Тіль Швайгер народився в Німеччині в 1963 році, в родині викладачів. Дуже добре вчився в школі, і після її закінчення вступив до Університету, на факультет німецької філології. Але навчання не приносилj йому задоволення, і тоді він вирішив спробувати себе в медицині. Провчившись ще рік на медичному факультеті Тіль, за порадою своєї близької подруги, яка давно займалася акторською майстерністю, поступає в Кельн, в театральну школу. Відразу ж після закінчення театральної школи його зараховують в театральну трупу Бонна, де він дуже успішно працював протягом декількох років.

Тіль Швайгер: цікаві факти з життя актора

Першим проривом в кіно була роль невиліковно хворого в фільмі «Достукатися до небес». За цю роль Тіль був нагороджений призом. Після прем’єри фільму актор отримав міжнародне визнання критиків і любов публіки, особливо жіночої її аудиторії, хоча з 1995 року Швайгер одружений, і у нього вже четверо дітей.

Актор лівша. На початку кар’єри, в голодні театральні роки, Тіль підробляв озвучуванням порнофільмів, і сьогодні абсолютно не соромиться цього факту своєї біографії.

Сьогодні Тіль Швайгер сам є сценаристом, режисером і продюсером кількох фільмів. Всі проекти виходять такі ж професійні і вдалі, як і сам Тіль.