Виховувати вдячність дітей можна не тільки шляхом проведення з нею тематичних бесід і різноманітних розвиваючих ігор, але і за допомогою творчого підходу. За допомогою таких творчих занять, можна не тільки домогтися бажаного ефекту, а й розвинути закладений в дитині природою потенціал.

Вдячність дітей, творчий підхід до виховання, почуття подяки

Як виховувати вдячність дітей

Під час прогулянок з дітьми на вулиці, спробуйте попросити їх сказати слова подяки небу, сонцю, деревам, траві і т. д., а після цього запитайте, з яких причин вони їм вдячні. Далі, протягом прогулянки, попросіть дітей описати почуття тих живих об’єктів природи, яким вони висловлювали подяку, будь вони на їх місці. Наприклад, почуття струмочка, це виглядало б так: «Я вдячний людям за їх турботу про мене і тому з радістю даю їм свою прозору воду і прохолоду».

Також можна розвинути почуття подяки в дітей молодших класів за допомогою малюнка. В цьому випадку можна запропонувати учням намалювати образ самого слова «спасибі». Для цього можна роздати дітям малюнки з контурними обрисами сонця, квітів, веселки і інших позитивних образів, після цього обговорити з дітьми, який саме образ підходить для слова «спасибі», і запропонувати розфарбувати його відповідними кольорами.

Як виховати і розвинути почуття подяки

Для того щоб виховати вдячність дітей і розвинути, так як це невід’ємна складова частина спілкування в сучасному суспільстві, можна скористатися крім просто звичайних оповідань, такими методами як ігрове колективне навчання. Його, як правило, може бути застосовано для дітей молодшого шкільного віку.

В цьому випадку педагогу можна провести з дітьми досить цікаву гру «Вдячне серце». Вчителю потрібно буде попросити дітей закрити очі і постаратися згадати всіх тих, кому вони могли б сказати слова подяки, наприклад:

  • за прочитану цікаву книгу;
  • за новий будинок в якому живе дитина і її сім’я;
  • за красиві іграшки;
  • захоплюючі поїздки і подорожі;
  • різні смаколики і подарунки і т. д.

Потім діти повинні будуть подумки сказати велике спасибі, всім кого вони згадали. Також в продовження цього ігрового навчання можна провести бесіду з учнями, що складається з питань і відповідей. Як правило, основні питання, які повинні задаватися викладачем це:

  1. Як діти вважають, для чого люди говорять слово спасибі?
  2. Чи завжди діти дякують усім тим, хто для них що-небудь зробив?
  3. Як діти вважають, чи можна сказати слова подяки не словами, а своїми справами?

Ось так коротко і зрозуміло про те, як виховувати вдячність дітей.

Поділитись: