В той час, коли ліки постійно дорожчають, неабиякої популярності набирають народні методи лікування грипу в домашніх умовах. Ніхто не дає гарантії, що вилікуєтесь, але не зашкодить — це точно. Отже, читайте нижче.

Лікування грипу в домашніх умовах, харчування при грипі, лікуємо грип, чай при грипі

Народні методи лікування грипу в домашніх умовах

  1. Вісім-десять крапель свіжого часникового соку змішати зі столовою ложкою козиного або коров’ячого молока. На водяній бані підігріти отриману суміш до сорока п’яти-п’ятдесяти градусів. Приймати протягом семи днів на ніч.
  2. Ретельно перемішати півсклянки меду і стільки ж соку брусниці. Приймати суміш по повній столовій ложці п’ять разів на добу.
  3. Повні дві столові ложки бруньок сосни залити літром окропу і на водяній бані варити приблизно півгодини. Відвар настояти півгодини, добре процідити і вживати по сто мілілітрів приготовленої рідини після прийому їжі тричі на добу.
  4. Народні методи лікування грипу в домашніх умовах включають у свій перелік ще й такий рецепт. Три добре подрібнених зубчики часнику залити 50 мілілітрами окропу. Отриману суміш настояти приблизно протягом 90 хвилин. Настій процідити і прибрати в холод, протягом двох днів його можна зберігати. Капати по дві-чотири краплі в кожну з ніздрів по черзі 3 рази на добу.
  5. Два жовтки розтерти з трьома столовими ложками цукру до білого кольору. Приймати натщесерце при сильному кашлі два рази на добу. Засіб перед прийомом потрібно готувати кожен раз заново.
  6. Три зубчики часнику натерти і змішати з двома столовими ложки меду. Ліки потрібно приймати по одній чайній ложці 3 рази на добу. Запивати теплою водою.
  7. Одну столову ложку сухого кореня цілющого алтея ретельно подрібнити. Після цього залити трьома склянками звичайної кип’яченої прохолодної води. Настояти суміш близько дванадцяти годин, потім її треба процідити. Вживати треба по п’ятдесят грам три рази на добу.

Особливості харчування при грипі

Вірусна інтоксикація, висока температура супроводжуються сильною спрагою. Важливо пам’ятати, що загальна кількість рідини, яку людина має випивати за добу, повинна становити 2-3 літри. Тому слід дотримуватись наступного режиму харчування при грипі.

Лікуємо грип свіжими соками

Натуротерапевти вважають ідеальними народні методи лікування грипу в домашніх умовах — вживання свіжих соків. Дуже добре допомагає натуральний апельсиновий сік, розведений навпіл кип’яченою чи мінеральною водою.

Якщо ж вам здається, що для лікування грипу велике значення має харчування хворого, то пам’ятайте: їжа має бути легкозасвоюваною, без гострих і пряних страв, із великою кількістю свіжих фруктів та овочів. Особливо корисні свіжі, сирі соки з фруктів та овочів:

  • морквяний;
  • капустяний;
  • огірковий;
  • гарбузовий;
  • буряковий;
  • цитрусовий;
  • яблучний;
  • журавлиний;
  • калиновий та інші.

При грипі організм втрачає багато вітамінів. Інтоксикація і лікувальні препарати пригнічують діяльність корисних бактерій кишечнику, які виробляють потрібні вітаміни. Аби поповнити тимчасову нестачу вітамінів в організмі, необхідно включати в їжу багато вітамінізованих продуктів. Ті хворі, котрі одержували 600-800 мл фруктових соків чи сирих овочів на добу, практично одужували на другий-третій день, і захворювання перебігало без ускладнень.

Овочеві і фруктові соки ви можете приготувати вдома. Легко приготувати сік із грейпфрута чи лимона, останній обов’язково розбавляйте водою і підсолоджуйте медом. Гарним жарознижуючим засобом буде сік із червоних буряків чи моркви. У ці соки можна додавати ¼ частину соку білоголової капусти. Він містить природний лізоцим і підвищує опірність організму.

Усі свіжоприготовлені соки містять фітонциди (біологічно активні речовини, котрі утворюються рослинами), які вбивають або пригнічують ріст та розвиток мікроорганізмів і, таким чином, діють профілактично при вторинних (бактеріальних) ускладненнях.

Чай при грипі

А ще з давніх часів існують народні методи лікування грипу в домашніх умовах різного роду чаями.

Ви можете приготувати настій із плодів шипшини з медом. Полівітамінний настій шипшини, який має дезінфікуючі властивості, діє як потогінний і сечогінний засіб, підвищує опірність організму до інфекції і прискорює одужання. У перші дні захворювання грипом готуйте настій із великої дози (5-7 ст. л. подрібнених плодів на 1 л окропу, настоювати 4-6 годин у термосі) і випивайте впродовж дня.

У подальші дні настій готуйте із 2-3 ст. л. плодів на 1 л окропу. Настій із подрібнених плодів шипшини потрібно фільтрувати через 4-6 шарів марлі. Препарати шипшини не можна призначати хворим тромбофлебітом і при підвищеному рівні зсідання крові.

Ефективні і популярні у повсякденній практиці такі народні методи лікування грипу в домашніх умовах, як трав’яні чаї, у складі котрих є ефірні рослини. У такий чай за бажання можна додавати листковий чай (1:1).

Виберіть підхожий склад чаю і заготовте його в паперових пакетиках разовими чи добовими дозами. Останні більш зручні і практичні, особливо під час епідемії, коли потрібно напоїти всю родину.

Температура лікувального чаю, котрий приймають, має бути 37-38°C, що добре сприймається слизовими оболонками порожнини рота і шлунку, сприяє кращому засвоєнню активних біологічних сполук із рослин.

У хворих на грип на фоні підвищеної температури, наявної інтоксикації різко знижується апетит. Діти просто відмовляються від їжі, а дорослі, хоч і вважають, що треба їсти, так само втрачають апетит. Спрага, сухість у роті, утруднене носове дихання, кашель, головний біль не сприяють прийманню їжі. Поголодуйте. Це захисна реакція організму. А ось про пиття не забувайте.

Людина, яка одужує, потребує легкої, свіжої їжі. У період відновлення організму особливо важливі продукти, які містять вітаміни, мікроелементи, ензими. Буде доречним вживання меду, мумійо, квіткового пилку.

Вживання квіткового пилку по 1 ч. л. тричі на день упродовж 4-10 днів відновлює апетит, вагу, сили і настрій у хворих, які одужують.

Мімійо приймають по 0,2 г один раз на добу вранці натще впродовж 7-10 днів.

Лікування застуд

Щеплення забезпечуватиме захист організму, якщо його робити щорічно. Віруси грипу постійно мутують, з'являються нові штами, тому склад вакцин щороку оновлюється. Крім того, імунна відповідь організму на вакцинацію з плином часу слабшає. Щеплена людина може захворіти на грип. Проте вона в цьому випадку перенесе захворювання в легкій формі і без ускладнень, які становлять головну небезпеку грипу. Це і є першорядне завдання вакцинації, захист від грипу — це вторинна мета.

Візьміть 5-6 нижніх листків алое, 0,5 кг меду, 2 ст. л. олії, склянку березових бруньок і 3,5 ст. л. липового цвіту. Промите кип'яченою водою листя алое покладіть на тиждень у холодне темне місце. Потім подрібніть за допомогою м'ясорубки або кухонного комбайна. Склянку подрібненого листя залийте розтопленим медом і варіть на водяній бані, постійно помішуючи, 10-15 хвилин. Окремо залийте подрібнені бруньки і липовий цвіт 0,5 л окропу, варіть на невеликому вогні 10 хвилин, процідіть і відіжміть. Влийте відвар в остиглий мед, розмішайте і розлийте у дві пляшки, додавши порівну олії. Приймайте суміш по 1 ст. л. 3 рази на день до їди. Перед вживанням збовтуйте. Зберігайте в холодильнику. Курс лікування — 2-4 тижні.

Допоможе розтирання грудей сумішшю з 2 ст. л. рицинової (касторової) олії та 1 ст. л. скипидару. Олію злегка підігрівають і потім додають скипидар. Отриману суміш втирають у ділянку грудей, потім тепло закутуються. При слабкій застуді розтирання досить робити на ніч, при сильній  краще 2 рази на день.

Ось такі нехитрі народні методи лікування грипу в домашніх умовах та інших застудних захворювань в домашніх умовах. Якщо ви знаєте про інші засоби, то опублікуйте їх, будь ласка, в коментарях нижче.

Поділитись: