Чи цікавлять вас серіали? Чи багато ви їх вже переглянули? Якщо так, то непогано було б вам знати, що таке залежність від серіалів та як вона впливає на ваше життя.

Залежність від серіалів

Залежність від серіалів

Людина багато часу проводить, як гадаєте, де? Правильно, біля телевізора, за переглядом улюблених програм у відведений на це час. А далі виходить так: як тільки глядач подивився кілька серій з нового серіалу, він розуміє, що сюжет його «зачепив». Глядачеві цікаво подивитися, що буде далі. І тоді настає наступне: людина звикає дивитися серіал регулярно, відкладаючи в сторону всі свої проблеми, розганяючи своїх близьких від перегляду телевізійних програм.

Найцікавіше те, що дивляться тільки серіали. Перегляд телесеріалів — захоплююче заняття для глядачів. Телесеріалів багато, каналів теж багато і на різний смак. Серіали знімають різних жанрів:

  • мелодрами;
  • бойовики;
  • драми;
  • комедії тощо.

На будь-якого глядача знайдеться свій серіал. Серіали показують строго в зазначений час. Перегляд мильної опери затягує. Той, хто уважно дивиться, розповість про всіх героїв, про сюжет без запинки. Він стає супутником серіалу до самої останньої серії. Персонажі стають кращими друзями глядача.

Чим загрожує перегляд серіалів

Напевно, перегляд серіалів доводить до того, що в результаті виникає серіальна залежність. Герої в серіалах схожі на глядачів, які впізнають в них себе. Проблеми схожі: що у фільмі, що в реальному житті. Все відбувається як в реальності. Є рутина, є радість, є печалі, є шикарне життя, є мрії, які збуваються у головних персонажів. А у пересічного глядача мрії є, але, на жаль, не всі збуваються. Тому глядачеві здається, вірніше, йому хочеться, щоб це у нього збувалися мрії. А потім і зовсім підмінює своє життя на життя того персонажа, який йому сподобався. Так поступово виникає ілюзія реальності. А потім переростає в залежність від серіалів. Людина не може жити без них. Тільки там, на її погляд, кипить справжнє життя.

А хіба перегляд телесеріалів завдає будь-якої шкоди? Видимої шкоди немає. Страждає душа, характер. Начебто нічого серйозного. Але людина пасивно продовжує дивитися телевізор. Вона підміняє своє життя на життя кіношне. Людина і за екраном телевізора продовжує жити життям героя. Надалі відбувається змішування реальності і ілюзії. Глядач не може реально оцінити життєву ситуацію, тому що життя стає таким, як в телевізорі. І поводити себе слід так, як ведуть себе герої з улюбленого серіалу. І вже реальність не в реальному житті, а там, де вирують пристрасті, справжнє життя, реальність вже в телевізорі.

Ні, ніхто нікого не відмовляє від перегляду серіалів. Чому б і не подивитися цікавий, захоплюючий серіал. Адже головне не в тому, що людина дивиться. А в її відношенні до серіалу. Чим більше людина дивиться серіалів, тим менше часу залишається на себе, на своє особисте життя, на роботу, на сім’ю, на улюблене заняття. І до того ж змінюється ставлення людини, вона починає вести себе як герой із улюбленого серіалу, переймаючи його поведінку, манери. Так виникає залежність від серіалів.

Поділитись: