Відповідаючи на питання, які існують засоби контрацепції, в першу чергу слід сказати, що деякі із них менш ефективні, ніж інші. Одні мають більш впливовішу побічну дію, інші — менш. Без застосування протизаплідних засобів 80-90% жінок завагітніли протягом першого року статевого життя.

Які існують засоби контрацепції, методи попередження вагітності, застосування протизаплідних засобів, попередження небажаної вагітності, оральні контрацептиви протизаплідні таблетки, протизаплідний засіб, протизаплідні тампони

Які існують засоби контрацепції та методи попередження вагітності?

Головна мета застосування протизаплідних засобів — попередження небажаної вагітності. Небажана вагітність може викликати не тільки негативні емоції, вона може бути небезпечною для здоров’я та поставити у серйозне фінансове становище.

Оральні контрацептиви — протизаплідні таблетки

Нині це найпопулярніші комбіновані препарати. Завдяки низькому вмісту гормонів вони викликають менше неприємних побічних ефектів, крім того, вважається, що ймовірність виникнення серйозних ускладнень при їх прийомі нижче, ніж при використанні таблеток, які випускалися раніше, з високим вмістом гормонів.

Оральні контрацептиви перешкоджають зачаттю, блокуючи нормальний цикл секреції гормонів та запобігаючи тим самим овуляції. Прогестоген, що є в таблетках, ускладнює імплантацію, пригнічуючи розвиток слизової оболонки матки. Крім того, він викликає згущення слизу, що міститься в шийці, що ускладнює просування сперматозоїдів.

Презервативи

В даний час це найбільш поширений протизаплідний засіб, який застосовують чоловіки.

Презервативи зазвичай бувають упаковані в пластик або фольгу і відрізняються різноманітністю: одні покриті мастилом, інші різнокольорові, а на третіх є дрібна ребристість або виступи, які, як вважається, стимулюють жінку при статевому акті. Презервативи бувають або з округлим кінцем, або з невеликим резервуаром на кінчику для прийому сперми.

Внутрішньоматкові протизаплідні засоби (ВМС)

ВМС, або, в просторіччі, спіраль — це невеликий пластмасово-металевий пристрій, який через піхву вводять в порожнину матки. Вважають, що вони перешкоджають імплантації заплідненої яйцеклітини, викликаючи запальну локальну реакцію, і блокують сперматозоїд, не даючи йому можливості запліднити яйцеклітину.

Діафрагми

Діафрагма є неглибоким округлим куполом з тонкої гуми, натягнутої на еластичне кільце. Діафрагма служить механічною перешкодою, її вводять у піхву і мають у своєму розпорядженні таким чином, щоб вона повністю покривала шийку матки. Через недостатню надійність цієї перешкоди діафрагму змащують сперміцидом, що вбиває сперматозоїди, яким вдалося приникнути під неї. Далі розглянемо ще, які існують засоби контрацепції.

Шийковий ковпачок

Шийковий ковпачок — це подібне до діафрагми, що щільно прилягає до шийки матки пристосування, яке утримується на місці завдяки присмоктуванню.

Шийкові ковпачки, як і діафрагми, створюють механічну перешкоду для сперми. Вони ефективніші, ніж діафрагми, тому що щільніше прилягають до шийки матки.

Сперміциди

Сперміциди, або хімічні протизаплідні засоби для піхви, дуже різноманітні:

  • піни;
  • желе;
  • креми;
  • пасти;
  • таблетки.

Сперміциди діють у двох напрямках: їх активний хімічний компонент вбиває сперматозоїди, а наповнювач, що містить цей компонент, створює механічну перешкоду, яка блокує доступ до шийки матки.

Протизаплідні тампони

Це порівняно новий протизаплідний засіб, що набув зараз широкого поширення, є м’яким тампоном одноразового використання, що вводиться в піхву. Тампон має округлу форму, просякнутий сперміцидом, його величина приблизно 5 х 2,5 см. Протизаплідні тампони продаються в аптеках без рецепта і їх не потрібно підбирати за допомогою лікаря.

Стерилізація

Найвищий ступінь захисту від вагітності забезпечує в даний час стерилізація — хірургічні операції, які унеможливлюють зачаття. Її можуть виконати як жінкам, так і чоловікам.

Тож які існують засоби контрацепції за допомогою стерилізації? Існує багато хірургічних методів стерилізації жінок. Майже всі вони зводяться до блокування маткових труб, щоб запобігти злиттю сперматозоїда та яйцеклітини. В даний час перев’язка маткових труб як така проводиться рідко, тому що ця процедура менш ефективна, ніж інші способи блокування — часткове висічення, накладення затискачів і т. п.

Вазектомія — висічення сім’явивідної протоки у чоловіків. Це проста хірургічна операція, яка полягає в тому, що протоку перерізають, а кінці перев’язують. Оскільки в момент вазектомії зрілі статеві клітини вже є, зазвичай має пройти деякий час, перш ніж насіннєва рідина стане стерильною.

Однак, вдаючись до стерилізації, слід пам’ятати, що цей процес односторонньої та зворотної операції не існує.

Іноді людей непокоїть, що хтось, виявивши у них контрацептиви, зрозуміє, що вони займаються або збираються зайнятися сексом. Така ситуація є цілком реальною для підлітків, які побоюються, що про це дізнаються батьки. Але не треба цього соромитися чи боятися. Не думаю, що когось порадує небажана вагітність. Тому закликаю вас бути обережнішими та оберігатися. Адже способів контрацепції так багато, і тепер ви знаєте про них трохи більше. Я думаю, моя стаття допоможе вам вирішити, який протизаплідний засіб ви виберете.

От ми і розібралися з тим, які існують засоби контрацепції.

Поділитись: