У процесі виховання моральних якостей у дітей шкільного віку необхідно виробляти в них уміння і бажання пред’являти моральні вимоги не тільки до інших, але і до себе, до своїх вчинків і дій.

Виховання моральних якостей у дітей, виховання почуття честі

Виховання моральних якостей у дітей

Слід переконувати учнів у необхідності бути сміливими і мужніми, щоб завжди і всюди поступати згідно з вимогами честі і совісті. Прояв мужності і сміливості в буденних справах, у взаєминах з товаришами в колективі, в своїх вчинках є початком прояву сміливості, хоробрості, мужності і героїзму при відстоюванні честі і незалежності України, захисту її завоювань від ворогів.

Недолік у молодої людини сміливості і мужності може привести до віроломства, зради, до найнижчого, огидного морального падіння людини.

Оскільки в основі почуття честі і совісті лежить моральна свідомість, то, природно, зазначені почуття будуть розвиватися і закріплюватися в умовах позитивних, порядних взаємин між дітьми в колективі.

Такі відносини повинні відображати весь лад: організацію роботи і стиль життя навчального закладу. Кожен учень повинен відчувати доброзичливе ставлення до себе товаришів, викладачів, усіх членів великого колективу, відчувати їх підтримку і допомогу. Разом з тим усвідомлювати високий обов’язок бути чесним перед колективом, його громадською думкою.

Виховання почуття честі і совісті

Активна громадська діяльність учнів, їх участь у праці на загальну користь, взаємовиручка і товариська допомога, нетерпиме ставлення до аморальних вчинків, до ліні, недобросовісного відношення до праці, обману, образи особистості і т. п. Такими представляються умови, в яких будуть успішно формуватися почуття честі і совісті юнаків і дівчат.

Ці умови повинні створюватися не тільки в навчальному закладі, а й в родині, у всіх громадських, виробничих колективах, що роблять свій вплив на виховання моральних якостей у дітей. Недотримання вимог людської моралі окремими особами, причетними до виховання учнів, може негативно вплинути на формування в них моральних почуттів, зокрема почуття честі і совісті.

Для успішного вирішення завдання виховання почуття честі і совісті необхідно забезпечити з боку педагогів, батьків і громадськості не тільки шанобливе ставлення до особистості учнів, але також достатню вимогливість до них.

Поділитись: