Христос воскрес! Сьогодні ми святкуємо урочисту подію, яка має величезне значення для нашої Християнської Церкви, для всього людського роду. У цей день Церква нагадує нам про Вознесіння Господа Бога нашого Ісуса Христа.

Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, свято Вознесіння

Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Він від самого початку був на небесах і зійшов на землю, щоб урятувати рід людський, який гине. Із любові до нас зійшов Він на землю і, завершивши велике Своє земне служіння, знову повертається до Свого Отця — туди, де перебував раніше. Метою втілення Сина Божого було сповістити світу Божественну істину, спрямувати людей на шлях каяття і спасіння, подарувати їм позбавлення від вічної смерті. І, здійснивши справу спасіння людського роду, примиривши Бога з людьми, Господь підіймається на небо.

Свято Вознесіння

Свято Вознесіння — радість зустрічі і радість розлуки. Упродовж сорока днів від Великодня до Вознесіння Господа Бога Господь багато разів являвся своїм учням, бесідував із ними, їх же наставляв. Кожна така зустріч учнів зі своїм Учителем була радістю для них. Але ось настала остання зустріч, остання бесіда Учителя з учнями. І за нею — розлука на довгі часи, до Його другого пришестя на землю. Євангеліє розповідає нам, що після Вознесіння апостоли з радістю повернулись до Єрусалима. Вони були підготовлені до наступної розлуки і тому радіють. Вони радіють і за свого Господа та Учителя, адже Він повертається у ту славу, котра Йому належить. Радіють і за себе, і за рід людський.

Господь піднявся на небо для того, щоб приготувати Його до прийняття усіх Своїх послідовників. Він залишив нам Своє вчення, вказав шлях, йдучи котрим, ми можемо досягнути вічного блаженного життя. І ось там, у цьому місці постійної присутності Божої, наш Господь Спаситель пішов приготувати місце усім послідовникам Його.

Він піднявся на небо Сам, Своєю власною силою, показавши при цьому Свою Божественну велич. Син Божий, Він і раніше мав владу єдину з Отцем. Але тепер одержав її ще і як Боголюдина. Адже Він здійнявся на небо у тому самому тілі, в котрому постраждав і воскрес із мертвих. Свою людську природу, котру Він прийняв від Діви Марії, Він підніс до Небесного Престолу Божого. У самих глибинах таїни Святої Трійці перебуває Людина! Людина Ісус Христос.

Нам відкритий шлях у небесні обителі. Але чи підемо ми вказаним шляхом, чи зупинимось де-небудь, залежить від нас. Син Божий втілився у людську плоть не на короткий час, а назавжди. І явив дивовижну силу і властивості створеного Ним світу. Тож тепер усе Ним створене здатне бути духовним і Богоносним. Тут, у цій величі людини, і її високе призначення, котре визначив їй Бог. Віра вища від знань, тому що вона всесильна, і саме там, де знання безсильні.

У цей день Вознесіння

У цей день, день Вознесіння Господа Бога Ісуса Христа, людина здобула можливість завжди бути з Богом. А після прийняття тіла і крові Христових за Божественною літургією ми стаємо богами з маленької літери через благодать Його, залишаючись при цьому кожен своєю особистістю. Але треба готувати себе достойним життям, аби бути співучасниками цієї слави.

Утішаючи Своїх апостолів, Спаситель обіцяв їм послати Святого Духа, котрий наставлятиме їх без Нього. І ми знаємо: у день П’ятидесятниці зійшов на апостолів Дух Святий. І не лише на них, а й на усіх віруючих. І відтоді він постійно перебуває і перебуватиме до закінчення віку у Церкві Христовій, приготовляючи людей для обителей Отця Небесного. Нехай не лякає нас вузький і тернистий шлях до Отчества Небесного. Ним пройшов Сам Господь і Спаситель Наш. Піднявшись на небо, Господь залишив Церкві Своїй духовний спадок — Своє благословення.

Господь, підіймаючись на небо, благословляв учнів і не переставав благословляти, доки не сховала Його хмаринка. І це Боже благословення назавжди відбилось у пам’яті учнів. Його пронесли по всьому світу святі апостоли і проповідники християнства. Його ми маємо у собі. Воно завжди живе і дійове, завжди сповнене благодатної сили. Завжди несе із собою Божі дарування. Підносить наші душі і серця до Бога — Творця нашого. У цьому благословенні — наша радість і джерело сил. Амінь. Христос воскрес! Воістину воскрес!

Святкуємо Вознесіння Господа Бога нашого Ісуса Христа.

Поділитись: