Зараз мова піде про братів наших менших, про тих, кого приручили, а також дещо цікаве стосовно ялинки. Якщо для людей ялинка та її прикраси — неодмінні атрибути Нового року, то для тварин це може становити реальну небезпеку. Що потрібно знати, щоб не зіпсувати свято, щоб не затьмарити святкові дні?
Щоб не зіпсувати свято Нового року
Майже всі кішки та й собаки або малі цуценята, люблять гратися з ялинковим дощиком і мішурою, які так заманливо блищать і шелестять. Але якщо дощик потрапляє кішці в рот, то вона, не маючи можливості його виплюнути через особливості свого язика, змушена буде його проковтнути. А це дуже небезпечно, позаяк синтетична прикраса не перетравлюється в шлунку і часто викликає непрохідність кишечника. Крім того вона може поранити слизову оболонку і стати причиною перфорації та перитоніту.
Якщо ви помітили, що ваш улюбленець з’їв дощик, не намагайтеся самі позбавити його від стороннього предмета, навіть якщо частина мішури стирчить із рота або з-під хвоста. Обов’язково зверніться до фахівця.
Собака вдома
Собаки дуже часто стягують з ялинки іграшки, намагаються їх розгризти, ризикуючи поранитися об гострі краї. Ще небезпечніше, якщо вони проковтнуть осколки. Щоб не зіпсувати свято, краще вибирати небиткі іграшки, а скляні (як і дощик) вішати вище, звідки їх не можна поцупити. Електричні гірлянди теж вішайте так, щоб ваші вихованці не змогли їх дістати.
Небезпечною є і головна прикраса новорічного свята — ялинка. Не допускайте поїдання хвої, як натуральної, так і штучної. Встановіть деревце так, щоб його неможливо було перекинути.
Галасливі гості або нетверезі гості
Ще один фактор стресу — галасливі і часто нетверезі гості, які намагаються пригостити чотириногих ласощами зі столу. До того ж у святкову ніч до нас заходять родичі та знайомі, часто відкриваються двері, і тварина може непомітно вибігти надвір. Краще під час застілля виділити для неї тимчасове місце. Це може бути комора або окрема кімната. Поставте туди воду та їжу, і нехай ваш вихованець зустріне Новий рік окремо.
Вберегти від стресу
Не забудьте про таке джерело стресу, як петарди, феєрверки, хлопавки. Раптовий гучний звук може налякати тварину. Тому в святкові дні вигулюйте собаку, тільки на поводку і якомога далі від галасливих компаній.
Деякі власники домашніх тварин помилково вважають, що святковий настрій має поширюватися на всіх членів сім’ї, тому намагаються смачніше і побільше нагодувати улюбленця. Це неправильно, раціон його харчування не повинен відрізнятися від повсякденного.
Щоб не зіпсувати свято, прислухайтесь до цих порад, і тоді Новий рік стане святом і для ваших чотириногих друзів.
Як продовжити життя ялинці
Кожному, хто приносить додому живу красуню-ялинку, хочеться максимально продовжити її життя, а себе відгородити від неприємного обов’язку регулярно вимітати з хати хвою.
Отож, перш ніж встановити ялинку в хрестовину, трохи відпиляйте нижню частину стовбура, обновивши зріз і відкривши пори для вологи. При необхідності підженіть сокирою товщину стовбуру під розміри отвору хрестовини.
Але встановлювати деревце на місце не кваптеся. Спершу хоча б на годину опустіть зріз у воду. Додайте в неї кілька столових ложок гліцерину. Крім гліцерину можна додати таблетку аспірину, кілька ложок цукру, розведене добриво для квітів. Буває, ялинки, що постоять в такому «коктейлі», навіть пускають корінці. Після того, як деревце нап’ється, залийте зріз розплавленим воском або парафіном. І не поспішайте заносити ялинку в теплу кімнату. Потримайте кілька годин на веранді чи в коридорі.
Якщо ви вирішили обмежитися букетом із кількох ялинкових гілок, майте на увазі, що вони швидко сохнуть. Тож як тільки принесете їх додому, промастіть основи хвойних голок клеєм ПВА чи іншим прозорим. Цим ви, так би мовити, «підсилите конструкцію». Після висихання клею не видно, а святковий букет збережеться довше.
На сьогодні це всі корисні поради, щоб не зіпсувати свято Нового року. Далі буде.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.