Дорогі Українці! Запам’ятаємо цей історичний момент в житті України — 16 січня 2021 року вступив в дію Закон про мову під назвою «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Закон про мову

Закон про мову

Нарешті за багато століть здійснилась мрія українців, коли вступив в дію закон про мову та за спілкування рідною українською мовою нас не будуть називати «селюками», «хохлами» та інше, принижуючи нашу культурну, мовну та національну гідність.

Зокрема, стаття 30 мовного закону зобов’язує працівників сфери послуг до обслуговування своїх клієнтів, та надання їм інформації щодо товарів тільки українською мовою. Але винятком є те, що за бажанням клієнта допускається діалог із ним іншою мовою.

На кого розповсюджується дія закону

Норм повинні дотримуватися:

 1. На підприємствах.
 2. В установах та організаціях любої форми власності.
 3. Фізичні особи підприємці.
 4. Державні службовці.

Отже, тепер українська мова повинна звучати:

 • у звичайних магазинах;
 • інтернет-магазинах;
 • супермаркетах;
 • медичних закладах;
 • закладах освіти;
 • харчування;
 • при наданні соціальних послуг;
 • юридичних;
 • транспортних та інших.

Слід звернути увагу на те, що ця норма не застосовується в приватному спілкуванні та при проведенні релігійних обрядів.

Хто стежить за дотриманням норм закону

Ця функція стеження покладена на уповноваженого із захисту державної мови та його представників. За порушення застосовуватимуться штрафні санкції, але за певних умов. Якщо працівники закладу чи то контент сайту будуть звертатись до споживачів не державною мовою, то на перший раз обмежаться попередженням. А якщо порушення буде зафіксовано повторно, то порушника буде покарано штрафом — від 5 100 до 6 800 гривень.

P. S. Наша нація довго йшла до цього тріумфального моменту. Більшості із нас тепер не треба цуратись своєї Рідної мови, стидатись із-за цього начебто своєї меншовартості, і завжди переходити із співрозмовником на російську чи то іншу мову, коли той розмовляє на такій. Тепер не треба буде приїздити в місто із села і штокать, щоб злитись воєдино із тією сірою масою, яка зрадила свою Рідну мову, культуру та Українську ідентичність, бояться гордо називатись Українцями. Тому шануймося і поважаємо все Українське, бо ми того варті, Україна того варта. Чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь.

Закон про мову вступив дію, і від сьогоднішнього дня Українська мова захищена на законодавчому рівні. В Конституції України сказано, що державною мовою є Українська мова.

Слава Україні! Добра вам, шановні друзі!

Поділитись: