Вельми шановний Народе України! Від щирого серця всіх вас вітаю з Днем Незалежності України! Вітаю вас із цим великим святом, що вселяє в наші серця дух свободи і процвітання!

Вітаю з Днем Незалежності України, проголошення Незалежності України, Слава Україні, Державний Гімн України

Історична мить до незалежності України

День Незалежності України святкується на державному рівні кожного року 24 серпня. В цей день у 1991 році Верховна Рада УРСР прийняла «Акт проголошення незалежності України».

Вперше святкування Дня Незалежності України відбулося 16 липня 1991 року. Ця пам’ятна дата була приурочена до події, яка відбулась 16 липня 1990 року, а саме, Верховною Радою УРСР була прийнята «Декларація про державний суверенітет України». Так само 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР була прийнята постанова «Про День проголошення незалежності України» в якій говориться про наступне:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Трохи пізніше, 18 червня 1991 року, відбулось внесення відповідних змін до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, в результаті чого перелік святкових днів доповнився записом: «16 липня – День незалежності України».

А так, як 24 серпня 1991 року Верховною Радою УРСР був ухвалений «Акт проголошення незалежності України», котрий 1 грудня 1991 року був підтверджений народом України на Всеукраїнському референдумі, то потрібно вже було змінити і дату святкування Дня Незалежності України. Тому 20 лютого 1992 року Верховною Радою України ухвалена постанова «Про День незалежності України». У ній говориться про таке:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

  1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
  2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність».

Вітаю з Днем Незалежності України

Цю визначну дату наш Великий Український  Народ кров’ю і потом вписав в історію України. Це золота сторінка в біографії нашої держави, в якій на законодавчому рівні закріплено споконвічне прагнення Українців до незалежності, волі, свободи, національного відродження. Здійснилася мрія мільйонів Українців відродити власну суверенну державу із здатністю утвердження демократичних цінностей та захистом свободи.

Вітаю з Днем Незалежності України, проголошення Незалежності України, Слава Україні, Державний Гімн України

Вітаю з Днем Незалежності України! Слава Україні! З Днем Державного Прапора України!

Поділитись: