Щоб Новий рік не видався дітям нудним, замість скляних і пластмасових прикрас, повісьте їстівні прикраси на ялинку. Можна спекти фігурні пряники та печиво, а в отвори перед випіканням покласти трохи роздроблених карамельок — вони розплавляться, і печиво вийде із різнокольоровими віконцями. Форми таких пряників можуть бути будь-якими: від шишок і ялинок, місяця і зірочок до фігурок зайчиків та інших мешканців лісів і степів або домашніх улюбленців.
Їстівні прикраси на ялинку
Для того щоб ваша ялинка мала елегантний вигляд, візьміть шоколадне, ванільне та імбирне печиво і виріжте з них невеликі фігурки.
Купуючи цукерки, вибирайте з яскравими обгортками і скріпіть їх у гірлянди. Волоські горіхи загорніть у яскраву фольгу і підвісьте на гілки. Їх можна попередньо очистити, а можна повісити в шкарлупі.
Пряникових ангелів та зірочки можна зробити за таким рецептом.
Для тіста:
- 250 г меду;
- 75 г цукру;
- 25 г вершкового масла або маргарину;
- по 1 чайній ложці кориці, кардамону, гвоздики, імбиру і мускатного горіха;
- 450 г борошна;
- 2 чайні ложки розпушувача;
- 1 яйце.
Для прикрашання:
- білок одного яйця;
- 100 г просіяної цукрової пудри;
- харчові барвники;
- цукрові кульки.
Мед, цукор, масло і прянощі підігріти на слабкому вогні в маленькій каструлі при постійному помішуванні. Борошно і розпушувач висипати в миску, додати злегка охолоджену медову масу та яйце і ручним міксером замісити тісто. Тісто накрити і поставити на ніч у холодне місце. Наступного дня тісто розкачати на посипаній борошном поверхні на пласт завтовшки 0,5 см і вирізати фігурки. Пряники викласти на змащений жиром лист і випікати в духовці при температурі 175°C близько 15 хвилин, потім вийняти і дати їм охолонути. Білок і цукрову пудру збити на піну, розділити на порції і за бажанням додати різнокольорові харчові барвники. Пряники прикрасити цією глазур’ю.
Діти ліплять різні фігурки із тіста
Із тіста діти самі можуть виліпити їстівні прикраси на ялинку, як із пластиліну, і після випікання прикрасити ними лісову красуню або з’їсти їх.
Тісто готується так:
- 2 склянки борошна;
- 4 склянки вівсяної крупи;
- 1 склянка води;
- 1 склянка сиропу;
- 1 склянка соняшникової олії;
- 1/4 склянки цукру.
Змішайте борошно і вівсяну крупу, додайте води і добре перемішайте. Потім в одержану суміш додайте решту інгредієнтів. Якщо суміш вийде рідкуватою, додайте ще трохи борошна. Для прикрашання готових фігурок можна використати горіхи, цукерки, зернятка із насіння соняшнику, шматочки шоколаду. Виліплені фігурки можна повісити на ялинку, а потім використати як подарунки гостям.
Як смачні їстівні прикраси на ялинку можна використати невеликі шоколадки, яблука, апельсини, ківі. Якщо ви вмієте в’язати гачком чи плести макраме, то для вас не буде великою проблемою зв’язати маленькі сумочки, куди ви і покладете яблуко, апельсин або ківі. І привабливий вигляд це матиме, і легко буде зняти.
Овочеві та фруктові новорічні підсвічники своїми руками
Роль святкових свічників можуть відіграти фігурки, вирізані із фруктів та овочів — яблук, ананаса, кокосів, декоративних гарбузів. Навколо отвору, в котрий вставляється свічка, можна встромити маленькі ялинкові гілочки, на загострених сірниках або зубочистках укріпити яскраві ягоди горобини.
Не становить великих труднощів виготовлення новорічних свічників зі шкірки цитрусових. Беремо плід великого розміру рівної круглої форми, зрізаємо з нього верхню і нижню частину по прямій лінії. Потім дуже акуратно видаляємо через зріз усю м’якоть. Гострим ножем або формочками для печива вирізаємо будь-які фігурки та узори. Ставимо на блюдечко невелику круглу свічку, запалюємо й «одягаємо» її в ажурний цитрусовий свічник.
Із різних фруктів можна вирізати не лише свічники, а й новорічні фігурки та іграшки. А якщо закріпити їх на дротяній основі у формі ялинки, то це новорічне «деревце» буде ще й смачним. Оскільки, такі їстівні прикраси на ялинку, як фрукти, доволі швидко в’януть, то їх виготовленням краще зайнятися перед самим святом.
Цукрові сніжинки
Їх можна зробити із особливої цукрової маси.
Склад:
- 0,5 склянки цукрової пудри;
- білок яйця;
- кілька кристалів лимонної кислоти (або краплина оцтової есенції).
У суху (це дуже важливо) каструлю випустіть білок і, енергійно помішуючи дерев’яною ложкою, але не збиваючи, потроху чайною ложечкою підсипайте цукрову пудру. Потім додайте лимонну кислоту чи оцтову есенцію і мішайте ще 2 хвилини. Готова маса має бути білопінною, еластичною і не дуже густою.
Візьміть кондитерський мішечок, шприц або лійку із цупкого паперу з відрізаним кінчиком, наповніть готовою масою і, повільно витискуючи, «малюйте» сніжинки на листі чи обробній дошці, ледь змазаній олією. Лінії старайтеся робити якомога товстіші, щоб сніжинки були міцними. Укріпити цю «конструкцію» допоможе велика кількість перехрещень. Поставте сніжинки сушитися в тепле місце, потім зробіть петельки із ниток і повісьте їх на ялинку.
Аромат Нового року
Аромат апельсинів із дитинства асоціюється з Новим роком, ялинкою, відчуттям свята і дива. Щоб він весь час наповнював повітря, не обов’язково купувати ефірну олію або штучні ароматизатори. Виберіть красиві товстокорі апельсини і бутончики гвоздики (присмака). Бутончики встроміть в апельсини. Аромат апельсина змішується з легким ароматом гвоздики і тримається довго. А якщо запах слабшає, можна поворушити гвоздички.
Їстівні ялинкові прикраси
- 3 яєчні білки;
- 200 г цукрової пудри;
- 1 ч. л. лимонного соку.
Збити білки до щільного стану, додаючи поступово цукор. В останню чергу додати лимонний сік і ретельно розмішати. Викласти суміш у кулінарний шприц або пакет з відрізаним кутиком і на деку, застелену папером, сформувати зірки, ялинки, кружальця, сердечка та інші фігурки. Випікати при температурі 100°C близько 2 годин. Після чого дати охолонути і повісити на ялинку з допомогою атласних стрічок.
Ось такі ароматні та їстівні прикраси на ялинку.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.