Шацький національний природний парк знаходиться на північному заході Волинської області. З Луцька можна доїхати на автобусі до селища Шацьк або села Світязь. На автомобілі можна доїхати спочатку по трасі М 19 Луцьк — Ковель, повернувши біля Ковеля ліворуч. На київську трасу М 07, і по ній їхати на Любомль, а вже звідти по трасі Т 0302 доїхати до Шацька або Світязя.

Шацький національний природний парк

Шацький національний природний парк

Шацький національний природний парк був заснований в 1983 році з метою охорони та вивчення природних комплексів Волинського Полісся, організації пізнавального туризму та відпочинку. До складу парку входять найбільш мальовничі Шацькі озера — Світязь, Пісочне, Луки, що з’єднуються між собою за допомогою штучних каналів. Акваторія озер і прибережні зарості є прекрасними місцями для гніздування водоплавних птахів. В озерах водяться раки і декілька різновидів риби. На них засновано кілька рибних господарств.

Парк, а особливо місцевість навколо озер Світязь і Пісочне, є популярною зоною для відпочинку. Тут в наявності стоянки для автотранспорту, місця, призначені для наметових таборів, бази відпочинку.

У Шацькому та Любомльському районах налічується приблизно 30 озер. Найбільшим серед них є озеро Світязь.