Лютий — це той місяць, в якому більшість дачників і городників виходять з відпустки. Адже саме в останній місяць зими приходить час посіву розсади багатьох квітів і овочевих культур з тривалим вегетаційним періодом. Тому і постає питання: що сіяти в лютому на розсаду, щоб літо нас нагородило щедрим урожаєм?
Що сіяти в лютому на розсаду
Для всіх видів рослин необхідно чітко дотримуватися рекомендованих термінів посіву. Давайте ж з’ясуємо, що можна сіяти в лютому, і на які особливості ранньої посадки слід звернути особливу увагу.
Особливості посадки рослин в лютому
Не слід забувати, що ранній посів підходить не всім типам рослин і може негативно вплинути на їх розвиток. Перед тим, як визначитись, що сіяти в лютому на розсаду і, щоб розсада овочів в лютому принесла успіх, слід дотримуватися деяких простих правил.
- Важливо розуміти, що сіяти в лютому, а що слід відкласти на наступний місяць з більш тривалим світловим днем і сприятливими погодними умовами. Тому ретельно вивчіть рекомендації до посіву кожної культури, яку плануєте посадити.
- Враховуйте кліматичні умови. Лютнева розсада буде готова до пересадки у відкритий ґрунт в кінці квітня — на початку травня. Якщо до цього часу в вашому регіоні холодні дні ще не відступають, то слід відкласти посівну на більш відповідний час. В Україні — помірний клімат, для якого актуальна рання посадка насіння.
- Звірка з місячним посівним календарем також сприяє врожайному сезону. Намагайтеся уникати несприятливих для сівби днів і звірятися з датами посадки кожної культури.
Що сіяти на розсаду в лютому з овочів
Давайте розглянемо: що сіяти в лютому на розсаду з овочів.
- Високорослі сорти помідорів. Вегетаційний період таких томатів займає від 100 до 140 днів, а розсада буде готова до пересадки в ґрунт через 60 днів з моменту проростання насіння.
- Баклажани. Вегетаційний термін баклажанів — 100-150 днів. З огляду на чутливість кореневої системи, насіння бажано сіяти в розсадні касети або спеціально підготовлену ємність — пластиковий стакан, баночку і ін. Час від посіву до висадки в ґрунт — 60 днів.
- Солодкий перець. Для того щоб розсада перцю була готова до висадки на ділянку, потрібно від 60 до 80 днів. Тому культуру слід сіяти на початку лютого. Щоб насіння перцю зійшли вчасно, йому необхідний частий полив і дотримання температурного режиму — 25-30 градусів.
- Коренева селера. Овоч з дуже тривалим періодом дозрівання — до 200 днів у пізніх сортів. Культура стійка до холоду, тому висаджувати в ґрунт можна відразу, як тільки розсада буде готова.
- Що сіяти в лютому на розсаду із ранніх сортів огірків. Посів огірків в лютому підходить тільки для регіонів з теплим кліматом, тому що висаджувати розсаду в ґрунт доведеться на 4-5 тиждень після посівної.
- Зелена цибуля. Також як і селера, стійка до заморозків культура з тривалим вегетаційним циклом. З огляду на хорошу морозостійкість, починати висаджувати цибулю в ґрунт можна вже на початку квітня.
- Садова суниця. Термін сходів насіння становить 3-4 тижні. Розсада, посіяної в лютому суниці, буде готова до висадки на початку травня.
Які квіти сіяти на розсаду в лютому
Якщо крім вирощування овочів вас хвилює і краса ділянки — квіти, слід знати, що сіяти в лютому на розсаду.
- Хризантема. Багаторічна квітка, підготовка розсади якої становить близько 2 місяців. Хризантеми розпускаються до кінця літа і квітнуть до самих холодів.
- Лобелія. Посаджена в кінці лютого квітка починає цвісти в червні і буде радувати вас все літо. Перших сходів слід очікувати через 1-2 тижні.
- Гвоздика Шабо. Насіння слід сіяти в другу декаду лютого, а сходи з’являються на 4-7 день. Своє цвітіння гвоздика починає через 5 місяців після посівної.
- Віола. Віола раннього посіву зацвітає в перші дні літа. Для правильного росту розсаду квітів слід зберігати в добре освітленому, прохолодному місці.
- Петунія. Квітка, яка не боїться заморозків і цвіте з червня до самого настання зими. Перші паростки петунії сходять на 10 день після посіву.
- Дельфініум. Багаторічна рослина з красивими квітками. Насіння заглиблюються в землю не більше ніж на 3 мм. Очікувати перші сходи слід в період від тижня до місяця. Цвісти в повну силу дельфініум починає лише на другий рік після посадки.
- Маргаритка. Посів квітів в лютому дозволить рослині зацвісти вже восени. Однак якщо літо буде посушливим, рослина може повністю не розкрити свій потенціал цвітіння.
- Пеларгонія. Насіння дають перші паростки через 2-4 тижні. Після появи повноцінного другого листка рослини пікірують і розсаджують. Розсаду слід висаджувати на ділянку на початку літа.
Лютнева посівна насіння нічим не відрізняється від більш пізньої посадки. Однак завдяки такому ранньому початку дачного сезону, ви отримаєте максимальну врожайність овочевих культур і продовжите термін життя квітучих рослин, вирощуваних на своїй дачній чи то присадибній ділянці. Садові квіти та овочі віддячать вас красивим цвітінням і щедрим урожаєм за вашу увагу. Тепер ви знаєте, що сіяти в лютому на розсаду, і вже взялись до справи.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.