Село Зимне знаходиться за 10 км на південь від міста Володимир-Волинський. Добратися можна маршрутним таксі від Володимир-Волинської автостанції. У цьому селі збереглася давня православна обитель, заснована Володимиром Великим за часів Київської Русі, — Зимненський Святогірський Свято-Успенський монастир.
Село Зимне
Поселення Зимне, знаходиться за кілька кілометрів від Володимира-Волинського, у документах вперше згадується 1450 року. Тут на береговому пагорбі річка Луга наприкінці XV століття засновано православний Святогірський монастир, до ансамблю якого згодом увійшла Успенська церква з печерами (1495), оборонні стіни з вежами і Троїцька церква (1567). Монастирю і його мешканцям була вготована нелегка доля — чернечу обитель неодноразово руйнували, забирали представники інших конфесій, але вона вперто поставала задля свого первісного призначення.
Зимненський Святогірський Свято-Успенський монастир
Літописи стверджують, що монастир засновано 1001 року. За легендою князь Володимир під час хрещення побачив сильне сяяння від ікони, після чого прозрів. Через п’ять років після заснування Святогірського монастиря, 1006 року, Володимир прибув на його освячення й подарував ченцям цю чудотворну ікону, яку в обителі бережуть і до сьогодні.
Зимненський монастир належить до оборонних монастирів. Це справжній архітектурний комплекс, до складу якого входять Успенська церква, ділянки оборонних стін із п’ятьма брамами й трьома кутовими вежами, надбрамна вежа-дзвіниця, трапезна палата.
Нинішній не так вже й давно відбудований затишний Святогірський жіночий монастир є унікальною спробою перенести архітектурні прийоми храмового будівництва часів Київської Русі в сучасне життя.
Надбрамна дзвіниця з грайливим візантійським шатром, стилізована під давньоруські собори. Троїцька церква, немов налаштована на опір ворогу, , мала, але потужна і схожа на вежу Успенська церква…
Монастир, здається, досі щомиті готовий дати відсіч загарбникові. За його потужними стінами зберігається, мабуть, найдавніша і ледь не єдина реліквія, що вціліла від споконвічного монастиря — 700-кілограмовий дзвін. За переказом він був відлитий на замовлення князя Олександра Чарторийського 1566 року. Даниною сучасній моді повіває від технологічної каплиці, встановленої над живодайним джерелом, чудового квітника, повитої декоративними квітами галереї і стильного саду каменів.
Ось такий він Зимненський Святогірський Свято-Успенський монастир.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.