Хай не здолає наша злостивість Твоєї невимовної доброти і милосердя, хай розбудить нас від гріховного сну всесвітня вість: Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!, Господня Пасха, світло Його Воскресіння, у світлі Воскресіння Христового

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Господь усіх сьогодні кличе на Своє Свято! І тих, хто з першої години працював і постував, і тих, хто не постився, лінивих, новоявлених, які прийшли напередодні, теж закликає. Він приймає останнього, як і першого. Така любов Бога до Своїх чад. Заради нас Він послав Сина Свого на землю, і Він за нами, хто простує все глибше і глибше у прірву гріха, зійшов навіть у пекло, щоб дати звільнення людям від вічної смерті.

Смерте, де твоє жало?! Пекло, де твоя перемога?!

Із цього моменту ні гріх, ні смерть не розлучать нас із Богом. Навіть більше — умови гріха стають для нас умовою спасіння.

Ось такий сьогодні день. І церква кличе «…Просвітімося, люди: Пасха, Господня Пасха! Від смерті до життя і від землі до неба Христос Бог нас привів!». Від спорожнілої труни Христа світло Його Воскресіння стало нестримно розпливатися по всьому світу, виганяючи смерть і роблячи життя воістину вічним.

У світлі Воскресіння Христового

Усе в цьому житті знаходить свій сенс саме у світлі Воскресіння Христового. Для чого чистота Діви Марії, якщо Христос не переміг смерть? Для чого страждали мученики?! І якщо Христос не воскрес, то навіщо було Йому й народжуватися? Христос ділить з нами смерть, але лише для того, щоб дати воскресіння. Єдина з роду людського, хто не підлягає загальному воскресінню,  — Богородиця, вже воскресла через успіння своє.

Сьогодні все осяюється світлом найбільшої Справи Божої, світлом Його перемоги над гріхом і смертю, світлом відкритих воріт Царства Небесного! Слово Боже звучить сьогодні в неповторних пасхальних піснеспівах і безперервних вигуках: «Христос Воскрес!». Вони звучать різними мовами, і ми все одно, розуміємо чи не розуміємо вимовлене, відчуваємо їх значущість, силу і дух. Адже для Слова немає меж. Так само, як і для віруючих у Бога немає меж любові Творця. Адже Отець Небесний дає нам небачене благо бути дітьми Божими.

Воскресінням Христа висохлому дереву людського роду прищеплюється повнота життя. Смерть, входячи у Христа, поглинається ним, бо не знаходить у ньому собі місця.

Змагання життя зі смертю закінчується перемогою життя.

Хоча смерть після Воскресіння Христа Бога нашого не спокійна, але вона вже не абсолютна. Все, що було нею зруйновано, тепер прагне до повного відновлення й осяяння всього Всесвіту славою Божою. Життя грає живою цівкою з Гробу Господнього. Людська природа торжествує, адже вона повністю зосереджена у Христі і ним очолена.

Людина нерозлучна з благодаттю. Кожне людське життя тепер може відновитися у Христі, хоч і було воно обтяжене гріхами. Людина віддає своє життя Христу, щоб Той повернув його їй вільним і чистим. Після перемоги Христа над смертю Воскресіння стало загальним законом усякої плоді:

  • рослин;
  • тварин;
  • каменів;
  • усього на світі.

Ходіть же у світлі радості Пасхи Христової завжди, і ніколи до нас не прийде страшний день Господній (кінець світу), тому що ми вже з Богом і в Бозі. Безмежний океан світла від Воскреслого Спасителя хай виливається на кожного з нас!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Поділитись: