Для вживання їжі люди придумали десятки столових приборів. І, треба сказати, навчитися ними користуватися буває непросто: ця справа потребує часу і терпіння. Але правила етикету за столом дозволяють деякі страви їсти руками, навіть якщо ви опинилися в дорогому ресторані. І тоді всі ці ложки, ножі і виделки різного розміру можуть не знадобитися зовсім.

Правила етикету за столом, що можна їсти руками, м'які і тверді сири, м’які сорти сирів

Правила етикету за столом

Що можна їсти руками? Це закуски і деякі солодкі страви. Наприклад, усілякі сендвічі та бутерброди, канапе і різноманітні продукти на шпажках, а також млинці і пиріжки. Їдять руками і курячі крильця, яєчний рулет, їжу, загорнуту і піту або поміщену в булочки різних видів і розмірів. А ще:

  • чіпси;
  • шоколадні батончики;
  • морозиво у вафельних ріжках;
  • хліб.

М’які і тверді сири

М’які сорти сирів можна намазати на хліб спеціальним ножем, а після їсти бутерброд руками. Якщо сир подають кубиками, нанизаними на шпажки, його їдять, тримаючи кінчиками пальців за паличку.

Морепродукти

Ви ні в якому разі не порушите правила етикету за столом, якщо в’ялені кальмари, закуски до пива будете брати руками. Мідії теж потребують особливих столових приборів. Можна використовувати порожню стулку, щоб дістати ніжну м’якоть. Краби, омари, креветки, лангусти, раки подають разом з тарілкою для лушпайок. Їдять їх пальцями. Клешні розбивають за допомогою спеціальних щипців.

Птицю беруть руками?

З приводу правильного вживання птиці давно ведуться суперечки експертів з етикету. За останніми даними, курку, індичку або дичину в урочистій обстановці їдять виделкою, на шматочки ріжуть ножем, але якщо на стіл подали посуд для миття рук, столові прибори вже не потрібні.

Овочі та фрукти

Вишню, черешню, смородину подають з черешками, за які зручно брати ягоди. Можна не користуватися приборами, коли подають до столу цілі фрукти. Приміром, яблука очищають від шкірки ножем, ріжуть на тарілці, а після шматочки беруть пальцями. Банани або мандарини очищають від шкірки, відламуючи від фруктів невеличкі шматочки.

Десерти

Зефір можна розділити на кілька шматочків руками на десертній тарілці і підносити їх до рота пальцями. Маленькі тістечка кладуть на тарілку за допомогою щипців. А щоб їх їсти, прибори не потрібні.

Фастфуд

У закладах, де подають гамбургери, чізбургери, картоплю фрі і піцу, зазвичай панує вільна атмосфера. Всю їжу там можна сміливо брати руками, не порушуючи правила етикету за столом. Виделка з ножем будуть явно зайвими. Щоб не забруднити руки, можна користуватися паперовою серветкою. Картоплю фрі беруть пальцями, умочуючи в соус і їдять. Піца теж не потребує застосування виделки і ножа. Відрізаний трикутний шматок складають навпіл, щоб начинка опинилася всередині.

Поділитись: