В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа! 21 вересня настає свято всього православного світу — День народження Діви Марії, Різдво Пресвятої Богородиці. Адже спочатку ми її шануємо як Діву, Пречисту, Пресвяту обраницю Бога, а потім як Богородицю в істинному і власному значенні цього слова, як Матір Бога нашого.

День народження Діви Марії, Різдво Пресвятої Богородиці, Діва Марія, Марія Пречиста

День народження Діви Марії

Великою була печаль, великий і глибокий був сором перед людьми батьків Марії, Іоакима і Анни. Сором за безплідність, бо до глибокої старості вони залишалися бездітними. Але ж очі Господні бачать праведних, і вуха Його чують їх молитву. Та молитва була почута. Ось якої честі і радості вони удостоїлися! Дочка, народжена від найсвятішої двійці, стане оселею Божества. Бо Він, Бог, зробить Собі домівку, щоб свого часу взяти з Неї плоть і возвеличитися у світі. І тепер тою ж мірою, якою їх обмовляли і безчестили як бездітних, усі шанують, поважають їх як батьків Богоматері.

Діва Марія

Як багато схожого між Дівою Марією і зорею! Зоря народжує сонце, місяць ховається, тьмяніють зорі, темрява зникає, починається яскравий день. Марія Пречиста народжує Сонце таємниче, яке просвічує кожну людину на світі. Усе старе, що говорило про Неї, знищується і щезає. Вона стає втіленням усіх пророцтв Божих людей про Неї. Темна ніч невідання перетворюється на світлий день знання, день спасіння! У дівоцтві чиста, як вода, у серці тиха, як повітря. Навіть Дух святий, бачачи велич Діви Марії, немовби дивується і вражається. Вона вшанована всіма дарованнями Святої Трійці, володіє могутністю сил, поєднує всі чесноти благодатних дарів. Хто Вона, проникла в темряву, як ранок?

Велич Діви невимовно величезна. Немає книжних слів, щоб висловити це, ми можемо тільки оспівувати Її і споглядати Її нечувану досі красу. Брехня знищується, приходить істина, відкривається початок нашого спасіння, настає кінець страждань. Усіх праведних прикрашав один який-небудь дар, а Діву як Царицю увінчало безліч божественних дарувань Духа, Вона без перебільшення носить Його в Собі.

Кожен з обраних наділений благодаттю частково. Богоматір же — вся благодать. В День народження Діви Марії їй дали ім’я Марія, що складається з п’яти літер, які вказують на п’ять імен великих дружин Старого Заповіту.

  1. Маріам — сестра Мойсея та Аарона.
  2. Авігея — дружина Навала.
  3. Рахіль — дружина Якова.
  4. Іудіф — найсвятіша вдова.
  5. Анна — дружина Єлкана.

Усі дари, які мали ті дружини, в сукупності сприйняла Богородиця Марія — це:

  • дівоцтво;
  • пророцтво;
  • смирення;
  • красу;
  • безстрашну хоробрість.

За Своєю святістю Вона перевищує і херувимів, і серафимів, і всі чини ангельські.

Щасливий рід людський

Щасливий рід людський, від кореня якого виник настільки благодатний плід. Від нас через оману з’явилася отрута гріха, від нас через благодать повинне було народитися йому протистояння. Від нас отримали початок прокляття і смерть, нас перше торкнулася і благодать. Слава наша, що ми змогли піднестися і увійти в близькість із самою Трійцею, давши тим самим Батькові — Дочку, синові — Матір, Духу — Наречену! Ми маємо в особі Діви Марії захист. Вона може відбивати стріли гніву Бога. Відзначимо ж цей світлий і радісний День народження Діви Марії не на білих каменях, а в наших серцях! Амінь.

Поділитись: