Зараз спробуємо коротко поговорити про вплив серіалів на наслідки нераціонального харчування тих, хто любить майже весь свій вільний час проводити біля екранів телевізорів.
З проблемою впливу на телеглядачів серіалів борються і в Америці. Вивчення негативного впливу розглядають дієтологи.
Як впливають серіали на наслідки нераціонального харчування
Проаналізовано зміст найпопулярніших серіалів. На підставі досліджень були зроблені висновки, що герої багатьох фільмів вкрай негативно ставляться до продуктів харчування. Тобто, вони харчуються вкрай нерозбірливо. Підростаюче покоління бачить, як в їхніх улюблених фільмах герої поїдають різні фастфуди, та ще й вживають ті продукти харчування, що шкодять здоров’ю людини.
Взяти хоча б Гомера Сімпсона. Вважається улюбленим героєм у підлітків. Харчується нераціонально. У серіалі «Сімпсони» головний герой якщо і починає говорити про їжу, то це, як правило, їжа жирна, різні солодощі і алкоголь. До того ж той стиль харчування, який існує у Сімпсонів, а це суцільне перекушування чим попало, не зовсім відповідає поняттю здорове харчування. При цьому спостерігається зловживання спиртними напоями. А також їжа в серіалі розцінюється як засіб для підкупу або заохочення.
Думка дієтологів
Дієтологи вивчили і ще один популярний серіал — «Клініка», в якому герої поглинають у великій кількості чіпси і гамбургери, хот-доги і т. п. Зрозуміло, що людина сама ворог свого здоров’я. Тому вона харчується так, як вважає за потрібне і потрібним для свого здоров’я. Але тільки в тому випадку таке харчування буде вірним, якщо воно не буде нав’язано іншими. А в серіалі головні герої — позитивні персонажі. З позитивних персонажів прийнято брати приклад. Тим більше лікар, який рятує людей, практично свята людина. І все, що він робить, він робить правильно. Його приклад заслуговує наслідування.
Тому дослідники вважають, що потрібно уважно вивчити негативний вплив серіалів на глядачів. І, по можливості, мінімізувати вплив шляхом зміни сценарію.
Якщо руки зайняти нічим, то …
До того ж слід було б додати, що телеглядач є пасивним спостерігачем, коли дивиться серіали. Він не бере участі в житті персонажів, хоча йому здається, що вибираючи собі улюбленого героя, починає проживати його життя як своє. Так, дочекавшись визначеного часу, глядач біжить до телевізора. І все б нічого, але глядач за час перегляду телесеріалу готовий поглинути велику кількість неправильних продуктів харчування — повітряну кукурудзу, піцу та інше. Механічно поглинаючи їжу, пасивно дивиться телевізор. Зайняти руки нічим. Ось вони і несуть, і несуть їжу до рота.
Також ж часто виникає відчуття напруженості, переживання, яке чомусь краще зажувати або закусити. А під час рекламної паузи є можливість збігати за новою порцією пива, чіпсів… Якщо врахувати, що людина проводить в основному години три біля телевізора, то скільки вона може з’їсти за цей час? До того ж пасивний спосіб життя — і людина почне набирати зайві кілограми. А потім виникають серйозні проблеми зі здоров’ям. Ось які наслідки нераціонального харчування із-за любові до серіалів.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.