У наш цифровий вік деякі батьки у розпачі, вони просто не знають, як захопити дитину читанням, як привчити дитину до читання. Давайте разом спробуємо розібратися з цими непростими питаннями.

Мало навчити дитину читати, треба ще й зробити та, щоб читання не сприймалося нею як нудна і непотрібна повинність. Зробити це найпростіше на собі показавши, наскільки цікавими можуть бути книжки, як приємно їх читати.

Як привчити дитину до читання, як захопити дитину читанням, як навчити дитину любити книжки, бажання дитини читати

Як привчити дитину до читання

Більшість батьків читає маленьким дітям казки чи то дитячі вірші проти ночі. Саме читання казок може стати тим відправним моментом, який або прив’яже дитину до книг, або відіб’є в неї бажання читати назавжди.

Коли читаєте дитині, всім своїм виглядом показуйте, що читання вголос приносить вам задоволення. Не треба бубонити і поспішати, аби скоріше дочитати — дитина зрозуміє ставлення батьків до книги і буде його успадковувати.

Тримайте візуальний контакт із дитиною під час читання. Таким чином, вона бачитиме, що ви читаєте саме для неї, а ви, у свою чергу, зможете оцінити реакцію дитини на книгу. Якщо помітите, що текст занадто довгий і дитина починає нудьгувати, зменшіть історію.

Під час читання модулюйте свій голос:

  • читайте щось трохи швидше;
  • то повільно;
  • то голосно;
  • то трохи тихіше.

Читайте дитині завжди, коли їй хочеться почути казку. Але пам’ятайте, що історії, які ви читаєте перед сном, обов’язково повинні закінчуватися добре.

Як навчити дитину любити книжки

У світі дитини стільки всього цікавого, а сучасний технічний прогрес створив стільки спокус, що без допомоги дорослих дитині зовсім не до книг. Тим не менш, численні дослідження показують, що діти, які читали у дошкільному віці, і в школі навчаються набагато краще. У них багатший словниковий запас, більш розвинена уява, і навчання їм дається просто легше.

Саме тому розвивати бажання дитини читати потрібно. Для того, щоб читання не перетворилося на муку, а навпаки викликало лише позитивні емоції, слід дотримуватися кількох нескладних правил. Отже, як привчити дитину до читання?

  1. Більше читайте дитині вголос, найкраще читати взагалі щодня. Бажано не просто читати, а вибрати для цього підходящий час і, ні в якому разі, не скасовувати цей своєрідний ритуал.
  2. Не вмовляйте дитину послухати казку, а краще дозвольте їй обрати книжку для читання.
  3. Відведіть на книжковій полиці спеціальне місце для дитячих книжок. Нехай вони стоять поряд із «дорослими» — це підніме цінність дитячих книг у власних очах дитини.
  4. Ходіть з дитиною в бібліотеки та книгарні. Даруйте малюкові дитячі книжки та радьте це робити іншим родичам.
  5. Читайте вголос або переказуйте дитині книги, які подобалися в дитинстві вам самим.
  6. Не відривайте дитину від книжки, якщо вона читає або просто розглядає картинки.

Тепер ви знаєте, як привчити дитину до читання.

Поділитись: