Започатковуючи рубрику, де головними героями є домашні коти, я почну із найцікавішого моменту — чому у кішки дев’ять життів? Відповіді не це питання читайте нижче.

Чому у кішки дев’ять життів

Наукова точка зору про кішку

Якщо говорити про кішку з наукової точки зору, то це:

  • рід ссавців;
  • загін хижаків;
  • родина котячих.

Ні для кого не є таємницею, що кішка — це ідеальний хижак. Якщо уявити кішку в ролі такого собі механізму, то можна з легкістю переконатися, що цей ідеальний «механізм» створений саме для вбивства. Кожна його частина підігнана найточнішим чином одна до іншої. Все працює на цього хижака, все влаштовано так, щоб влучно схопити жертву, швидко вбити і потім з’їсти.

Подивимось на кішку з іншого боку

Якщо поглянути на кішку з іншого боку, то можна побачити в ній уособлення грації, гармонії, кмітливості, хитрості. Людина прив’язала до поняття і асоціації кішки якусь нерозгадану таємницю, що має відношення не тільки до добра, а й до невідворотного зла.

Ця людська упередженість приводила до сумних, а часто і летальних, наслідків для невинних кішок. Наприклад, в Середньовіччі кішок страчували і мучили самими негуманними способами. Котів вважали посібниками диявола і навіть його уособленням.

І до цього дня з кішками пов’язано багато повір’їв забобонів, міфів і казок. І, все одно, не дивлячись на це, кішки залишаються ласкавими, ніжними і дуже симпатичними тваринами, що живуть в тісному і мирному контакті з людиною.

Чому у кішки дев’ять життів?

Але давайте подумаємо над самим загадковим з міфів, пов’язаних з надзвичайною живучістю кішки. Існує вже давно і всіма прийнятий стереотип, що у кішки дев’ять життів, хоча деякі народи звикли вважати, що їх сім.

З чого ж люди зробили такий висновок, і чим він підтверджений? Як говорилося на початку статті, кішка — ідеальний хижак і стійкий противник іншим тваринам. Тому якщо кішка потрапляє в страшну халепу, то, як правило, виходить з неї з мінімальними втратами і незначними ушкодженнями.

У ситуаціях, де інші тварини просто не мали шансів на життя, кішка залишалася живою і неушкодженою, а найголовніше без фатального результату. Ось люди і вирішили, що вона втрачає там одне зі своїх життів, і продовжує насолоджуватися декількома, що залишилися.

Ці домисли і припущення неодноразово підтверджувалися реальними історіями, пов’язаними, наприклад, з падінням кішки з великої висоти. Як результат, кішка, шльопнувшись на землю, спочатку кілька секунд залишається нерухомою, а потім зривається з місця і тільки її й бачили.

Так в чому ж секрет цього явища? А може, варто приписати його до розряду надприродних? Аж ніяк. Вся правда і пояснення цьому таїться серед ряду фізичних явищ і в анатомії котячого тіла.

Справа в тому, що кішка володіє унікальним вестибулярним апаратом, який допомагає їй в польоті обернутися навколо осі свого тіла. Саме тому кішки завжди падають на лапи, які володіють пружинистістю і амортизують при падінні.

Але найбільш нетямущих все одно мучить той факт, що кішка впала з якогось поверху і залишилася живою. Ось це і найцікавіше. Але і тут немає нічого надприродного, все знову-таки пояснюється з наукової сторони. При падінні кішка виконує наступні дії:

  1. Згинає спинку.
  2. Розчепірює лапки.
  3. Змахує хвостом.
  4. Перевертається.

Звідси і висновок, зі збільшенням висоти падіння, збільшуються шанси кішки встигнути згрупуватися, прийняти потрібне положення в просторі і вдало приземлиться. Ось чому у кішки дев’ять життів.

Ще однією версією, якою можна пояснити надзвичайну живучість кішки, є її здатність тривалий час «контролювати» появу і прояв власного нездужання або захворювання. Існує навіть думка, що кішки своїм муркотінням і одночасними вібраціями здатні благотворно і навіть лікувально впливати на стан хворого людського організму.

А якщо говорити в цілому, то кішка — дуже складна істота, що володіє тонким механізмом, який здатний регулювати життєві процеси. Так як життя її не сильно балувало, а природний відбір посприяв удосконаленню кожної частини її організму і всіх органів відчуття, то кішка стала унікальним природним об’єктом з вражаючими характеристиками і можливостями.

Але при всій своїй непереможності і невмирущості, кішка все одно залишається слабкою істотою і потребує турботи і уваги. І часто голод, холод, хвороби і різні небезпеки не обходять її стороною.

От тепер ви знаєте, чому у кішок дев’ять життів. Бережіть кішок!

Поділитись: