Спекотне літо цього року змусило багатьох потурбуватися і придбати ролетні системи для захисту будинку від сонячних променів.

ролетні системи для, ролетні системи, спекотне літо, установка захисних ролетів, управління ролетами

Ролетні системи для захисту будинку

Кондиціонери і вентилятори в якійсь мірі рятують від спеки, але основне тепло в приміщення проникає з сонячним світлом, і єдиним дієвим захистом від нього може бути тільки спосіб, що виключає проникнення прямих сонячних променів в приміщення. Це можуть бути віконниці (минуле століття), жалюзі (століття нинішнє), а можуть послужити і ролетні системи для приватного сектору — технології сьогодення та майбутнього. Ролети повноцінно захищають вікна від спеки влітку і від холоду — взимку. Крім того вони служать непоганим захистом від сильного вітру і граду, а також протистоять злому.

Управління ролетами

Відкриття та закриття ролет можливо як повне, так і часткове. Для цього їх необов’язково відкривати за допомогою вороткового, стрічкового та шнурового приводу, можна встановити настінний вимикач, пристрій для магнітного ключа або радіоуправління.

В одній з новітніх розробок — «розумного» будинку, управління ролетами здійснюється через комп’ютер голосовими командами. Автоматичні системи управління дозволяють задати певні параметри для ролетів, і вони будуть в один і той же час опускатися і підніматися на задану висоту. Можливо програмування обладнання на кілька днів або навіть місяців, навіть на той період часу, коли господарі їдуть у відпустку. Рух ролет, зміна їх стану служить ілюзією присутності господарів в будинку. Та й кімнатні рослини будуть раді проникненню світла всередину.

Накладний спосіб установки ролетів

На даний момент ролетні системи для приватних споруд встановлюються двома способами. Найпростішим і доступнішим є накладний спосіб із зовнішньою установкою ролетів. Короб для рольставней встановлюють над віконним або дверним прорізом, а вздовж нього кріплять направляючі для руху ламелей. Такий спосіб рекомендується при ремонті або установці в уже збудованому будинку.

Накладний спосіб установки може використовуватися для будь-яких вікон і не створює додаткову тінь. Монтаж рольставней проводиться за рівнем з дотриманням горизонтального і вертикального напрямків. Правильно встановлені направляючі і короб повинні по всій довжині щільно стикатися з поверхнею стіни.

Рівномірність кріплення рольставней дозволяє розподілити навантаження, тим самим знижуючи небезпеку падіння конструкції. Вибір кріплення залежить від стінового матеріалу і вагового навантаження. Зазори і монтажні шви заповнюються герметиком або штукатурним складом.

Вбудований спосіб монтажу ролетів

Аналогічно ведеться установка захисних ролетів вбудованим способом. Тільки в даному випадку короб для рольставней підвішується в самому віконному отворі урівень із зовнішньою стороною стіни. Надалі монтаж ведеться точно так само як і при накладному способі. Установка управління рухом ламелей проводиться під час складання короба.

Колір рольставней можна вибрати в тон загального забарвлення будинку або ж будь-який зі ста п’ятдесяти можливих варіантів. Але частіше віддають перевагу білому кольору ролетних систем для захисту, або чорному кольору і варіанту «під метал».

Поділитись: