Теплиці — важлива підпомога в домашньому господарстві для отримання вітамінної овочевої продукції. Тому підготовка теплиці до нового сезону на даний момент є найбільш актуальним заняттям.
Підготовка теплиці до нового сезону
Бувають випадки, коли урожай в теплицях може бути меншим за очікуваний. Позаяк специфічні умови вирощування у закритому ґрунті сприяють масовому розвитку грибкових і бактеріальних хвороб у різних культур. У зв’язку із цим необхідно проводити дезінфекцію конструкцій і ґрунту, знезаражування насіння і садивного матеріалу. До початку вирощування розсади тепличних овочів слід з’ясувати ступінь стійкості сортів та гібридів до окремих чи кількох захворювань і вирощувати найбільш стійкі.
Підготовка теплиці до нового сезону — це клопітка і відповідальна робота. Деякі хвороби можуть виникати від інфекції, закладеної у насінні. Особливо це стосується насіння, походження якого невідоме, а якість сумнівна. З насінням можна занести вірусні хвороби огірків та томатів;
- Мозаїка.
- Стрик.
- Аксохітоз.
- Фузаріоз.
- Бактеріоз огірків та ін.
Вперше використовуваний тепличний ґрунт зазвичай не містить хвороботворних початків, особливо якщо він має торф’яну основу. Але повторне його застосування може виявитися не зовсім безпечним, якщо рослини а перший рік були уражені хворобами. У поверхневому шарі ґрунту (до 10 см) добре перезимовують і зберігаються спори грибків, котрі викликають різні захворювання овочів. Запобігти їх появі можна щорічним приготуванням свіжого ґрунту або заміною верхнього шару з можливими патогенними залишками.
Небезпечно додавати в тепличний ґрунт:
- свіжий гній;
- пташиний послід;
- городній ґрунт;
- залишки рослин.
Звичайно, заміна навіть частини ґрунту — справа трудомістка, тому можна обробляти його біологічним препаратом фітоцид. Він має дезінфікуючі і захисні властивості, підвищує стійкість рослин до збудників широкого спектру бактеріальних і ґрунтових хвороб, таких як:
- парша;
- фітофтороз;
- чорна ніжка;
- кореневі гнилі;
- борошниста роса;
- бура плямистість;
- антракноз та ін.
Чим обробити ґрунт в теплиці
Для знезаражування ґрунту необхідно рівномірно змочити його хоча б за три дні до сівби і цим же розчином полити ямки при розсаджуванні розсади. Витрата препарату — 10-20 мл на сотку. Насіння так само можна замочити на 1,5-2 години у розчині фітоциду (2,5 мл на 500 мл води) з наступними підсушуванням перед висівом. Бульби та цибулини обприскати розчином препарату (10-20 мл на 3-5 л води).
У необігрівній теплиці ґрунт узимку має бути вкритий снігом, щоб не промерзав. Навесні сніг дуже швидко розтає, набагато раніше, ніж в умовах відкритого ґрунту, а ось узимку не дасть ґрунту промерзнути глибоко.
Ось така нескладна і потрібна підготовка теплиці до нового сезону.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.