Британський актор Колін Ферт прославився не тільки як майстер своєї справи, а й деякими цікавими фактами із власного життя. Тому не буду вас втомлювати своїм вступом, а перейду одразу до діла.

Актор Колін Ферт

Британський актор Колін Ферт і всій своїй красі

У британського актора Коліна Ферта реальне життя і те життя, яке він проживає зі своїми героями, часто пов’язані між собою. І це ще не все. Переплітаються навіть імена героїв, яких він грав в різних фільмах. Наприклад, у 1995 році він знявся в екранізації відомого роману Джейн Остін, багатосерійному міні-серіалі «Гордість і упередження». Головного героя фільму, і, відповідно, роману, якого грає Колін Ферт, звуть містер Дарсі.

Через шість років Коліна Ферта запрошують на одну з головних ролей у фільм «Щоденник Бріджит Джонс», знятому за однойменним романом Хелен Філдінг, сучасної англійської письменниці. І за іронією долі його героя звати містер Дарсі. Але чи такою вже іронічною буває доля?

Багатосерійна романтична драма «Гордість і упередження» знята у 1995 році на замовлення каналу BBC, була вже шостою постановкою знаменитого твору. Але за оцінкою численних шанувальників і фанатів даної екранізації, найвдалішим виконавцем містера Дарсі став саме актор Колін Ферт. І не дивлячись на те, що у 2005 році вийшла сьома версія роману Джейн Остін, славу Коліна Ферта і його потрапляння в образ наступному акторові не судилося затьмарити.

Прихильники Коліна Ферта і його впертий характер

По всьому світу існують сотні фан-клубів як екранізації роману 1995 року, так і безпосередньо самого Коліна Ферта. Так ось однією з прихильниць даного фільму і гри Коліна Ферта стала письменниця Хелен Філдінг. І при написанні у 1998 році роману «Щоденник Бріджит Джонс» вона, за її зізнанням, списувала образ головного героя, такого благородного, стриманого і відповідального саме з містера Дарсі, представляючи його тільки у виконанні Коліна Ферта. Тому, коли постало питання про те, як назвати головного героя роману, то відповідь для письменниці була одна — містер Дарсі.

Ось так з’явилася повна закономірність участі Коліна Ферта у фільмі «Щоденник Бріджит Джонс». Але, виявляється, не все так гладко, і ми могли не побачити англійського красеня в одній з кращих його ролей. Справа в тому, що на момент зйомок Ферту було вже 39 років, але до вантажу років, додався і реальний вантаж, зайва вага.

За умовами режисера увійти в форму необхідно було за короткий термін, і не просто скинути вагу, але й набути м’язову масу. Але англійські джентльмени не пасують — кілька тренувань в день, найсуворіша дієта, повна відмова від алкоголю і куріння, і актор Колін Ферт зробив нереальне — скинув за два місяці двадцять два кілограми. І не набрав ні грама, ні під час зйомок, ні після них. Цим він розташував повністю до себе і режисера, і публіку і з успіхом знявся в продовженні фільму.

Звичайно ж, Дарсіманія почала набирати обертів. Де б не з’являвся актор, всюди збиралися натовпи шанувальників і шанувальниць. І хоча актор Колін Ферт здобув світову славу досить давно, ще зігравши в 1989 році у режисера Мілоша Формана роль Вальмона в гучній екранізації «Небезпечних зв’язків», чим заслужив шанування не тільки англійської публіки, а й завоював увагу глядачів усього світу. Потім були ролі в міжнародних проектах таких як «Англійський пацієнт», «Закоханий Шекспір» та інших. Але такого ажіотажу та інтересу до себе, як після фільму «Щоденник Бріджит Джонс», Ферт передбачити не міг.

Ось такі перипетії особистого шарму, аристократизму і мужності і призводять до потрапляння в історію творів існування такого абсолютного джентльмена, як актор Колін Ферт. І хоча він сам заперечує наявність у своїй крові навіть натяку на аристократизм, але саму чарівність суспільного становища в своїх ролях він не може відкинути.

Таланти Коліна Ферта не залишились без уваги

За акторську майстерність і величезний талант актор Колін Ферт був неодноразово номінований на премію «Оскар». У 2009 році, знявшись в режисерському дебюті Тома Форда у фільмі «Самотній чоловік», був номінований в категорії за «Кращу чоловічу роль». Але отримав він заслужений приз тільки у 2011 році за номінацію «Кращий актор» у фільмі «Король говорить!».

І тут не обійшлося без кількох казусів. Наскільки велике було входження в образ Коліном Фертом, або це сила мистецтва так вплинула, але зігравши у фільмі короля Георга VI, який протягом усього сюжету намагається позбутися від вродженого пороку — заїкання, Колін Ферт так влився в образ, що до сих пір даючи інтерв’ю, іноді заїкається.

А, може, й не дивно було почати заїкатися, коли на знімальному майданчику він зіткнувся з Дженніфер Ель, з тією самою, з якою він грав у фільмі «Гордість і упередження», і під час зйомок якого мав з нею тривалий роман. Ось такі цікаві моменти і життєві перетини бувають в житті Коліна Ферта.

Звичайно, з таким творчим підходом і різнобічним розвитком повинні були проявитися і приховані таланти Ферта, наприклад, він пише художню прозу. Також актор Колін Ферт постійно веде блок передач англійського радіо. І аудиторія радіослухачів, а особливо радіослухачок просто обожнює його.

Поділитись: