Пані Валентина із Чернігівської області ділиться досвідом своєї мами, як доїти корову. Точніше, це інструкція про те, як навчиться доїнню.

Як доїти корову, для доїння корови, процес доїння корови, масаж вимені корови

Детальна інструкція про те, як доїти корову

Досі чітко пам’ятаю, хоча з того раннього ранку минуло багато років, як моя мама розбудила мене на першу мою дойку. Зазвичай вона доїла нашу корівку двічі на день, частіше не могла через обмеження часу. Хоча, коли траплялося, не втрачала можливості подоїти її ще раз, тому що при триразовому доїнні кількість молока збільшується. Доїла завжди в певні години, інакше, попереджала мене, удой знизиться. При дворазовому доїнні робила денний проміжок часу 11 годин, нічний — 13, при триразовому: вдень — 7 годин, уночі — 10.

Що мама завжди брала із собою для доїння корови?

  1. Два відра — для молока та підмивання вимені (емальовані або з білої жерсті).
  2. Рушник.
  3. Халат.
  4. Зав’язки, щоб прив’язувати хвіст корови до ноги.
  5. Стільчик.
  6. Кухоль для перших струйок.

Процес доїння корови

Того пам’ятного для мене ранку перш за все мама змусила мене ретельно вимити руки. А вже в корівнику обмити вим’я корови теплою водою (близько 50°C) і витерти насухо його рушником. Безпосередньо перед доїнням вже сама зробила масаж вимені, пояснивши, що він посилює кровообіг та утворення молока. Порадила почати дійку з правої половини вимені: праву руку на передню її чверть, а ліву руку на задню чверть.

Великі пальці розвернути в протилежні боки, тобто. робити масаж лівої та правої половини. Коли в сосках відчула пружність, я за порадою мами і почала доїти.

Мама доїла щипком, молоко видавлювала великими та вказівними пальцями, які рухала від основи соска до кінця. Мені ж більше сподобалося доїти кулаком, коли сосок охоплюють усіма пальцями і почергово зверху донизу стискають його. Цей спосіб доїння я взяла на озброєння.

Перші струйки моя вимоглива вчителька завжди здоювала в кухоль, який накривала темним ситцем. Таким чином вона визначала чи немає в корови маститу (перша ознака якого — пластівці), і заразом не давала мікробам потрапити в молоко, тому що вони знаходяться в перших струйках. «Якщо ж одна з часток хвора, — навчала мене мама, — то ти дої спочатку здорові, а потім решту — в окремий посуд».

А ще мама показувала як доїти корову двома руками, але, помітивши, що мені спочатку було важко, дозволила однією. Спочатку передні частки, потім задні. Мама завжди сідала на лавці з правого боку корови.

Масаж вимені корови

Закінчивши доїти, мама знову робила масаж у три прийоми. Всі вона їх мені показала.

  1. Перший — коли спочатку масажують обидві чверті правої половини, лівою рукою захоплюють задню, правою — передню частину вимені. Обидві чверті злегка притискають одна до одної і припіднімають вим’я догори. Проробляла так 3–4 рази, після чого обидва соски здавлювала. Так само чинила і з другою половиною.
  2. Другий її прийом — масажувала окремо кожну чверть вимені (спочатку дві передні). Розминала руками та стискала.
  3. При третьому прийомі вим’я підштовхувала. Кулаками захоплювала попарно спочатку передні, потім задні соски і піднімала вим’я до тулуба корови. Після 3–4 підштовхувань здавлювала. Після доїння вим’я та соски завжди змащувала вазеліном.

От і всі хитрощі про те, як доїти корову. Друзі, прошу в коментарях до цього допису поділитися власним досвідом доїння корови.

Поділитись: