Ті, хто вирощує свинку чи кабанчика для себе, знають чимало способів заготівлі м’яса і сала для тривалого зберігання. Найпоширеніший — закладання до морозильної камери. Та, по-перше, не в усіх вона є, а по-друге, іноді її замало, щоб усе вмістити, бо ще фрукти чекають компотної «долі». Тому не зайвими будуть корисні поради про те, як засолити сало в домашніх умовах. Отже, переходимо безпосередньо до самого процесу соління.
Як засолити сало в домашніх умовах
Нагадуємо перевірений і простий спосіб тривалого зберігання сала. Насамперед продукт — після забою свині має впродовж трьох діб визріти. За тим сало розрізають на смуги завширшки 10 см. Шматки нарізають на бруски, але нерівні, а з косими краями, у вигляді трапеції, тоді вони щільніше заповнять банки. Щедро натирають сіллю. Зауважимо, що боятися пересолити не варто — сало візьме солі стільки, скільки йому треба — не більше і не менше. Можна присмачити і чорним меленим перцем, подрібненим лавровим листям.
Підготовлений продукт укладають у заздалегідь простерилізовані і ретельно просушені скляні банки, а вільний простір, що залишився зверху, повністю засипають сіллю і закатують металевими кришками.
«Національний продукт» у банках зберігається в погребі чи іншому прохолодному місці до трьох років.
Найкраще сало для посолу — завтовшки до трьох пальців, пружне на дотик, шкурка має білий або рожевуватий відтінок. Воно не повинно легко проколюватися, але і надто сильний спротив при цьому також не свідчить про високу якість сала.
Для соління краще використовувати сало зі спини і боків туші.
Сало з шарами м’яса краще коптити або відварити. Якщо посолити традиційним способом, воно або вийде надто жорстким, або ж недовго зберігатиметься.
Якщо сало тонке, його викладають в емальований посуд шарами: перший — шкуркою донизу, другий — догори, третій — униз і тому подібне.
Кожен пласт обсипають крупною сіллю, сумішшю чорного перцю горошком і лаврового листя. Першу добу витримують при кімнатній температурі, наступні 3–5 — у прохолодному місці. Зберігають у холодильнику, загорнувши в пергаментний папір.
От тепер ви знаєте, як засолити сало в домашніх умовах. Але це ще не все. Ділюсь із своїми читачами рецептом приготування смачного сала.
Сало по-китайськи
- 0,5 кг сала;
- 0,5 головки часнику;
- 100 мл соєвого соусу.
Сало нарізати невеликими шматками, покласти в каструлю, залити соєвим соусом, додати вичавлений часник. Варити на слабкому вогні 20 хвилин і не забувати перевертати шматки. Зняти сало з вогню і залишити остигати на годину. Покласти на добу в морозилку.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.