В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Сьогодні три великі свята. Одне — християнське (церковне), друге — мирське: Покров Пресвятої Богородиці — День захисників і захисниць України, День козацтва. Шановні браття і сестри, воїни і волонтери! Дозвольте від свого імені привітати вас із цими великими святами! Бажаю вам чистого і мирного неба, міцного здоров’я і щастя, благополуччя і достатку!

Покров Пресвятої Богородиці, День захисника України, Матір Божа, Радуйся Радосте наша, заступництво Богородиці, День захисників і захисниць України, День козацтва

А зараз розповідь священника отця Віктора (МУСТАФІНА).

Покров Пресвятої Богородиці — День захисників і захисниць України, День козацтва

Величаємо Тя, Пресвята Діво, і шануємо Покров Твій чесний…

Вірш із Величання Покрову Пресвятої Богородиці.

Нині ми славимо духовне покровительство, клопотання й заступництво перед Богом, які отримали за великим милосердям і любовію до нас Божої Матері. Бо з тих пір, як Воля Божественного Страждальця і Спасителя світу усиновила рід людський Божою Матір’ю в особі Іоанна Богослова, це заступництво не переривалося ні на один день. У всі часи історії людства було так — мати і дитина.

Це слова глибокої спорідненості, чистіших і святіших за які немає на землі. «Жінко, се син Твій», — говорить із Хреста Ісус Христос матері Своїй, побачивши Її і Свого учня Іоанна, якого любив і котрий стояв поруч. Потім каже до учня: «Ось Мати твоя». Цей заповіт прийняла Діва Марія від Свого вмираючого на Хресті Єдинородного Сина і Бога. З тих пір світ наповнився знаменнями заступництва Божої Матері. Прикладів безліч, починаючи з давніх часів і до наших днів.

Пам’ять про нинішнє свято Покрови

Пам’ять нинішнього свята Покрови Божої Матері збережена з X століття. Коли сарацини (народ, споріднений з теперішніми турками, магометанами за вірою), спонукувані ненавистю до християн, облягли Константинополь з метою стерти з лиця землі місто, зруйнувати святині, частину жителів убити, а інших взяти в рабство, весь народ від малого до великого зібрався у Влахернській церкві. Вони звернулися з благанням до Матері Божої. Це була остання надія. Усе земне було забуте, попереду мученицька смерть. Покаяння і жаль про гріхи були настільки великі, що Цариця Небесна Сама поспішила з’явитися до присутніх і втішити, захистити їх. Її омофор (широке покривало для голови, яке спускається на плечі), який Вона зняла і розгорнула над людьми, стає покровом від прийдешньої біди.

Але не всі бачать Її явлення, а тільки двоє угодників, чиє життя було віддане Богу, правді та істині, вражені були баченням Цариці Небесної. Це святий юродивий Андрій і його учень Єпіфаній. Вони побачили святу Діву, що сходить із неба на землю. Всі присутні в храмі повірили їм, бо вони відчули благодать після слізного покаяння. За вірою прийшло діло. Ворог швидко і без видимої причини відступив.

Із тих пір у пам’ять про події тих днів Церква співає: «Радуйся, Радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором». А разом з нею в серці своєму співає і кожен віруючий християнин, покладаючись на милість Божу та заступництво Богородиці.

Виходить Богородиця є Покровительницею воїнів, що стали на захист своєї Вітчизни. Ще за часів козацтва, Матір Божа, особливо була Шанована козаками. Тому зараз ми одночасно святкуємо і шануємо Покров Пресвятої Богородиці — День захисника України.

Покров Богородиці

Покров Богородиці укрив весь рід християн на всі часи. А вже Русь і поготів. Адже це Дім Богородиці, а православний народ Русі — участь Божої Матері. Вона відвідувала багатостраждальну Русь багатьма своїми іконами, являючи людям Свій Покров і захист. Матір Божа — океан невичерпних чудес. Явлень Богородиці з Божественним Немовлям безліч.

Найбільш шановані ікони у нас — Володимирська і Казанська. Їх значення в житті народу дуже велике. Вони стали святинею і знаменням Небесного Покрову над Церквою і Вітчизною на землі. Святитель Інокентій, архієпископ Херсонський, Казанську ікону назвав «Руським Покровом». Матір Божа здавна захищала і милувала Русь, карала і знову повертала Свою любов людям, які пройшли через страждання і покаянням очистили свої серця.

Не може такого бути, щоб Заступниця наша, дбаючи про славу Сина Свого і Бога, відступила від нас за невір’я, беззаконня, невігластво у пізнанні заповідей Божих. І поки є мале стадо, яке несе і зберігає вірність заповітам Христа, у нас буде захист Матері Божої, ми не загинемо ніколи.

На землі немає нічого неочоленого, тому що початок усьому — Бог. І все здійсниться в свій час, до найменшої подробиці. Нехай наші серця завжди припадають до ніг Матері Божої зі своїми благаннями, потребами, у хвилини плачу за гріхи. Вона, простягаючи Свій Покров, заступиться, порятує і помилує всіх нас! Амінь.

Тому давайте з гідністю шанувати наші свята: Покров Пресвятої Богородиці — День захисників і захисниць України, День козацтва.

Поділитись: