Кажуть, що є якийсь метод, за допомогою якого можна добитись збільшення врожаю помідорів ледве не в 10 разів. Зараз про це і буде розповідь.

Збільшення врожаю помідорів, як збільшити врожайність помідорів

Як збільшити врожай помідорів за методом Маслова

Цей спосіб підвищення врожайності томатів запропонував учений І.М. Маслов, тому він і називається методом Маслова.

Спостерігаючи впродовж багатьох років за розвитком томатів, академік прийшов до висновку, що для того, аби забезпечити налив великої кількості плодів, потрібна міцна коренева система. Збільшити він її намагався двома способами.

Як збільшити врожайність помідорів, саджаючи їх «лежачи»

Перший спосіб — це садіння розсади не вертикально, а «лежачи». Робиться це дуже просто: у підготовлену борозну укласти не лише коріння розсади, а й 2/3 стебла (із цієї її частини треба видалити усе листя). А потім усе засипати ґрунтом шаром 10-12 см. Рослини покласти строго з півдня на північ. На закопаній частині стебла швидко утворюються корені, які починають живити всю рослину. Такі корені за своєю ефективністю у кілька разів перевищують основні.

Збільшення врожаю помідорів другим способом

Другий спосіб полягає в тому, що пасинки, котрі постійно утворюються на помідорних рослинах, не потрібно видаляти, а використати їх для того, щоб зробити кореневу систему ще міцнішою.

Виконати це можна доволі просто — пасинкам дати можливість відрости якомога довшими, а потім нагнути їх і прикопати шаром ґрунту 10-12 см. Таким чином прикопані пасинки швидко утворюють свої власні корені, і рослина прискорює ріст.

Академік І.М. Маслов про збільшення врожаю помідорів

На думку І.М. Маслова, томати не лише не бояться частих пересаджень, а навпаки — після пересадження рослини краще укореняються, швидко набирають силу, добре ростуть і плодоносять. Тому пересаджуйте свої томати, їм це тільки на користь, а вам — додача до врожаю.

Втрутившись у життя томатних рослин, людина змусила їх рости вертикально, що протирічить самій природі томату, адже в дикій природі вони прагнуть стелитися по землі. Щоб випускати якомога більше додаткових коренів, які живлять помідорний кущ. Помітивши це, академік і запропонував дати можливість рослині стелитися по землі і цим самим збільшити кореневу систему, що й приводить до багаторазового збільшення врожаю помідорів.

Придивіться до помідорної рослини, і ви побачите, що все стебло вкрите пухирцями, а це не що інше, як зачатки нових коренів. Так, мабуть, кожен городник не раз помічав: якщо з якоїсь причини стебло помідора нахиляється так, що до ґрунту залишається всього 2 см, то воно, подолавши повітряне середовище, пускає корені в землю. Завдяки цьому при вирощуванні таких сортів, як Тепличний і Де-Барао, і вдається одержувати з кожного куща по 70 кг томатів за сезон. Вражає? Але чим утримувати такий великий урожай?

Не секрет, що така маса плодів може серйозно пошкодити гілки рослини, і вони легко зламаються під вагою плодів. Аби цього не сталося, кожну гілку підв’язують до дротини шпалери.

Зрозуміло, що для такого експерименту найкраще вибрати високорослі сорти томатів. Рекомендую найбільш відомий і добре випробуваний городниками сорт Де-Барао, який сам по собі досить високоврожайний. Однак і в нього є свої особливості. Його розсада в перші місяці росте дуже повільно (у порівнянні з іншими сортами) і лише потім швидко йде в ріст і набирає силу, тому насіння цього сорту сіють на розсаду на 2 місяці раніше від інших.

От така цікава розповідь з рекомендаціями щодо збільшення врожаю помідорів.

Поділитись: