Завжди квіти вважалися гарним подарунком. Дарувати їх можна в будь-який час. Існують правила, як правильно дарувати квіти, яких по можливості слід дотримуватися.

Як правильно дарувати квіти, як вибрати квіти, свої улюблені квіти, піднести квіти, вручення букета, квіти матері, в дарунок квіти, непарна кількість квітів, чоловіки дарують квіти жінкам, квіти ніжних відтінків, поєднання кольорів квітів

Як вибрати квіти

Як подарунок квіти потрібно вибрати з урахуванням того, кому і з якого приводу їх даруватимуть:

 • чоловікові;
 • жінці;
 • дитині;
 • літній людині;
 • на день народження;
 • на ювілей;
 • на весілля тощо.

Адже у кожної людини є свої улюблені квіти й особливо бажані за формою та забарвленням.

Букет має бути не надто скромним, але й не занадто великим, проте обов’язково в букеті має бути непарна кількість квітів — три, п’ять, сім…

Як правильно дарувати квіти

Перш ніж піднести квіти, їх потрібно звільнити від обгортки. Однак, нести квіти завжди слід опущеними донизу, загорненими у папір, аби вберегти їх від пилу, сонця, морозу, тепла рук. Розгорнути квіти слід у вестибюлі, у передпокої чи перед дверима квартири, будинку. Целофанову обгортку не знімають.

Даруючи квіти, тримають їх у лівій руці, аби права була вільна для привітання. Вручення букета супроводжується кількома люб’язними словами і легким уклоном. Якщо квіти приносить запрошена пара, то чоловік їх вручає господині дому. Це робиться навіть і в тому разі, якщо пара запрошена на день народження господаря. Останньому вручається тільки подарунок.

Молодик повинен знати, як правильно дарувати квіти під час візиту в дім батьків нареченої чи дівчини, за якою він упадає. Він приносить два букети: спочатку вручає квіти матері, затим — доньці. Букети повинні бути різними.

Квіти, принесені гостем, мають стояти в кімнаті, де проходить прийом. Вазу ставлять так, щоб вона була окрасою приміщення.

Вважається нетактовним, приймаючи в дарунок квіти, вести розмову про їх ціну, а також відкладати їх убік чи виносити в іншу кімнату.

Частіше чоловіки дарують квіти жінкам. Проте не слід і чоловіків позбавляти цієї радості.

У день іменин дорослій людині одночасно з подарунком вручають квіти, які добирають залежно від віку та статі, а також пори року. Чоловікові дарують довгостеблові червоні або білі троянди і гвоздики, великі хризантеми.

Дівчині дарують нерозпуклі рожеві і червоні троянди, молодій жінці — троянди і гвоздики, які розпустилися, жінці старшого віку — хризантеми, лілії та інші квіти ніжних відтінків. Літніх людей більше потішать декоративні або квітучі горщикові рослини (гортензії, цикламени, азалії, папороті).

Ювіляру вручають красиво оформленні корзини та букети з яскравих, великих троянд, гладіолусів, гвоздик, хризантем, півоній, гербер.

До 8 березня разом із невеликим подарунком доречні різноманітні весняні квіти.

Якщо ви йдете у гості, обов’язково прихопіть із собою букетик квітів. Але слід пам’ятати:

 1. Квіти мають відповідати характеру зустрічі.
 2. Вашому ставленню до господаря дому.
 3. Його смакам і вподобанням.

Якщо ви запрошені самі або з кимось на чай, у неділю — на обід чи в будень на вечерю, букетиком ви потішите господиню і виявите свою вихованість.

У гості з’являтися з квітами треба у підходящий час, наприклад, на багатолюдний званий обід чи вечерю приходити з букетом недоречно.

Гармонійне поєднання кольорів квітів

Гармонійним колірним поєднанням в букеті є:

 • жовтий — фіолетовий;
 • червоний — зелений (листя);
 • помаранчевий — блакитний;
 • жовтий — червоний;
 • синій — червоний;
 • жовтий — синій;
 • фіолетовий — помаранчевий.

Білі квіти гармонійні з будь-якими іншими.

Дуже красиві букети з рослин одного кольору, але різних відтінків, наприклад із троянд — від темно-вишневих до блідо-рожевих.

Тепер ви в курсі, як правильно дарувати квіти.

Поділитись: