Мабуть це не буде таємницею, що високі технології зараз міцно тримають пульс нашого життя. Вони не тільки допомагають нам суттєво економити час, заробляти гроші тощо, а ще й завдають нам деякої шкоди. Далі мова піде про шкідливий вплив мобільних телефонів на дітей, тай дорослих теж.

Шкідливий вплив мобільних телефонів

Шкідливий вплив мобільного телефону на людину

За результатами експериментальних досліджень Інституту гігієни та медичної екології імені О.М. Марзаєва НАМН України, в людей, які часто говорять по мобільному телефону, можливі порушення:

  • нервової;
  • серцево-судинної;
  • імунної;
  • та ендокринної систем.

Адже в піддослідних тварин таке випромінювання спричиняло порушення поведінкових реакцій, а також біохімічних, цитологічних, імунологічних показників.

Доведено, що користування стільниковим зв’язком негативно впливає на статеву систему чоловіків і жінок. У активних користувачів утричі підвищується ризик виникнення злоякісних пухлин головного мозку. На думку вчених, також імовірні віддалені наслідки використання стільникового зв’язку, як, наприклад, хвороба Альцгеймера (через руйнування нервових клітин, що відповідають за пам’ять і здатність до навчання), депресивний синдром та схильність до епілептичних реакцій. А дитячий організм значно вразливіший, ніж організм дорослого, через менший розмір черепної коробки дитячий мозок поглинає на 50–70% більше енергії випромінювання.

Шкідливий вплив мобільних телефонів на дітей

Особливо небезпечні мобільні телефони для дітей віком до 14 років. Якщо користуватися телефоном більше 45 хвилин на день, починаються:

  • немотивовані головні болі;
  • виникають проблеми з пам’яттю;
  • дратівливість;
  • погіршується зір.

При цьому навушники часто не знижують, а, немов антени, утричі підсилюють шкідливу дію телефона. Виникає «синдром дратівливої слабкості» — примхливість та різкі зміни настрою. Для того, щоб зменшити шкідливий вплив мобільних телефонів, медики рекомендують дітям до 14 років по мобільному телефону спілкуватися не довше чотирьох хвилин поспіль. При цьому повністю забороняти дитині користуватися мобільним телефоном також не варто, щоб вона не відчула неповноцінності в колективі, не виглядала «білою вороною». Але батьки мають пояснювати що телефон — це передусім засіб зв’язку, він шкідливий при надмірному використанні, його не можна носити в кишені поблизу життєво важливих органів. Мобільний телефон відволікає від навчання і псує зір. У житті слід надавати перевагу живому спілкуванню — так і цікавіше економніше.

Поділитись: