У сімдесятирічного пенсіонера почав швидко погіршуватися зір. Лікарі поставили невтішний діагноз: прогресуюче відшарування сітківки ока, при чому, обох очей. Обласні офтальмологи запропонували операцію з лазерного «приварювання» сітківки з оплатою на той час по тисячі гривень за кожну хвилину проведення операції. Усього п’ятнадцять тисяч у середньому.

Відшарування сітківки ока зупиняє виноградна пасока

Лікування відшарування сітківки ока свіжою виноградною пасокою

Отже, на вищезгадану операцію потрібну суму шукали всі родичі, в тому числі й син. Але він через кілька днів запропонував батькові не поспішати з операцією, а спочатку випробувати лікування, яке підказали йому в столиці добрі люди. тим паче, що тільки но починається весна, а лікуватися пропонувалося свіжою пасокою виноградного куща, що «плаче». Свіжою краплею пасоки, взятої з чистого зрізу звичайною піпеткою, радили не менше 3-5 разів на день закапувати обидва ока. При цьому не допускати ніякого накопичення пасоки зі зберіганням у холодильнику — тільки найсвіжіша, прямо зі зрізаної лози куща, поки є свіжа пасока.

Поради офтальмологів

За порадою офтальмологів щодня після закапування пасоки чоловік проводив рекомендовану ними гімнастику для очей: обертання очними яблуками по колу в обидві сторони. Вирішив, що вона не завадить справі і краще розподілить закапану пасоку по поверхні очного яблука.

В результаті зір послідовно відновився, і дорога операція не знадобилася. А курс лікування пасокою і тепер для профілактики такого грізного захворювання ця людина проводить щовесни, поки є пасока на кущах винограду.

Що є причиною захворювання?

Виявляється, через погіршення кровопостачання в очному яблуці починаються процеси його огрубіння, появи непотрібних тяжів і зморщування. Зменшуючись у розмірах, очне яблуко практично завжди захоплює за собою і сітківку очей, елементарно зриваючи її, порушуючи радикально її живлення і фокусування зору. Результат процесу — повна сліпота. Щоправда, його швидкість у кожної людини різна — від місяців до кількох років.

Що являє собою пасока і яка її користь?

У пасоці міститься багато різних активних біологічних речовин, тому її можна використовувати для зміцнення зору і поліпшення стану очної оболонки. Для цього рекомендується в кожне око закапувати 3 каплі свіжого соку. Якщо вас турбують підвищена сльозоточивість, свербіж і печіння в очах, обов’язково застосовуйте цей засіб.

Пасока корисна при катаракті, різкому зниженні зору. У цьому випадку потрібно в кожне око закапати по 2 каплі пасоки, потім зробити легкий масаж. Виконувати це через кожні 2 години близько 10 днів. Під час лікування доведеться відмовитися від м’яса і постійно проводити спеціальний комплекс гімнастики для очей.

Щоб впоратися з очними недугами, особливо такою грізною, як відшарування сітківки ока, треба щовесни проходити цей нетривалий курс лікування. Адже з віком несприятливий процес починається у кожної людини.

Як отримати свіжу виноградну пасоку?

Щоб отримувати свіжу пасоку якомога довше, продумайте порядок обрізування різних сортів винограду з урахуванням термінів їх розпускання, місця зростання і швидкості прогрівання ґрунту під кущами. У такому випадку під більш затіненими кущами корисно замульчувати від швидкого прогрівання всю площу поширення коренів. Цим ви виграєте 2-3 додаткові дні для свого лікування. І навпаки, іншим кущам для більш раннього їх пробудження з виходом пасоки організуйте більш раннє зняття укриття, прогрівання ґрунту або виготовлення плівкового парничка над ними для прогріву, але із захистом від пізніх заморозків. Заздалегідь щедро полийте кущі.

Природно, при цьому не можна використовувати для обробки винограду заборонені отрутохімікати типу:

  • ДНОКу;
  • нітрафену;
  • вофатоксу тощо.

Та й узагалі будь-які хімічні препарати. Зараз у продажу цілком достатньо біопрепаратів. А комплексний підживлювально-захисний біопрепарат «Здоровий урожай», отриманий за технологією гуміреактора, зібрав у собі все найбільш надійне і найкраще з сучасної біотехнології і здатний стати для вас кращим помічником і на винограднику, і в саду-городі.

Потрібні тільки ваша зацікавленість і щире розуміння того, що в житті все тісно і нерозривно пов’язане: і хороше, і погане. Навіть у житті людини і вирощуваних нею корисних рослин. Доброго вам здоров’я і вдалого лікування відшарування сітківки ока.

Іван Бураков, учений агроном.

Поділитись: