У народній медицині повно не тільки рецептів лікування недуг, а й різноманітних засобів і порад як допомогти втомленим очам та поліпшити роботу організму. Сьогодні — про способи від втоми очей.

Як допомогти втомленим очам, сухість ока

Як допомогти втомленим очам

З давніх-давен народні баби пряли пряжу і, стомивши свої очі цією нелюдською працею, користувалися вірним рецептом, який їм заповідали їхні бабусі, а для нас так просто прапрабабусі. Отже, якщо втомлені очі що робити в такому випадку?

  1. На втомлені очі можна прикласти масу всякої корисної всячини, яка знімає з них втому. Наприклад, скибочки сирої картоплі, пакетики з чаєм, або ватні тампони, просочені відваром ромашки.
  2. Є і більш радикальний метод, що включає в себе цілу гімнастику для очей. Для її виконання нам знадобляться два тази. В один ми наллємо води студеної, а в другий — води кип’яченої, доведеної до теплого стану. Ось в ці-то тази ми і пірнаємо лицем.

Причому, по-перше, пірнаємо в таз з теплою водою, де без обману дораховуємо до двадцяти п’яти, а вже тільки потім занурюємо своє личко в студену, де також вправляємося в рахунку до двадцяти п’яти.

Пізніше, коли звикнете, можна спробувати відкривати під водою очі. Ця вельми корисна процедура освіжить і зміцнить очі зовні і видалить слізну гнійну рідину з мішків очей. На сьогодні все. Тепер ви знаєте як допомогти втомленим очам.

Що усуває сухість ока

Отже, як допомогти втомленим очам ви вже знаєте, а зараз розповідь про те, як боротись із сухістю ока.

Сухість ока може виникнути в будь-кого, але частіше буває у літніх людей. Цей симптом турбує приблизно 7% людей у віці 50-60 років і 15% — у 70 років і старше, причому жінок частіше. Ось основні фактори ризику.

  1. Вік. З роками очі виділяють менше сльозової рідини. Погіршується і склад сльозової плівки.
  2. Ліки. Деякі з них при тривалому застосування можуть спричинити сухість очей або погіршити вже наявний стан сухості: діуретики (сечогінні препарати), окремі антидепресанти, антигістаміни, оральні контрацептиви, бета-блокатори (пропранолол, атенолол тощо), очні краплі та інші лікувальні засоби.
  3. Хвороби. Сухість ока проявляється як симптом загального захворювання, при пошкодженнях зовнішньої поверхні ока, повіка: блефаритах (запалення повік).
  4. Підвищене випаровування сльози спричиняють несприятливі зовнішні умови: низька вологість повітря, тривале перебування пере монітором та інші.

Якщо сльозової рідини продукується менше норми

Найпростіший і ефективний спосіб лікування синдрому сухого ока — використовувати зволожуючі краплі від втоми очей «Штучна сльоза». Препарат для зволоження рогівки містить компоненти, які у поєднанні з природною сльозовою рідиною ока стабілізують сльозову плівку. Він відновлює дефіцит сльозової рідини і покращує зволоження рогівки.

1-2 краплі надовго позбавлять від симптомів синдрому сухого ока, полегшать стан при рогівковому синдромі (у тому числі дискомфорті, печінні, відчутності чужорідного тіла). Після одноразового закапування дія препарату триває 90 хвилин. Підходить він і людям, які носять контактні лінзи.

Ось коротенько і все про те, як допомогти втомленим очам та боротись із сухістю очей.

Поділитись: