Всі фахові городники теж колись були початківцями і, я впевнений, що їх теж цікавило питання, як отримати насіння редиски в домашніх умовах. Якщо у фахівців є власні рецепти цієї справи, тобто, як зібрати насіння редиски, то поділіться ними в коментарях до цього допису. Отже, поїхали!

Як отримати насіння редиски, як зібрати насіння редиски, вирощування редиски

Вирощування редиски на насіння

Щоб отримувати три врожаї з однієї грядки за сезон, бажано забезпечити себе насінням редиски. Потрібно враховувати, що редиска різних сортів легко перезапилюється між собою, тому насіння потрібно вирощувати в умовах ізоляції.

Вирощують редиску на маточники так само, як і для харчових цілей, на пухких родючих зволожених ділянках. На важких і кислих ґрунтах редиска хоч і виростає, але коренеплодів не дає. Сіють редиску на маточники спочатку в захищений ґрунт з відстанню між рослинами 5 см, між рядами — 10–15 см, На 4–5 день з’являються сходи. Щоб утворився хороший повноцінний коренеплід, потрібне:

  1. Хороше освітлення.
  2. Регулярний рясний полив.
  3. Короткий світловий день.

Маточники, що підросли, висаджують у відкритий ґрунт із розрахунку 1 рослина на квадрат 5х5 см. Спочатку відбирають типові для сорту коренеплоди: обрізають листя, залишаючи живці 4–5 см, і прищипують кінчик основного корінця. У грядку вносять мінеральні добрива, потім висаджують коренеплоди з розрахунку 1 коренеплід на ділянку 70х20 см. Редиску потрібно висаджувати на таку глибину, щоб не закривалася точка зростання.

Як отримати насіння редиски

На насіння вирощуються пагони 1-го та 2-го порядку. Редиска цвіте 35–40 днів, верхівки пізніх суцвіть видаляють. Коли відростає квітковий пагін, редиску підгодовують аміачною селітрою (15 г на 1 м2), перед появою бутонів підгодовують суперфосфатом і калійною сіллю (20 г на 1 м2).

Коли плоди пожовтіють, насінники зрізають, залишають дозріти і висохнути на 10 днів. Потім насіння витягають із стручків і просівають. З кожної рослини редиски можна одержати від 15 до 40 г насіння. Для забезпечення насінням свого городу достатньо 5 маточних рослин.

От і все. Тепер ви знаєте, як отримати насіння редиски.

Поділитись: