Друзі, минулого разу я в такому ж, але коротенькому календарі зробив огляд робіт для квітникарів на перший місяць осені. А зараз пропоную вашій увазі більш детальний місячний календар квітникаря на вересень. Плюс до всього бонусом публікую в кінці допису відповіді на запитання від квітникарів. Тому читайте до кінця, буде цікаво і корисно.
Осінні квіти особливо красиві. Можливо в передчутті швидкого в’янення вони поспішають показати нам усю свою чарівність. Але й у вересні не варто забувати, що краса квітника потребує дбайливого догляду та уваги.
Місячний календар квітникаря на вересень
Продовжуйте регулярний полив газонів. Не забувайте протикати дернину вилами, особливо якщо стоїть волога, дощова погода. Не припиняйте регулярно стригти газон.
На початку місяця почніть підготовку ґрунту під посадку багаторічних рослин. Землю під цибулинні культури перекопайте на штик лопати, видаліть бур’яни, і заправте мінеральними добривами і перегноєм із розрахунку 15 г аміачної селітри, 40 г фосфорних та калійних добрив і 200 г деревної золи на один квадратний метр. Уже 3 вересня можна починати посадку дрібноцибулинних:
- мускарі;
- крокуси;
- підсніжники;
- хіонодокси;
- пушкінії;
- сцилли.
Після відмирання квітконосів діліть лілії. Їх пересаджують на нове місце кожні 5 років. у ґрунт перед посадкою внесіть мінеральні добрива, додайте перепрілий гній, перегній або листову землю.
Підгорніть жоржини, щоб під час заморозків бруньки біля кореневої шийки не загинули. Посадки гладіолуса та інших теплолюбних цибулинних мульчуйте, позаяк викопувати їх ще рано. Гладіолуси можна буде викопати на початку жовтня. На початку місяця востаннє підживіть троянди фосфорними і калійними добривами. Максимально скоротіть полив. Після дощів розпушуйте ґрунт навколо рослин. У вересні припиніть полив зимуючих у ґрунті багаторічників:
- ірисів;
- лілій;
- півоній;
- флоксів;
- астильб;
- клематисів тощо.
Наприкінці вересня вже можна займатися посадкою і пересадкою декоративних дерев та чагарників, квіткових багаторічників, у тому числі цибулинних. Висаджуйте хвойні дерева і чагарники:
- сосни;
- ялини;
- ялиці;
- туї;
- ялівці.
А також вічнозелені чагарники: магнолію і самшит.
Діліть і пересаджуйте флокси, при цьому значно вкоротіть надземні пагони. Можна висаджувати верес, але не забудьте злегка вкрити молоді рослини на зиму.
До настання холодів занесіть у приміщення або теплицю азалії, рододендрони, цикламени, кактуси та інші неморозостійкі горщечкові рослини.
У теплій декаді вересня висаджуйте:
- тюльпани;
- нарциси;
- гіацинти;
- крокуси;
- пізньоцвіти.
Почніть посадку троянд. Пошкоджені гілки підріжте, загниле коріння видаліть. Занадто довгі стебла вкоротіть. Якщо троянди, які висаджуються, потребують опори, встановіть її в яму при посадці, щоб не пошкодити коріння. Слідкуйте щоб у щеплених троянд місце щеплення було приблизно на 3–4 см нижче рівня ґрунту. Після посадки добре полийте рослини, щоб забезпечити необхідне стикання коренів із землею. В кінці місяця підгорніть троянди сухою сумішшю торфу і піску (1:1) на висоту не менше 15 см, щоб захистити бруньки в нижній частині стебел від можливих заморозків. Якщо на листі з’явилися чорні плями, обприскайте бордоською рідиною.
Наприкінці вересня зріжте майже до землі стебла півонії, обприскайте її 1%-м розчином бордоської рідини. Видаліть бур’яни всередині і навколо куща, розсипте суперфосфат та сульфат калію (краще золу) і розпушіть ґрунт. Зріжте також листя у ірисів, залишивши 5–6 см, обприскайте їх 1%-ю бордоською рідиною. Те ж саме зробіть і у флоксів, астильб, лілійників.
Посадки дворічників (братки, маргаритки, незабудки, гвоздики та інші) полийте, ущільніть землю і замульчуйте шаром торфу, що вивітрився, завтовшки 3–4 см.
Під час цвітіння хризантем зріжте половину всіх квітучих пагонів. Це зробить рослини більш сильними і дозволить їм краще підготуватися до зими.
Збирайте насіння квітів. Після сушіння не зберігайте їх у плодах, а обов’язково очистіть. Потім розкладіть насіння в паперові пакети, підпишіть назви і зберігайте в холодному місці (на нижній полиці холодильника) до посіву.
А тепер обіцяний бонус: відповіді на запитання.
Дружно і рясно цвітуть айстри. Як отримати з них насіння?
Вам подобаються ваші айстри? Тоді відберіть найбільш крупні й красиві екземпляри, видаліть усі бічні бутони, залишивши одну центральну квітку, щоб вона була сильна, відцвіла й утворила повноцінне насіння. Якщо навіть рослина не встигне дати насіння до осені, помістіть її з коренем у сухе приміщення. Насіння дозріє, і ви отримаєте свій посадковий матеріал з хорошою схожістю.
Чому листя грошового дерева змінило своє забарвлення на бордове?
Швидше за все, грошове дерево, стоїть на сонячній стороні, де світло занадто інтенсивне. Щоб колір листя змінився на звичайний (зелений), можна притінити рослин або переставити на інше місце. Приберіть її від прямих сонячних променів, полийте ґрунт. Бажано зробити для товстянки душ і підживити комплексним добривом.
Як зробити стабілізовані квіти
Стабілізовані квіти протягом декількох років зберігають свій привабливий зовнішній вигляд. Для цього можна брати практично будь-які квіти з міцними стеблами: троянди, хризантеми, гвоздики. Потрібно зробити розчин із гліцерину та води в пропорції 1:1, після цього поставити в нього квіти, які ви хочете стабілізувати. Далі щодня протягом тижня потроху підрізати стебла. Після закінчення семи днів приготувати свіжий розчин води та гліцерину і поставити в нього квіти. Цього разу підрізати стебла не потрібно. Двох тижнів для стабілізації буде достатньо.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.