Придбання цуценяти є досить відповідальним завданням, адже на господаря ляже весь тягар відповідальності за свого чотириногого друга. Тому ця невеличка інструкція про те, як правильно вибрати цуценя, буде корисним для вас посібником.

Як правильно вибрати цуценя, це ще один член сім’ї, як придбати цуценя

Що потрібно знати і зробити перед тим як придбати цуценя?

Перш ніж взнаєте як правильно вибрати цуценя, треба дещо знати про його утримання. Перед покупкою щеняти необхідно зважити всі «за» і «проти», щоб не заподіяти болю цуценяті. Потенційний господар цуцика повинен бути обізнаний щодо виховного процесу. Виховувати собаку потрібно якомога з більш раннього віку, згодом це стане запорукою гарного характеру дорослої собаки. Слід розуміти і те, що купуючи цуценя, ви купуєте ще одного повноправного члена своєї сім’ї.

До маленького чотириногого друга необхідно ставитися з належним розумінням, адже у нього ще недостатньо сформований і сильний організм, тому повсюдне і часте тягання пса за лапи, особливо передні, може стати причиною вивиху і розтягування, а це може зіпсувати все подальше доросле життя собаки. Брати цуценя в руки слід одночасно двома руками таким чином, щоб захоплювалась лопаткова область у грудної клітини. Ні в якому разі не рекомендується брати собаку за область живота.

До того моменту, як правильно вибрати цуценя та фактичного придбання необхідно вибрати місце, де щеня буде жити, це повинна бути його власна територія, на якій він зможе поспати або поїсти. Якщо ви живете в квартирі, то простежте за тим, щоб це місце було не на протязі і далеко від опалювальної батареї. Найкомфортніше собакам лежати на матраці, набитому сіном, поверх якого можна одягнути наволочку. Якщо в квартирі слизька підлога попередньо необхідно накрити її циновками, це убезпечить цуценя від проблем з поставою кінцівок. Не слід забувати і про придбання мисок (для корму і води), іграшок і самі корми https://petslike.net/category/sobaki/goduvannia. Всім цим необхідно обзавестися до того, як у вашому будинку з’явиться маленьке цуценя.

Як правильно вибрати цуценя? Це ще один член сім’ї

Спочатку необхідно визначиться з ще одним важливим питанням, хто вашому серцю ближчий: сучка або кобель? Уважно ознайомтеся з відповідною літературою і проконсультуйтеся із знаючими людьми, щоб бути в курсі всіх нюансів і особливостей, з якими доведеться зіткнутися. Візьміть до уваги і те, що купуючи цуценя, ви зіткнетеся з погризеними меблями, взуттям і порваними шпалерами, не кажучи вже про численні «калюжі». З цими моментами пов’язаний ще один важливий виховний момент. Собаку слід карати одразу ж після скоєння поганого вчинку, в іншому випадку вона не розумітиме ні причини її покарання, ні наслідків у вигляді покарання.

А тепер більш детально про те, як правильно вибрати цуценя. Коли настане відповідальний момент вибору нового члена сім’ї, слід довіритися власним почуттям. Придивіться до цуценяти уважніше, не соромтеся поставити його в необхідну стійку. Огляньте загальну статуру собаки. Пропорції пса повинні бути хорошими, а задні кінцівки — нормально розвиненими. На очах і вухах не повинно бути абсолютно ніяких виділень, ці частини тіла повинні бути максимально чистими. Подивіться чи правильний привкус у цуценяти і наскільки гладка, і блискуча у нього шерсть.

Слід також уважно поставитися до лупи і паразитів в шерсті пса, їх не повинно бути. Прекрасним варіантом стане показ цуценяти знайомому ветеринару, який зможе визначити правильність вашого рішення. У разі виявлення будь-яких порушень або дефектів у цуценяти, ви маєте повне право повернути його назад і отримати власні гроші. Якщо щеня чистопорідне, то вам зобов’язані видати на нього карту із зазначенням статі, забарвлення, клички, батьків і дати народження. Цю картку згодом замінять родоводом, відразу після першого виводу у світ собаки.

Ось тепер ви знаєте, як правильно вибрати цуценя, і що для цього потрібно знати, вміти та підготувати.

Поділитись: