З веселкою, напевно, у кожного з нас асоціюються тільки позитивні емоції, радість, посмішка і, звичайно ж, найяскравіші кольори. Так чому веселка різнокольорова?

Кожен раз, коли ми бачимо в небі це природне явище, ми зачаровуємося чарами Всесвіту. І що найцікавіше, кожного разу у веселки різний вигляд, або, по крайній мірі, такою ми її бачимо. То вона широка, то вузька, то від краю і до краю, то на півнеба. А яке чудо побачити подвійну веселку!

Чому веселка різнокольорова? Так що ж являє собою вона? Як і звідки вона з’являється?

Чому веселка різнокольорова? Так що ж являє собою вона? Як і звідки вона з’являється?

Веселка — це одне з атмосферних явищ, яке можна побачити в ясному або похмурому небі, до або після дощу, над річковим порогом або водоспадом, біля фонтанів або озера і т. д. Найчастіше вона постає перед нами у вигляді дуги, але може з’являтися і окружністю та інше. Веселку наповнюють кольори, які входять до складу сонячного спектру. Саме тому сонце є одним з найбільш обов’язкових і необхідних умов появи цієї різнобарвної краси.

Кольори, якими радує нас веселка — це найяскравіші і барвисті елементи всієї колірної гами, яка існує в природі. Ось вони:

  • Червоний.
  • Помаранчевий.
  • Жовтий.
  • Зелений.
  • Блакитний.
  • Синій.
  • Фіолетовий.

Це виділення кольорів з усього сонячного спектра було запропоновано Ісааком Ньютоном. Більш точно його відобразив колірний круг імені Освальда, оскільки переходи між кольорами у веселці відображаються великою кількістю відтінків.

Звідки все-таки з’являється веселка?

Сонячний промінь, переламуючись в краплях води, повертається до спостерігача вже під 42-градусним кутом. А зараз ви дізнаєтеся чому веселка різнокольорова. Усередині крапель, як в лінзах, сонячне світло розбивається на складові частинки, які стають самими різнокольоровими: від червоного до фіолетового.

Якою бачать одну і ту ж веселку дві різні людини?

Не бачите здорового глузду в цьому питанні? А дарма, адже сприйняття колірного виконання веселки строго індивідуальне. Причинами цього можуть бути:

  1. положення людини, яка спостерігає веселку до куту відбиття променя світла в краплях;
  2. різна хвильова характеристика кольорів спектра (то червоний — короткохвильовий, то фіолетовий — короткохвильовий);
  3. положення головного джерела світла — сонця.

Для того щоб побачити веселку в найкращому вигляді і у всій її красі, потрібно всього лише стати спиною до сонця і спостерігати всю красу цього явища. Для спостерігача, що відхилився від даного параметра, райдужна веселка здається тьмяною, а може і зовсім зникнути з поля зору. Тепер зрозуміло, чому веселка різнокольорова?

Від чого залежить яскравість і насиченість колірного оформлення веселки?

Веселка буде більш насиченою і яскравішою тоді, коли буде підживлюватись великими краплями води. Чим менше калібр крапель, тим тьмяніше веселка і тим менше ймовірність її взагалі побачити.

Як бачите, стаття виявилася корисною, так як ви дізналися не тільки чому веселка різнокольорова, але і ще деякі цікаві моменти про неї.

Читайте ще про цікаві факти про все на світі.

Поділитись: