо перед святом. Розвантажувальний день буде доречним після святкових застіль. Отже, готуємо організм до свят правильно.

Поділитись: