Відомо, що в одному і тому ж віці діти розвиваються по-різному. Тому особливий підхід до дітей та питання їхнього раннього розвитку були завжди актуальні.

Особливий підхід до дітей

Чому потрібен особливий підхід до дітей?

Всіх батьків цікавить як, наприклад, вчити дитину в ранньому віці збирати кубики, а не розкидати в різні кути, як долучити до читання і малювання.

І якщо дитина «не дотягує», то чому?

Відповідаючи на це питання треба зауважити, що на розвиток дитини впливає родова ситуація.

Якщо в момент її народження були проблеми — це може мати ряд негативних наслідків. Такі діти потребують особливого підходу та їх розвитком займатися просто необхідно.

Вражає той факт, що в перший рік життя дитини мозок розвивається на 60%, а до трьох років — на 80%. Такий приголомшуючий розвиток відбувається за рахунок формування нервової системи — мережі нервових волокон і їх взаємодії. З огляду на цей факт, вчені прийшли до висновку, що альтернативою розвитку маленької дитини повинна стати систематизація інформації.

Активне накопичення інформації у дитини відбувається у віці 8-9 місяців. Пізніше, батькам необхідно, спілкуючись з дитиною, допомогти систематизувати цю інформацію, одночасно продовжуючи її накопичення.

Від спілкування до навчання

Розвиток дитини в ранньому віці — це серйозна робота. Щоб досягти бажаних результатів потрібен особливий підхід до дітей. Тому, дорогі батьки, запасіться терпінням і налаштуйтеся на копітку працю. Буде потрібна залученість у всі сфери життя вашого малюка. Але пам’ятайте, що його періодично необхідно відпускати у «вільне плавання» для самопізнання навколишнього світу.

Мріючи виростити генія — подивіться на себе, оцініть реальність своїх амбіцій. Не перетворюйте своє життя і життя своєї дитини в сумне натаскування, в нескінченну гонку за призами. Захоплюйтеся успіхами свого малюка! Пам’ятайте: мама і тато для будь-якої дитини — приклад для наслідування. Вам тільки важливо навчитися правильному підходу.

Знайдіть час для щоденного спілкування зі своїм скарбом. Мине небагато часу і малюк сам почне ділитися своїми враженнями і з радістю покличе вас до занять. А якщо діти і батьки розуміють один одного — вони щасливі разом!

Ви хочете, щоб ваше чадо було розумним і розвиненим? Подумайте, в якому дитячому закладі можна було б залучити дитину до заняття малюванням, музикою, танцями, спортом або іноземною мовою. Напевно, це буде дуже цікаво вашій дитині.

Як допомогти дитині і не перестаратися

Спостерігаючи за тотальним батьківським бумом на використання самих різних методик спрямованих на ранній розвиток дитини, виникає безліч питань. «А потрібно це нашим дітям?» — доводиться часто чути, особливо від бабусь і дідусів.

Вже стало очевидним, що більшість розроблених новаторських методик направлено на розвиток дитини в дошкільному віці. Це найбільш ефективний час для її розвитку.

У шкільний період широке застосування мають саме традиційні методи навчання, тому надія на розвиток дитини за знайомою їй авторською методикою малоймовірна. Як наслідок — проходження матеріалу, яким діти опановують до школи, може перейти в нудне і нецікаве проведення часу. Результатом є втрата інтересу до навчання, який в подальшому не так просто відновити.

Вивчення цього питання відкриває наступне: активне заняття розвитком дитини не означає форсоване засвоєння знань на випередження шкільної програми. Правильний підхід в цьому питанні допоможе дитині адаптуватися до занять в школі, легко вчитися, сприяти гармонійному розвитку особистості. Ось чому в навчанні треба застосовувати особливий підхід до дітей.

Чому це важливо?

Нас — батьків «не балували» навчальними програмами Марії Монтессорі і кубиками Зайцева. Ми вчилися в інститутах і були як всі. Чому ж використання розвиваючих методик все-таки так важливо в роботі з дитиною?

Наукові дані говорять про величезний потенціал новонародженої дитини. У порівнянні з потенціалом дорослого, у наших крихіток він вище на 300%. І якщо не скористатися в цей період можливістю грамотного застосування методів розвитку, втратити час для спілкування з дитиною саме в цей період — через кілька місяців така здатність безповоротно втрачається.

Тому, педагоги і вчені заявляють: розвитком дитини треба починати займатися з перших днів.

Сьогодні відомо безліч методик спрямованих на розвиток здібностей дітей і багато з них дійсно заслуговують на увагу. Найбільш відомі методики:

  1. Монтессорі.
  2. Сесіль Лупан.
  3. Зайцева.
  4. П.В. Тюлєнєва.
  5. Нікітіних, і т. д.

Але батькам треба пам’ятати, що, жодна з них не забезпечить всебічного гармонійного розвитку особистості дитини. Необхідне поєднання методів, так як одні з них спрямовані на розвиток мислення, інші — на фізичний розвиток, третє на формування творчих здібностей. Тому особливий підхід до дітей у їх вихованні ще ніхто не відміняв.

Поділитись: