Заготівля ягід і фруктів на зиму практично перед кожним ставить багато проблем. Заморожений сік в домашніх умовах всі ці проблеми знімає. Ви тільки уявіть собі: банки для компотів та варення, стояння біля гарячої пічки, сезонне подорожчання цукру, а для мешканців міста ще й доставка, обмеженість чи відсутність придатних місць для зберігання. Навіть незначна кількість заморожених ягід чи фруктів займає більшу частину морозильної камери.
Як приготувати заморожений сік в домашніх умовах
Багато хто із господарок кожного року практикують переробку ягід і фруктів на соки з подальшим їх замороженням. Соки можуть бути з м’якоттю чи без неї. Це залежить як від продукту переробки, так і від мети, задля котрої заготовляють сік, чи особистих смаків.
Переробкою на заморожений сік в домашніх умовах досягається низка переваг. Зокрема, в кілька разів знижується обсяг ягідно-фруктової продукції для доставки із садової ділянки і зберігання. Перевозити її зручно в пластикових пляшках. При заморожуванні відпадає потреба в застосуванні тари, цукру і т. п. Для більш ефективного використання місця в морозильній камері слід використовувати для замороження соків пластикові лотки прямокутної форми. Практичний досвід показав, що найзручнішим з точки зору подальшого використання брикетованих соків є лотки, які мають об’єм близько 1 л.
Після замерзання сік потрібно дістати із лотків і помістити в тонкий поліетиленовий пакет. Щоб уникнути можливих проблем із непередбачливим розморожуванням морозильної камери, кожні 3–4 такі брикети слід упакувати разом у більш надійний пакет. У подальшому (в міру потреби) від цих брикетів можна відколювати необхідну кількість замороженого соку.
Як використовувати заморожений сік
Діапазон використання таких соків дуже широкий. Непогано себе зарекомендували не дуже солодкі компоти, котрі практично цілий рік можуть заміняти водогінну воду для пиття. При цьому щоразу можна готувати новий вітамінний мікс, додаючи шматками заморожений сік з різних за вмістом брикетів.
Такі соки зручно додавати в морозиво, молочні чи інші коктейлі, використовувати в дитячому харчуванні. Задля цього цікавим також може бути заморожування соку дині. Соки додають пікантності смаку тушкованого м’яса чи маринаду до шашлику. Любителям спиртних напоїв може сподобатись експериментування із доданням шматочків заморожених соків без м’якоті. Це одночасно охолоджує напій і надає йому нового смаку.
Любителі варення можуть пізніше переробити заморожений сік в домашніх умовах з м’якоттю будь-яких сполук, наприклад, абрикоса чи смородини, у вільний час та невеликій кількості. Це так само дає широке поле для експериментів у поєднанні плодів із різними термінами дозрівання та смаками.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.