Діти і дорослі люблять ласувати кукурудзяними початками. Вирощування цукрової кукурудзи не є надто складним, а користь її неоціненна. Тому знайдіть для неї місце на своїй ділянці, навіть якщо вона невелика.

Вирощування цукрової кукурудзи, найкращі сорти цукрової кукурудзи

Вирощування цукрової кукурудзи

Часто кукурудзу розміщують на одній грядці з виткою стручковою квасолею, забезпечуючи тим самим зручну опору, яку квасоля буде обплітати в міру зростання. Можлива також посадка цукрової кукурудзи вздовж паркану або по межі ділянки, аби рослини були освітлені сонцем.

Посів цукрової кукурудзи проводять зазвичай у другій половині квітня (буває і пізніше), коли ґрунт уже прогрівся до температури близько +10 градусів. Насіння висівають за схемою 60×30 см. Норма висіву цукрової кукурудзи в кожне гніздо — по три зернини із заглибленням їх у землю на 5 см. Сходи згодом потрібно буде прорідити, залишивши тільки по одній сильній рослині в гнізді. Для захисту від заморозків їх можна накрити плівкою.

Коли на рослинах з’явиться по п’ять листочків, слід провести підживлення:

  • суперфосфатом;
  • калійною сіллю;
  • аміачною селітрою.

Всі ці добрива краще вносити у вигляді розчину під час поливу. Потреба цукрової кукурудзи в підживленні зростає також під час появи суцвіть і формуванні початків.

Зрошувати її необхідно у фазі восьми листків, під час викидання волотей і на початку молочної стиглості початків. При інтенсивному рості стебел рослини відчувають найбільшу потребу у волозі, і якщо залишити їх без поливу, то зростання може припинитися. Одній рослині протягом тижня до викидання волоті необхідно близько 2-3 л води на день. Однак і перезволоження ґрунту при поганій повітропроникності може призвести до зниження врожаю і погіршення його якості. Бічні пагони, що утворюються на рослинах, слід обривати, оскільки вони затримують ріст початків.

Також допускається вирощування цукрової кукурудзи в теплиці, але це вже інша розмова.

Найкращі сорти цукрової кукурудзи

Цукрова кукурудза стає все більш популярним продуктом в Україні. Тому купити насіння солодкої кукурудзи у нас не є проблемою. Її солодкі соковиті початки із зернятками, схожими на маленькі сонечка, не тільки смачні, але й дуже корисні. А для садіння досвідченні городники рекомендують такі сорти.

Трофі — ранній сорт цукрової кукурудзи, який повністю готовий до вживання вже через 75 днів після появи сходів. Висота стебла може досягати 1,9-2 м, початки довжино 20-22 см, масою в середньому 220 г. Сорт стійкий до захворювань, але боїться заморозків.

Спіріт — цукрова кукурудза Спіріт — надранній сорт голландського походження. Період дозрівання всього 65-67 днів. Висота рослини 1,4-1,6 м. довжина початків — 16-20 см.

Лакомка — ранньостигла солодка кукурудза, яка дозріває за 80 днів. Сорт вимогливий до поливу і підживлення, адже тільки так можна отримати максимальний урожай. Висота стебла 1,5 м, початки довжиною 20 см, масою 170-250 г. При правильному догляді дає урожай приблизно 5 кг з 1 кв. м.

Шеба — один з найсолодших сортів кукурудзи. Дуже ранній, період дозрівання — 65-71 днів. Висота стебла близько 2 м. Маса початка 250 г, довжина 20-24 см.

Санденс — надранній сорт солодкої кукурудзи, період дозрівання всього 60 днів. Висота стебла може досягати 1,7-1,8 м. початки довжиною 19-20 см. Сорт стійкий до захворювань і перепадів температури.

Льодяний нектар — пізня цукрова кукурудза (130—140 днів). Рослина висотою до 1,8 м, початки довжиною 20-25 см. Це один з найсолодших серед сортів гібридів. Зерна біло-кремового кольору, соковиті і дуже цукристі, можна вживати навіть у сирому вигляді.

От і все відносно вирощування цукрової кукурудзи на своїй ділянці.

Поділитись: