Улюблений в Європі та Америці символ Різдва, красуня Різдвяна зірка пуансетія, відрізняється від інших квітів незвичайним зовнішнім виглядом і має досить цікаву легенду, щоб стати улюбленим символом. У цій публікації зібрано для вас оригінальні варіанти на тему, як прикрасити будинок до Різдва та Нового року за допомогою цієї ефектної та модної рослини.

Спочатку про найнезвичайніше: верхня барвиста (як правило, червона) частина пуансетії — це не квіти, а листя (для тих, хто не в курсі). А ще вони зустрічаються білі, кремові, рожеві та трьох кольорів одночасно (хоча досить рідко). А також існує ще одна назва Різдвяної зірки — молочай-різдвяник.

Різдвяна зірка пуансетія

Одна цікава легенда розповідає про мексиканських дітей Марію та Паоло, які вирушили зустріти народження Ісуса. Вони жили в бідності і подарунок вирішили знайти по дорозі… Непоказна рослина з дрібним зеленим листям чимось привернула їхню увагу, і діти вирішили, що це краще, ніж з’явитися з порожніми руками… На свято зібралося багато народу з цінними дарами, а брат з сестрою викликали лише глузування. Але, варто було рослині опинитися поряд з колискою Христа, як сталося диво: маленький замориш перетворився на розкішну чудову квітку…

Різдвяна зірка пуансетія, домашній різдвяний декор

Через багато років традиція прикрашати пуансетією будинок перед Різдвом докотилася і до України. У великих містах вона з’являється в продажу вже з кінця листопада. Можна просто придбати цю красу, а можна підійти до питання більш креативніше: добре продумати обстановку в кімнаті, щоб пуансетія виглядала ще ефектніше. Саме для цього створено цю галерею, яку ви бачите трохи нижче.

Домашній різдвяний декор — акцентує пуансетія

  • найкраще пуансетія виглядає в кашпо нейтрального кольору, це привертає увагу до найголовнішої краси — її верхнього листя;
  • якщо кашпо білого або сріблястого кольору, воно може бути глянсовим або матовим, за вашим бажанням і в загальній гармонії зі стилем інтер’єру;
  • якщо йдеться про подарунковий варіант, можна додати бант у тон кашпо.
Різдвяна зірка пуансетія, домашній різдвяний декор

Пуансетія в ефектних композиціях

  • кілька екземплярів можна зібрати в композицію: чергуючи колір кашпо (якщо рослини однотипні) або підбираючи «шаховий варіант» (червоне листя — біле кашпо, біле листя — червоне кашпо);
  • великі екземпляри можна розмістити в ряд на підлозі, а дрібніші поставити на стіл або тумбочку;
  • дуже ефектно виглядає Різдвяна зірка пуансетія в оточенні гламурного червоного декору, з елементами в стилі кантрі, а також композиціях з кімнатними рослинами.
Різдвяна зірка пуансетія, домашній різдвяний декор

Незвичайні варіанти забарвлення пуансетії

Різдвяна зірка пуансетія, домашній різдвяний декор

Пуансетія для прикраси новорічного столу

Різдвяна зірка пуансетія, домашній різдвяний декор

Різдвяна зірка пуансетія в подарунок та ідеї для рукоділля

Будь-яку з ідей, показаних вище, можна використовувати як подарунок. Або зібрати ось такий подарунковий кошик «цукерки-букети». Але є й інші варіанти — стилізація пуансетії не поступається красою іншому традиційному декору для Нового року та Різдва. А дещо навіть можна зробити своїми руками.

Різдвяна зірка пуансетія, домашній різдвяний декор

Ось такі цікаві ідеї. І, насамкінець, невеликі застереження: пуансетія походить з роду молочаїв, тому намагайтеся ставити її подалі від шкодливих маленьких дітей та свійських тварин. Але в більшості з модних рослин є подібні обмеження, і вони прекрасно прикрашають наші будинки.

Зробіть такий подарунок любимому будинку до Нового року! Докладніше про догляд за рослиною можна прочитати на форумах з кімнатного квітництва.

Поділитись: