Не всі батьки знають, особливо ті, що вперше відправляють свою дитину до школи, як підготувати дитину до першого класу. Отже, зараз ми разом розберемося з цим непростим питанням.

Як підготувати дитину до першого класу, вибір шкільної форми, правильно вибрати шкільну форму, вибір спортивної форми, збираємо першокласника до школи, канцтовари для школяра, як вибрати шкільний портфель

Як підготувати дитину до першого класу

Багато батьків вважають за краще робити покупки до шкільного року наприкінці літа, коли діють різноманітні акції та знижки. При цьому досить часто в метушні вони забувають купити щось важливе, оскільки не подбали про складання списку необхідних покупок.

Цей список включає насамперед шкільні аксесуари та одяг:

  • шкільну форму;
  • спортивну форму;
  • ранець або рюкзак;
  • портфель тощо.

Не забудьте про купівлю змінного взуття, яке дитина зможе носити в школі, а також сумку для його перенесення та зберігання.

Список шкільного канцелярського приладдя включає:

  • зошити в клітинку і в косу лінійку;
  • спеціальні навчальні зошити (проконсультуйтеся з учителем які саме купувати);
  • обкладинки до зошитів і книг;
  • пенал з ручками, олівцями, гумкою та точилкою для олівців;
  • флом.

Купуйте також альбом для малювання та папку для зошитів (найкраще жорстку формату А4), щоденник.

Окремо варто згадати про купівлю зошита для нот (якщо у дитини будуть уроки музичної грамоти). А також про корисні пристрої для дому. Підставку для книг (можна купити дві штуки і одну брати з собою до школи — читати книгу на такій підставці значить менше шкодити очам і поставі). Підставку (стакан) для олівців та ручок, шаблон шкільного розкладу.

Вибір шкільної форми для дитини

Відправляючи дитину до школи, потрібно подбати не лише про її підготовленість до навчання (у плані знань та в психологічному), але також забезпечити першокласника зручним одягом, у якому він займатиметься на уроках.

Отже, як підготувати дитину до першого класу? Насамперед, необхідно правильно вибрати шкільну форму. Вона має бути гарної якості і тільки з натуральної тканини. Адже треба пам’ятати, що дитина ходитиме в ній більшу частину дня і їй має бути комфортно і затишно в ній. Матеріал, з якого зроблена форма, повинен пропускати повітря і тепло і не обмежувати рухів.

Шкільна форма — це те, на чому не можна економити в жодному разі. Вибирайте форму з бавовняної тканини — вона добре «дихає», можна також використовувати вовняну тканину на холодну погоду. Зараз досить популярні матеріали, що поєднують синтетичне (наприклад, поліестер) і природне волокно. Така форма довговічніша, але в спеку дитина може почуватися некомфортно, так що уникайте синтетики (особливо при виборі штанів).

Вибір спортивної форми для дитини теж непростий. Сучасні виробники пропонують величезну кількість спортивних костюмів із синтетики, які відрізняються яскравими кольорами та гарною еластичністю. Недолік такого одягу тільки один: порушення нормального теплообміну.

Врахуйте, що на уроках фізкультури дитина інтенсивно рухається, що сприяє нагріванню тіла та потовиділення. Спортивна форма з натуральної тканини сприяє нормальному охолодженню тіла, тому буде найкращим вибором.

Збираємо першокласника до школи: канцтовари для школяра

А зараз про те, як підготувати дитину до першого класу, забезпечивши її якісними канцтоварами.

У школі дитині належить в першу чергу вчитися, тому дуже важливо перед першим вересня забезпечити її всім необхідним письмовим приладдям та іншими канцтоварами. До їх вибору теж треба поставитись відповідально, постаравшись підібрати компроміс між бажаннями дитини, цінами та якістю продукції. А діти люблять все яскраве та із зображеннями улюблених персонажів казок чи мультфільмів.

При покупці зошитів і щоденника для першокласника, варто врахувати той факт, що занадто яскраві забарвлення з барвистими малюнками можуть відволікати увагу дитини на уроках. Адже вона зовсім не звикла вчитися і сидіти на одному місці тривалий час.

Окремо варто сказати і про користь книжок. У першому класі не особливо є що читати, навіть якщо дитина вже знає літери. Пізніше багато батьків чомусь вважають, що книгу можна замінити Інтернетом або спеціалізованими мультимедійними курсами. Це не так.

Звичайно, маленькі діти охочіше та простіше пізнають інформацію в ігровій формі та візуально. Але привчати дитину читати саме друковані книжки варто ще з дошкільного віку. Придбайте краще кілька дитячих енциклопедій з картинками, де можна знайти відповіді на запитання зі шкільної програми.

Як вибрати шкільний портфель

Під час підготовки дитини до школи батьки часто приділяють багато уваги кожній дрібниці, але забувають про важливість правильного вибору портфеля.

Звичайно, можна придумати цілу низку виправдань, наприклад, що дитина все одно добирається до школи машиною разом з татом або на шкільному автобусі. Але повірте: шкільний портфель — один із найважливіших (якщо не найважливіший) атрибутів, здатних забезпечити дитині відсутність проблем зі здоров’ям.

Зараз досить популярними є традиційні шкільні портфелі (вони носяться у руці), а не рюкзаки. Майте на увазі, що в ідеальному випадку вимоги до шкільного рюкзака пред’являються ті ж, що і до туристичного: він повинен бути комфортним і не напружувати спину.

Маленькій дитині важко носити безліч книг, а невдала конструкція рюкзака практично гарантує згодом проблеми з хребтом. Тож не купуйте дешевий рюкзак.

При виборі в першу чергу варто звернути увагу на спинку рюкзака — вона повинна бути жорсткою, щоб брати на себе вагу вмісту, розвантажуючи спину. При цьому спину не треба напружувати і горбити, потрібно просто підтримувати вертикаль.

Якщо дитина все ж таки проводитиме багато часу з рюкзаком на спині (наприклад, не зніматиме його в автобусі), то варто подбати і про вентиляцію. Багато рюкзаків зараз мають системи вентиляції, що забезпечують нормальний теплообмін. Коштує такий рюкзак дорожче, але дитина оцінить комфорт.

Тепер ви знаєте, як підготувати дитину до першого класу.

Поділитись: